Örgün İsminin Anlamı

orgun-isminin-anlami-63808

Örgün İsminin Anlamı

Söyleniş olarak hiç duyulmamış ya da çok nadir olan bebek isimleri olabilir. Bu tür isimler çoğu zaman birkaç harften oluşur. Kulakta oldukça yumuşak ve hoş bir his bırakır. Geleneksel veya kültürel bir geçmişleri yoktur. On yıllar sonra bu ismin nasıl bir intibah bırakacağı pek bilinmese de şimdiki zamanda dikkat çekicidirler. Örgün bu isimlerden birisidir. Son zamanlarda sıklıkla duyulduğu için Örgün isminin anlamı nedir diye merak edilmektedir. İnsanın içini ısıtan anlamlara sahiptir.

Örgün, son ışık anlamındadır. Sıcak gün olarak da değerlendirilir. Belli kurallara göre düzenlenmiş olan her şey için bu terim kullanılabilir. TDK’ya göre Örgün isminin anlamı, bir işi gerçekleştirmek için bazı görevleri üstlenen birimler demektir.

Ebeveynlerin kendi bebekleri olsa bile ilerde yetişkin bir birey, toplum içinde saygın olacak birine isim seçmek oldukça önemli bir konudur. Sadece bir süreliğine kulağa güzel gelen bir isim ilerde aynı güzellikle olmayabilir. Bu nedenle isimler hem ses olarak hem de anlam olarak iyice araştırılmalıdır. Bu unsurlar dışında son dönemde rağbet gören diğer bir husus ise isimlerin analizleridir. Bu analizler en az isim anlamları kadar isim seçmede de önemlidir. Örgün isminin analizi yapıldığında; bu kişilerin eğlenceli ve çekici olduğuna rastlanır.

Herkesin kalbini çabuk kazanabilirler. Bazen samimi davranışlar sergilerler bazen de soğuk davranabilirler. Kimi zaman muhabbetten yana iken kimi zaman da suskun olabilirler. Düşüncelerini kolay değiştirebilen kişilerdir. Sabit fikirli değillerdir.

Olumlu yönleri içinde onların arkadaş canlısı olduğunu söyleyebiliriz. Kendi hedefleri peşinde koşarlar. Özgür bir ruha sahiptirler. Sıcak kanlı ve dışa dönük kişilikleri bulunur. Sosyal ve yenilikçi bakış açılarıyla bilinirler.

Olumsuz özellikleri içinde onların kuşkucu ve aşırı duyguları olan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Asla vazgeçmeyen bir yapıya sahiptirler. Bu huyları bazen sorun olabilir.

Fiziksel özellikleri içinde hoş bir görüntüye sahip olduklarını belirtmek isteriz. Alın yapıları geniştir. Büyük ve yuvarlak gözleri bulunur. Kaşları eğridir. Dik ve enerjik duruşları ile dikkat çekerler.

Bebeğin anne ve babası olsanız bile ona bir isim vermek önemli ve ciddi bir iştir. Seçilecek olan isim her döneme hitap etmeli ve sadece bir bebek için düşünülmemelidir. O bebek okulda bir öğrenci ve yine o okulda bir öğretmen olabilir. Tüm bu statülere uygun ciddiyette bir isim olmalıdır. Anlam ve analizleri detaylıca araştırılıp, sonuçlar iyi tahlil edilmelidir. Örgün isminin kişilik analizi incelendiğinde bu isimde olan kişilerin kendilerini güvende hissetmediği yerlerde kalmak istemeyeceğine rastlanır.

Onlar için işi ve iş arkadaşları oldukça önemlidir. Her zaman çalışmaktan hoşlanırlar hiç bıkmazlar. Duyguları ve hisleri oldukça kuvvetlidir. Aşırı duygusal oldukları zamanlara da rastlanır. Gergin ortamlardan uzak kalmak isterler. Aile kavramına önem veren kişilerdir.

Tercih edeceğiniz isme yakın ve benzeyen isimler de bakış açınızı daha da genişletebilir. Örgün ismine benzeyen isimler nelerdir araştırması içine de girmiş olabilirsiniz. Kız isimleri içinde Nilgün, Sergün, Birgün, Örün, Özgün, Özen, Özmen uygun olurken erkek isimleri olarak da Görgün, Özgün, Ergün, Akgün uyumlu olabilmektedir.

Örgün kız bebeklere verilen bir isimdir. Kökeni Türkçedir. Örgün Kur’an da geçiyor mu diye merak edenler için geçmediğini söyleyebiliriz. Ülkemizde 17 kişi bu isme sahiptir. En çok kullanılan 9128’inci isimdir. Kız isimleri arasında 3766’ıncı sırada bulunmaktadır.

İsimlerin caiz olup olmadığı da merak edilir. Örgün ismi caiz mi araştırması içindeyseniz sakıncalı olmayan isimler içinde olduğunu söyleyebiliriz. Anlamını inceleyerek kız bebekleriniz için tercih edebilirisiniz.

Örgün isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Son Işık
  • 2 – Sıcak gün

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Örgün ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Örgün ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Örgün ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Örgün ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Örgün ismini kullanan bulunmamaktadır.

Örgün isminin Türkiye sıralaması

Örgün en çok kullanılan 9128. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3766. isimdir.

Örgün ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Örgün isminin Harf Analizi

Kişiye Örgün ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Örgün İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Örgün ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Örgün isminin anlamını gözden geçirin!

Örgün İsminin Numerolojisi

Örgün isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ö: on dokuz
R: yirmi bir
G: sekiz
Ü: yirmi altı
N: on yedi
TOPLAM: 91

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap