Orkide İsminin Anlamı

orkide-isminin-anlami-51835

Orkide İsminin Anlamı

Farklı isimler birçok kişi için ilgi odağı olmaktadır. Bu isimlerden bir tanesi de Orkide ismidir. Orkide isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa, çiçeklerinin güzelliği nedeniyle seralarda yetiştirilen değerli süs bitkisi anlamına gelmektedir. Orkide TDK’deki anlamı ise, aynı şekilde tanımlanmaktadır.

Bu ismin anlamı dikkate alındığında, ülkemizde genellikle kız çocukları için tercih edilmektedir. Kökeni ise Fransızcadan gelir. Orkide isminin Kuran’da geçip geçmediği konusunun merak edilmesi üzerine yapılan araştırmalarda, bu ismin Kuran’ın herhangi bir yerinde geçtiği görülmemiştir.

İsimler hakkında yapılan kişilik analizleri birçok kişi tarafından ilgi odağı hâline gelmektedir. Bu noktada Orkide isminin kişilik analizi açıklanacak olursa; Genellikle bu kişiler, eğlenceyi ve çalışmayı bir arada yürütebilme yetisine sahiptirler. Etrafları tarafından güler yüzlü ve sevecen tavırları takdir toplamaktadır. Aile bağları kuvvetlidir. Eşlerine ve çocuklarına bağlıdırlar. Çevrelerinde meydana gelen olumsuz koşulları, pozitife çevirme konusunda başarılıdırlar. Güçlü bir karakterleri vardır. Dostları tarafından kötü gün dostu olarak bilinirler. İlgi alanları ise politika ve siyaset yönüne ağır basmaktadır. Girişimcilik konusunda doğuştan bir yeteneğe sahiptirler. İnsan ilişkilerinde iyidirler. İş hayatında düzenli ve planlı bir çalışma yürütürler. Karmaşık durumlardan bile rahatça çıkma gibi bir sağduyuya sahiptirler. İkili ilişkilerde oldukça seçici olmalarına rağmen, hayatlarındaki kişiyi mutlu etmektedirler. İş hayatlarında başarılı olmalarının en önemli avantajlarından bir tanesi de, hedeflerine ulaşma konusunda kararlı olan tavırlarıdır. Bulundukları ortamı kolay bir şekilde organize ederek, mevcut düzeni koruma konusunda üst düzey bir performans sergilemektedirler. Bu nedenle yönetici vasfına sahip bir kişilikleri olduğu söylenebilir. Ayrıca sorunlar karşısında dayanıklılık göstermektedirler.

Orkide isminin olumlu yönleri arasında üretken, yenilikçi, geleceğe yönelik, dışa dönük, insancıl, arkadaş canlısı, özgürlükçü ruha sahip,  sağduyulu ve geleceğe yönelik plan yapan gibi özellikler yer almaktadır.

Olumsuz yönlerinde ise fazla otoriter, çekingen, görev düşkünü, duygularını kontrol altına alan, kontrolcü ve duygusallıktan uzak olunması yer alır.

Orkide isminin fiziksel özellikleri hakkında açıklama yapılacak olursa; Bu isme sahip kişilerin yüz çevresi ovaldir. Ancak aşağı doğru inildikçe çenesi daralır. Geniş alınlı ve düz kaşlara sahiptirler. El ve ayakları uzundur. Bu kişiler, uzun bir boya sahiptirler. Kararlı bir bakışları vardır, gözleri küçük ve kısıktır.

İsimler hakkında yapılan analizler konusunda dikkat çeken önemli noktalardan bir tanesi de, Orkide isminin harf analizi konusudur. Detaylı bir açıklama yapılacak olursa; O: Gizliliği seven bir kişiliği temsil etmektedir. R: Tereddütlü kişileri çağrıştırır. K: Unvan sahibi ve başarılı kişileri temsil etmektedir. İ: Hassas anlamına gelir. D: Üstün güçlere sahip olan kişileri çağrıştırmaktadır. E: Sıkıntılar karşısında mücadeleyi seven kişileri temsil eder.

Orkide ismini ilk çocukları için tercih edecek anne ve babalar açısından, bu isime benzer olan isimlerde merak uyandırmaktadır. Orkide ismine benzer isimler arasında yer alan kız isimlerinden bahsedilecek olursa; Kız isimleri arasında Feride, Akide, Halide, Zahide, Vahide, Rakide, Hamide, Nahide ve Cahide yer almaktadır. Erkek isimleri arasında ise, Orkut, Orkun, Kardide, Orkan, Abide, Maşide, Şide, Cihandide ve Oktüre yer almaktadır.

İsimler konusunda dikkat edilecek önemli noktalardan bir tanesi de, ismin dinen caiz olup olmadığı konusudur.  Orkide ismi caiz mi sorusu kapsamında yapılan açıklamalara göre, bu ismin caiz olmayan isimler arasında yer almadığı görülmüştür.

Anne ve babalar açısından önemli olan konular arasında Orkide ismine sahip olan ünlüler konusuyer almaktadır. Yapılan araştırmalar sonucunda, Orkide ismine sahip olan herhangi bir ünlünün varlığına rastlanmamıştır.

Orkide ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Orkide ismini kullanan 387 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Orkide ismini kullanan 120 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Orkide ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Orkide ismini kullanan 50 kişi bulunmaktadır.

Orkide isminin Türkiye sıralaması

Orkide en çok kullanılan 4089. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1795. isimdir.

Orkide isminin Harf Analizi

Kişiye Orkide ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Orkide İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Orkide ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Orkide isminin anlamını gözden geçirin!

Orkide İsminin Numerolojisi

Orkide isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
R: yirmi bir
K: on dört
İ: on iki
D: beş
E: altı
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap