Online Kasko Sigortası Teklifi Almak

Online Kasko Sigortası Teklifi Almak Bilindiği üzere kasko sigortaları, sağlamış olduğu şartlar neticesinde araç sahipleri ve araç sürücülerine, mevcut araçlarının çalınması, kaza yapması, yanması gibi birçok durumda zararlarını karşılamak gibi büyük önem arz eden bir maddi teminat sağlamaktadır. Kasko sigortaları yalnızca sıfır araçlara değil ikinci el araçlar için yapılabilmekle kalmıyor, yaşanması olası herhangi bir trafik kazası ve maddi manevi hasarları da karşılayarak insanların sırtından büyük miktarda yük almış olmaktadır. Ayrıca tekrar ifade etmekte fayda var ki zorunlu trafik sigortası bir trafik kazası durumunda karşı tarafı da güvence almakla mükelleftir.  

Araçta oluşabilecek hasar oranı, kazanın yaşandığı duruma göre değişiklik göstermekle birlikte, yine kaza durumuna göre araç sahibinin de karşılaşmış olduğu yüksek tutardaki zararları online kasko sigortası fırsatından yararlanarak fırsatı değerlendirebilmektedir. Yaşanmış olan trafik kazalarının büyük kısmı ya ölüm ya da ağır yaralanma gibi üzücü sonuçları yaşatıyor olurken daha az ama yine önemli bir kısmı araçta hasar bırakma ve yaralanmış olan yolcular şeklinde bir hasar yaşatmaktadır. 

Online Kasko Teklifi 
Online Kasko Teklifi 

Online Kasko Teklifi 

Söz konusu online kasko teklifi almak neticesinde böylesine olası bir trafik kazası sonucunda hem kişinin kendisini hem de aracında bulunacak diğer kişi ya da kişileri, bununla birlikte aracını da güvence altına almış olmaktadır. Bu kasko sigortalarını duruma bağlı olarak maddi hasarlar yaşanma olasılığı için, ağır yaralanmaya yol açabilecek kazalar için ya da ölümle sonuç verebilecek kazalar için, sigorta talebinde bulunan kişinin düşüncesine, taleplerine ve ihtiyaçlarına göre oluşturmak mümkündür. Yaptırılacak olan bu kasko sigortası ile söz konusu aracın yaşayacağı herhangi bir kaza durumunda, sigorta aracılığı ile bütün zararlar karşılanabilecektir. 

Online Kasko Sigortası 

Trafik akışında yer almakta olan milyonlarca araç, zaman zaman trafik kazası riski ile yüzleşmek zorunda kalabilmektedirler. Bu risk, yalnızca araç hasarı ile sonuçlanmasını, araç içerisinde bulunan kişilerin ufak yaralanmaları ya da ölümleri ile sonuçlanabilecek söz konusu bütün durumları kapsamaktadır. Söz konusu oluşabilecek bu tür bütün zararlar ve hasarlar, yaptırıldığı takdirde mevcut kasko sigortası şirketi tarafından karşılanabilecektir.

Başka İçerik:  Kasko Sigortası Transferi

Konunun uzmanları tarafından, özellikle kalabalık nüfuslu ve trafiğin oldukça yoğun olarak yaşanıyor olduğu şehirlerde ikamet eden ve aracı ile o bölgelerde yolculuk yapan kişilerin kasko sigortası yaptırmış olmalarının çok daha önemli olduğu vurgusu yapılmaktadır. Çünkü bu bölgelerde olası bir trafik kazası yaşama riskinin çok daha yüksek olabileceği, sonuçlarının maddi ve manevi çok ağır olabileceği, kasko yaptırılmayan aracın bütün giderlerinin araç sahibi tarafından sağlanması gerektiği bilgisi de unutulmamalıdır. 

Online Kasko Sigortası İşlemleri 

Aracın ve araç sahibinin güvende olması için yukarıda sıklıkla bahsedilmiş olan kasko sigortası, online işlemler ile de gerçekleşebilmektedir. Söz konusu aracın bütün özelliklerine, sigorta talebinde bulunan kişinin ihtiyaçları ve talepleri kapsamında yapılandırılacak ve şekillenecek kasko sigortası hususunda tercih yapabilme fırsatını da yakalayabildiği bilinmesi önem arz etmektedir. Böylece sigorta talebinde bulunan kişinin doğrudan kendi istek ve ihtiyaçları kapsamında şekillendirilerek oluşturulmuş olan kasko sigortası aracılığı ile aracını, kendisini ve sevdiklerini güvende tutmak oldukça kolay ve başarılı olabilmektedir. 

Online Kasko Sigortası Genel Şartları 

Bilinmelidir ki kasko sigorta hesaplama sürecinde birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Bundan yola çıkarak online kasko teklifi almak için sigorta kapsamı içerisinde tazminat ve araç hasarı temel olmak üzere birçok konularda farklı hükümleri bünyesinde barındırmaktadır. Sigortanın çerçevesi ise, sigorta yaptırma girişiminde bulunan kişinin talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Kasko sigortası teminatlarında ise önemli olarak görülen noktalar ve sigorta şartlarında baz alınan hususlar, mevcut aracın modeli, aracın bedeli, aracın yaşı gibi özellikler temele alınmakta ve bunlar dışında da birçok noktaya önem verilmektedir. 

Kasko Sigortası Kapsamı 

Söz konusu kasko sigortası uygulaması, trafikte yer almakta olan motorlu ya da motorsuz bütün araçları kapsamakla kalmamakta, bu aracın yaşayabileceği her türlü riskte aracın zararının karşılığının araç sahibine iade edileceği güvencesini de belirlenecek olan sigorta poliçesi teminatları kapsamında araç sahibine vermektedir. Bütün bunların yanı sıra kasko sigortası kapsamında servis hizmetleri seçeneği, kaza durumunda sonra talep anında gerekli olan ikamet için araç, orijinal cam teminatı gibi birçok ek hizmet seçeneği de yer almaktadır. 

Başka İçerik:  Tazminat Sigorta Ödemeleri 300 Milyona Vardı

Ayrıca kasko sigortaları kapsamında aracın çalınması, yanması ya da yaşadığı herhangi bir trafik kazası gibi durumlar da ana teminatlar olarak bu kapsamda yer almaktadır. Tabii ki oluşabilecek diğer risk ihtimalleri de güvence kapsamında ek teminatlar arasında yerini almaktadır. 

Online Kasko Sigortası Hesaplama 
Online Kasko Sigortası Hesaplama 

Online Kasko Sigortası Hesaplama 

Kasko sigorta şirketlerinde sigorta hesaplama işlemleri söz konusu olmaktadır. Bu sürecin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için mevcut araç plakası, vergi numarası, araç sahibinin kişisel bilgileri vb. Önemli bilgilerin sisteme girilmiş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra mevcut araçta herhangi hasar durumu yaşanmamışsa, bu durumun bir artısı olarak hasarsızlık indirimi uygulanarak ederinden çok daha düşük maliyet ile süreci tamamlamak mümkündür. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap