Ölenlere Rahmet Sözleri

Ölenlere Rahmet Sözleri. İnsanlar doğum ile ölüm arasındaki o ince çizgiyi anlayarak yaşamalıdır. Ömür dediğimiz bir bakmışız ki bitmiş. Çevremizden de ölen kişileri gördüğümüz zaman çok üzülürüz. Derin bir burukluk içinde yas tutarız.

Bu noktada onlar için Ölenlere rahmet sözleri kapsamında birtakım sözler söyler, dualar ederiz. Onları son yolculuklarına bu şekilde uğurlarız.

İnsanların birbirlerine dua etmesi ve ölünce iyi anılmaları ne kadar iyi bir insan olduklarının göstergesidir. İyi insan her zaman dua ile anılır. Dolayısıyla bu noktada gereken tek şey ailelerine sabır dileyip rahmet sözleri söyleyebilmektir.

Tüm bu söylediğimiz sözler karşı taraftan da gayet hoş bir şekilde karşılanır. Dini sözler ile bütünleşen rahmet sözleri duygu yüklüdür. Her okuyan ve her duyan çok duygulanır. Allah rahmet eylesin dediğimiz zaman bile büyük bir samimiyet duygusu ile söylemiş oluruz.

Söylediğimiz bu sözleri çevremizdeki insanlarla da paylaşırız ve böylece birlik oluruz. Toplu halde ettiğimiz dualar, söylediğimiz sözlerin karşılığı ise Allah tarafından bizlere çok güzel bir şekilde verilir.

Ölenlere Rahmet Sözleri
Ölenlere Rahmet Sözleri

Editörün Seçimi ile Ölenlere Rahmet Sözleri:

 1. “Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun.”
 2. “Rabbim merhametiyle ölenin üzerine rahmetini yağdırsın, mekanını cennet etsin.”
 3. “Rabbim, ölenin günahlarını affetsin, kabrini nur doldursun.”
 4. “Allah’ın rahmeti ve mağfireti ölenin üzerine olsun. Mekanı cennet olsun.”
 5. “Öleni rahmetle anıyor, Allah’tan sabır ve başsağlığı diliyorum.”
 6. “Ruhu şad olsun, Allah mekanını cennet eylesin.”
 7. “Allah, ölenin yakınlarına sabır versin, merhumun ruhunu cennetle mükâfatlandırsın.”
 8. “Ölenin hatırası kalbimizde yaşayacak, Allah rahmetiyle onu kuşatsın.”
 9. “Merhum için dualarımızı eksik etmeyelim, Rabbim ona rahmet etsin.”
 10. “Rabbim, ölenin ruhunu yüceltsin, mekanını cennet eylesin. Başımız sağ olsun.”

Bu sözler, ölen bir kişiye rahmet dilemek ve Allah’ın merhametini temenni etmek için kullanılan ifadelerdir. Ölenin ruhuna rahmet ve mağfiret dileyerek mekanının cennet olmasını temenni ederiz. Aynı zamanda, ölenin yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz. Dualarımızla ölenin hatırasını yaşatır ve Allah’ın rahmetiyle onu kuşatmasını umarız.

Ölenlere Rahmet Sözleri

 • Kabrin gülle dolsun, mekânın cennet olsun. Allah rahmet eylesin.
 • Her nefis ölümü tadıcıdır sonra bize döndürüleceksiniz.
 • Sevapları günahlarından çok olsun. İnşallah mekânı cennet olsun, başınız sağ olsun.
 • Cennetin suyu ruhuna işlesin, toprağı bol olsun, başınız sağ olsun.
 • Güzel günde nasıl yanınızdaysak kötü gününüzde de her zaman yanınızdayız, başınız sağ olsun.
 • Bu acılı gününüzde acınızı paylaşıyor Allahtan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz.
 • Acılı ailesine başsağlığı diliyoruz. Mekânı cennet, ruhu şad olsun. Kederli ailesine sabırlar diliyoruz.
 • Vefat eden değerli merhumun ailesine dualarımızı, acılı kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

İnsan doğar büyür yaşar ve ölür, önemli olan yaşadığı süre içindeki görevleri dualarımız muhteremle olsun.

Dualarımız birlikte olsun, dileğimiz tek olsun mekânı cennet olsun. Allah (cc)’hu sabır versin.

Üzüntüyle geçmez içimizdeki yara dualarla Rabbimize dua edelim. Mekânı cennet eyleyelim, başınız sağ olsun acımız bir olsun.

Hayata elveda deyip ölüme merhaba diyen ruhlara edelim hep birlikte dua ruhları şad mekânı cennet olsun.

Başınız sağ olsun. Dualarımız Allahtan merhum merhumenin tüm günahlarını affederek cennetinde en güzel yeri hediye etmesidir.

Hakkın rahmetine kavuşan merhuma merhumeye Yüce Allah’tan rahmet kederli ailesine sabırlar diliyoruz.

Allah Tealacın rahmetine kavuşan merhum merhumeye Yüce Allah’tan rahmet kederli ailesine sabır lar diler mekanı cennet olsun.

Allah’ım mekanını cennet eylesin dualarımızı kabul etsin, acınızı sizinle paylaşıyoruz Allah güç versin ailesine ve yakınlarına.

Sevgili dostumuz merhume Allah’tan rahmet dileriz. Rabbim mekânını cennet eylesin geride kalanlarına da sabır ihsan eylesin.

Acıyı kederi bıraktı bu dünyada dualarımızla cennet yüzü görmeyi nasip etsin. Yüce Rabbim merhuma, acılı ailesine sabırlar versin.

Sevgili dostumuzu kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Hayatın acı gerçekleri gelir bir gün vurur ummadığımız bir anda, acınızı içten paylaşıyoruz ruhuna dua ediyoruz başınız sağ olsun.

Ölen dostumuza Allah’ım rahmetlerini bol bol ihsan eylesin. Onu cennetine buyur eylesin. Geride kalan sevdiklerine de bol bol sabreylesin.

Allah’ım ölen merhuma rahmet sizlere de sabrı cemillerini eylesin. Başınız sağ olsun Allah geride kalanlara uzun ömürler nasip eylesin.

Hayatımızı idame ettirmekte olduğumuz fani dünyada kötü gününüzde yanınızda olduğumuzu unutmayınız. Başınız sağ olsun Allah yardımcınız olsun.

Ölüm geldi aldı sevenlerimizi Allah’ın takdiri uygun gördü aldı ahirete dualarımız sevdiklerimizle. Başınız sağ olsun iyi dileklerim sizlerle.

Ölenle ölünmez acılarımız bitmez hayatın gerçekliği bu işte. Dualarımız birleşsin bu kötü günde acılarımızı ufakta olsa teselli edelim birlikte, başımız sağ olsun.

Rabbim cennetle müjdelesin ruhlarımızı hatalarımızı dualarımızla affetsin. Dualarımızı kabul eylesin. Mekânımızı cennetle müjdelesin. Başımız sağ olsun.

Yalan hayatta ne yaptıysak kendimize ahiret sorularını hazırlayalım. Fani yerimizde ölmüşlerinizin ruhlarına dualarımızı çektiğiniz acıyı paylaşarak yaşıyoruz, başınız sağ olsun.

Bir gün gelir biter bu canda bir gün gelir gülen gözlerimiz ağlar bir anda, her zaman dua edelim. Kalbimizi temizleyelim ölümü hayatımızda hissedelim başınız sağ olsun.

Uzak değil ölüm yakın bütün kullara güzel ölüm nasip etsin Allah bütün insanlara, mekanımız cennet olsun kabrimiz iman dolsun. Allah’ın huzurunda günahlarımız af olsun Allah sabır versin.

Cennetin güzellikleri ruhumuza işlesin Allah korkusunu kalbimizden silmeyelim imanı hayat felsefesi olarak bilelim öldüğümüzde yerimizi yaptıklarımızla görelim başınız sağ olsun.

Bütün mutluluklarınızda yanında olmuşken kardeşimizin cenazesinde uzaklarda olmak bize derin keder vermekte. Yanınızda olamasak da kalbimizin sizlerle olduğunu unutmayınız. Başınız sağ olsun.

Gönlünüzdeki keder bizimde gönlümüzün en derin yerindedir. Merhum kardeşimize Allah’tan cennet mekanlar dileriz geride kalan siz sevgili dostlarımıza da sabırlar dileriz. Başınız sağ olsun.

Topraktan geldik toprağa gideceğiz yaşadığımız hayatın hesabını toprakta vereceğiz. Acınızı yürekten paylaşıyoruz dualarımızı kalpten ediyoruz Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz.

Ölüm her insana gelecek ummadığı bir anda, imanımızı kuvvetli tutalım. Edelim Allah a dua yaşanmış güzel günlerin hatırına ölümü unutmayalım acıyı da paylaşalım bir arada baş sağlığı diliyorum.

Hayat bir çiçek gibi açıp sonra solarken zaman su gibi akıp gidiyor ve o acılı gün geldiğinde üzüntüler hakim geliyor. Merhuma Allahtan rahmet sizlere de sabırlar dileriz. Mekanımızı cennetle müjdelesin.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap