Orion İsminin Anlamı

orion-isminin-anlami-31788

Orion İsminin Anlamı

Bebek sahibi olacak ailelerin önem verdiği bir konu da bebeklerine hangi ismi verecekleridir. Çoğunlukla aileler bu konuda doğum öncesinde detaylı araştırma yapar ve ismi özenle seçer. İsim koyarken sadece ismin kulağa hoş gelmesine bakılmaz aynı zamanda ismin anlamı da önemlidir. Orion ismi de erkek çocuklarına verilen bir isimdir. Çocuğuna bu ismi koymak isteyenler için Orion isminin anlamı nedir sorusunu yanıtladık.

Orion Yunancadan dilimize gelen bir isimdir. Anlamını ise Yunan mitolojisinde yer alan iri cüsseli ve yakışıklı bir avcıdan almaktadır. Orion kelime anlamı ile avcı demektir. Yunan mitolojisinde de hikayesi şu şekildedir. Orion’a aşık olan Artemis yanlışlıkla sevdiği adamın ölümüne neden olur. Bu olaydan sonra Artemis günden güne kahrolur. Ay tanrıçası olan Artemis bu olayın ardından Orion’un cansız bedenini gökyüzüne taşır. Gökyüzündeki en karanlık noktayı seçer ve sevdiği adamı en parlak yıldız olması için oraya koyar. Kendisi de geceler boyu parıl parıl parlayan sevdiği adamı seyreder.

Anlamından sonra merak edilen konulardan biri de “Orion ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusudur. Orion ismi Kuran’da geçmemektedir.

Günümüzde isimlerin anlamlarına bakarak kişinin karakteri hakkında bir fikir sahibi olmaya çalışılıyor. Karakter analizi için Orion isminin anlamına baktığımızda bu isimli kişilerin şu şekilde oldukları görülmektedir. Genellikle sessiz ve sakin ortamlarda daha mutlu olan, sıcakkanlı, eğlenmeyi seven, kibar insanlardır. Ayrıca Orion ismine sahip olan kişiler zevkli olmaktadır. Giydikleri kıyafetleri kendilerine yakıştırmayı bilirler. Bu konuda dikkat çektikleri söylenebilir.  

Orion ismi ülkemizde yeteri kadar popüler değildir. Ülke genelinde yapılan istatistiklere bakıldığında bu isme sahip kimse görülmemektedir. Bu durum kimi insanlar için kötü bir algı yaratabilir. Ancak bu durum ismin biricikliğini göstermektedir. Aynı zamanda orijinal bir isim olduğunun da göstergesidir.

Orion ismini telaffuz ettiğinizde harflerin çıkardığı titreşim sayesinde ismin sahibi hakkında fikir de edinebilirsiniz. Orion isminin harf analizi şu şekildedir; O harfi gizliliği seven, esrarengiz biri olduğu, R harfi kararsızlık, İ harfi hassas ve duygusal olduğu, N harfi ise sağduyulu, mantıklı düşünebilen biri olduğu anlamlarını taşır.

Gözlemlere dayanarak Orion isminin analizi hakkında bu isimli kişilerin ilişkilerine önem verdikleri söylenebilir. Yakınlarında bulunan insanları içten severler. Bu insanlara çok fazla değer verirler. Bundan olsa gerek çevrelerinde çok fazla insan yoktur. Fazla heyecanlı bir yapıya sahiptirler. Duygusal ve hassas insanlardır. Biriyle tartıştıkları zaman kolay kolay affetmezler.

Orion isimli kişilerin olumlu yanları arasında sıcakkanlı, adaletli, kibar, yaratıcı, uyumlu, iyimser, konuşmayı bilen, mantıklı gibi özellikler yer almaktadır. Olumsuz yanları arasında ise aşırı derecede sorgulayıcı, kuşkucu, detaycı, fazla titiz, kolay kolay memnun edilememe gibi özellikler bulunmaktadır.  

Türkiye’de Orion ismine sahip ünlüler araştırıldığında bu isme sahip kimse bulunamamıştır. Ancak yabancı milletlerde bu isimli ünlü kişiler bulunmaktadır. Bu ünlü isimler arasında Orion Samuelson, Orion Clemens, Orion Metcalf Barber, Orion Weiss, Orion Martin bulunmaktadır.

Orion Samuelson Amerikalı sunucudur. Tarım ticareti, gıda üretimi gibi açıklayıcı bir şekilde anlatabilme kabiliyetiyle bilinmektedir. Orion Clemens 1825-1897 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir yazardır. Orion Metcalf Barber 1857-1930 yılları arasında yaşamıştır. Amerika’da doğmuştur ve politikacıdır. Orion Weiss Amerikalı bir piyanisttir. Orion Martin Amerikan futbolu oyuncusudur.

Orick, Brion, Adrion, Oswin, Lion, Zion, Adrion Orion ismine benzer isimler arasında yer almaktadır. Orion adı Türkiye’de rastlanılan bir isim olmasa da anlam olarak erkek çocuklarına konulabilecek güzel bir isimdir.      

Orion isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – On The Mountain adamı

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Orion ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Orion ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Orion ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Orion ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Orion ismini kullanan bulunmamaktadır.

Orion isminin Türkiye sıralaması

Orion en çok kullanılan 28858. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 21715. isimdir.

Orion isminin Harf Analizi

Kişiye Orion ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Orion İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Orion ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Orion isminin anlamını gözden geçirin!

Orion İsminin Numerolojisi

Orion isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
R: yirmi bir
İ: on iki
O: on sekiz
N: on yedi
TOPLAM: 86

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap