Ortopedik Yastık Nasıl Seçilir?

ortopedik-yastik-nasil-secilir-71109

Ortopedik Yastık Nasıl Seçilir? Yaşantımızın önemli bir kısmı yatağımızda uyku esnasında geçiyor. Sağlıklı bir yaşam için Uzmanlar günde ortalama 8 saat uyku t..

Ortopedik Yastık Nasıl Seçilir?

Yaşantımızın önemli bir kısmı yatağımızda uyku esnasında geçiyor. Sağlıklı bir yaşam için Uzmanlar günde ortalama 8 saat uyku tavsiye eder Fakat birçok insan yeterince uyku uyumuş olsalardı dinlemediğin den ve yorgun uyanmaktan şikayetçi olmaktan. Uykusu Deniz Uzun olabilir fakat eğer Kaliteli uyku alamıyorsanız bunun belli başlı problemleri olacaktır.

Uyku ve uyku kalitesi söz konusu olduğunda birçok faktör kişinin uyku kalitesini etkileyebilir. Beslenme yaşam temposu rahatsızlıklar stres çevresel faktörler uyku kalitesini doğrudan etkileyen unsurlar arasında yer alır.

Uyurken omurganın ideal bir şekil alabilmesi ve ağrıların engelleme bilmesi için ortopedik ürünlerin kullanılması şikayetlerin azalmasında önemli bir rol oynar. Boyun düzleşmesi ve Fıtık Gibi fiziki rahatsızlıklar yaşayan kişiler yastık ve yatak seçimi gerçekleştirirken omurgaya binen yükün azalması için ortopedik olan yatak ve yastıkları tercih etmelidirler. Sadece duruş bozukluğundan şikayetçi olanlar için değil aynı zamanda sağlıklı kişiler içinde iki ekipmanlarının kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmesi önemlidir.

Ortopedik yastık nedir? Nasıl tercih edilir?

Omurga şeklinde bir yapıya sahip olan ve en kavisli kısmı ile boyun bölgesinde yer alan ortopedik yastıklar boynunuzun anatomik yapısı göz önünde bulundurularak imal edilmiş olan yastıklarda.

Boynun kavisli kısmına uygun bir biçimde tasarlanan yastıklar bildiğimiz yastıklardan daha farklı olarak omurgayı birçok alanda destekleyici unsurlarda bulunur. Hafızalı sünger teknolojisi ile üretilmiş olan bu yastıklar vücut sıcaklığı ve ağırlığı ile yumuşama Ve boynunu şeklini alma özelliğine sahip olmaktadır Bu da insanlara daha rahat bir uyku sağlar. Boynun arka kısmında kalan boşlukların doldurulması omurgayı Daha düz bir şekle sokacağı için kişilerin daha rahat bir uyku çekmesini sağlarlar.

Doğal boyun kavisine sahip olan ve kişilerin uykuya bağlı yaşamış oldukları rahatsızlıkları bulundurmayan kişiler için de ortopedik yastık ve yatak tavsiye edilir. Eğer yastık seçiminde çok saat ya da çok yumuşak yastıkları kullanıyorsanız omurga sağlığını olumsuz yönde etkileneceği için önemli problemler yaşayabilirsiniz. Yüksek yoğunluklu süngerlerden imal edilmiş olan ortopedik yastıklar tercih edilirse daha iyi bir uyku alma şansınız bulunur.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol