Olgun İsminin Anlamı

Olgun İsmi

Olgun İsminin Anlamı Doğacak çocuklarına güzel anlamı olan bir isim koymak için araştırma yapan anne babalar araştırma içine girerler. Bazı isimler bildiğimiz anlamlar dışında farklı anlam taşıyor olabilir. Türkçe isim koymak isteyen ebeveynler Olgun isminin anlamını merak etmektedirler. Olgun ismi anlamı nedirOlgun yenebilecek kadar olmuş meyve demektir. TDK ya göre Olgun bilgi, görgü, hoşgörüsü gelişmiş insan demektir.

Farklı sözlüklerde taşa benzeyen, taş gibi sağlam anlamını da taşıyan bir kelimedir. Erzurum’da ve Diyarbakır’da bu isimde bir yerleşim yeri vardır. Olgun ne demek diye bakarsak; canlılar aleminde büyüme ve gelişmesini tamamlamış, ergin evreye ulaşmış anlamını taşır. Olgun ismi, yetkin ve kamil kimse anlamlarına da sahiptir.  İsim olarak hem kız çocuklara hem erkek çocuklara konulabilen bir isimdir.  

Anne babaların bir ismi koymadan önce merak ettiği şey Kur’an da geçip geçmediğidir. Olgun ismi Kur’an da geçer mi? diye bakarsak Kur’an da geçmediğini görürüz. Anlam olarak baktığımızda isim olarak konulmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Olgun İsminin Anlamı
Olgun İsminin Anlamı

Olgun isminin kelime kökenine bakacak olursak, kelime Türkçe kökenlidir. Kelimenin anlamı dışında oluşturduğu harflerin bir enerjisi de vardır. Bu açıdan Olgun isminin analizine bakacak olursak, beş harften oluşan pozitif enerjili bir kelimedir. Olgun kelimesi beş harf ve iki heceden oluşmaktadır. Olgun isminin harf analizi nasıldır?  Sanat yönden belirgin bir kabiliyet ve inceliğe sahiptir.  Gizemlidir, kendi dünyasını derin yaşar. Merak uyandırır. İnatçı ve tutarlı yönleri baskındır.  Bolluk ve bereketi simgeleyen enerjilere sahiptir. Sağduyu ve olumlu yönleri oldukça fazladır.

Bazı isimler daha baskın özellikleri taşırlar.Olgun isminin kişilik özellikleri nasıldır? Alçak gönüllü ve sıcak bir kişiliğe sahip sadık bir kişilik özelliği beklenir. Başarılı ve tutarlı bir karakterde olabilirler. Bazen bencil olarak görülebilecek bir rahatına düşkünlük vardır. Güçlü irade taşırlar. İsmin pozitifliği olumlu karakter özelliklerini destekler. Kendine güveni olan ve kendisiyle barışık kişilerdir.  Duygularını yoğun yaşarlar. İç derinlikleri fazladır. Vefalı oldukları söylenebilir. Duygularını dışa yansıtmazlar ve ifade edemezler. Genelde sessiz sakin yapıdadırlar.

Kendi rahatları ve sevdikleri için yapılması gereken her şeyi yaparlar. Kıskançlık olarak görülebilen sahiplenme duyguları baskındır.  Sağduyulu ve güçlü karaktere sahiptirler. Güler yüzlüdürler. Bulundukları ortama olumlu bir enerji verirler. Uyumlu bir iş arkadaşı olurlar. Bu karakterdeki insanlar ekipte lider olmasalar da sevilen ve aranan insanlar olurlar. Hayatta karşılarına çıkan olumsuzluklar bazen içe kapanık bir karaktere çevirebilir.

Olgun isminin olumlu yönleri oldukça baskındır. Başarılı ve kendine güvenen karakteri ile kendisiyle ve etrafıyla barışık insanlardır.  Ailesi için ve sevdikleri için fedakardırlar. Risk almayı severler. Değişiklikten korkmazlar.  Hızlı öğrenir ve öğrendiği şeyleri uygulayabilen güçlü iradeye sahiptirler. Kararlıdırlar. Olumsuzluklardan ders alırlar.

Her kişilikte insanların olumlu ve olumsuz yönleri olabilir. Olgun isminin olumsuz yönleri nelerdir? Kolayca etki altında kalabilirler. Kırılgan ve hassastırlar. Fikirleri çabuk değişebilir. Karamsar yapıda olabilirler. İçine kapanık yapıda olduklarında yanlarında kendilerine deste olacak birisini ararlar. Aileleri bu konuda duyarlı olmalıdır.

Fiziksel olarak ince yapıda, keskin yüz hatlarına sahip olmaları beklenir. Saçları gür, iri gözlere sahip ve düzgün bir ağız yapısında olabilirler. Ses tonları etkili ve yumuşaktır.

Olgun ismi sık karşılaşılan bir isim değildir. Türkiye’de her iki cinsiyet için de kullanılmaktadır.

Benzer harfleri içeren isimlerde benzer enerjiler vardır. Olgun ismine uyumlu diğer isimler, Orçun, Olçun, Olgaç, Olgunay, Tolunay, Ongun, Ongun, Orhan, Orhun, Osman, Ozan, Okan gibi isimlerdir.

Bu isme sahip olan ünlüleri de merak ediyor musunuz? Olgun ismini taşıyan ünlüler için sinema sanatçılarımız Olgun Toker ve Olgun Şimşek örnek gösterilebilir.

Olgun isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bilgi, Görgü Ve Hoşgörüsü Gelişmiş Kimse. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Özü Taş, Taş Gibi Sağlam Kimse
  • 3 – Bilgi, görgü ve hoşgörüsü gelişmiş insan.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Olgun ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Olgun ismini kullanan 5.734 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Olgun ismini kullanan 1.506 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Olgun ismini kullanan 253 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Olgun ismini kullanan 320 kişi bulunmaktadır.

Olgun isminin Türkiye sıralaması

Olgun en çok kullanılan 1398. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 87. isimdir.

Olgun isminin Harf Analizi

Kişiye Olgun ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Olgun İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Olgun ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Olgun isminin anlamını gözden geçirin!

Olgun İsminin Numerolojisi

Olgun isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
L: on beş
G: sekiz
U: yirmi beş
N: on yedi
TOPLAM: 83

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap