Okyanus İsminin Anlamı

okyanus-isminin-anlami-1122

Okyanus İsminin Anlamı

Günümüzde anne ve baba adayları doğacak kız veya erkek çocukları için araştırma yaparlar. Bu bağlamda “Okyanus isminin anlamı nedir?” sorusunun yanıtını araştırırlar. Okyanus ismi anlamı yönünden araştırıldığında sözlükte kıtaları birbirinden ayıran büyük deniz olarak yer alır. Okyanus ismi her iki cinsiyete verilebilecek en güzel isimlerden biridir.

Yeni doğacak kız veya erkek çocukları için isim araştıran anne ve baba adayları “Okyanus ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusunun cevabını merak edebilir. Okyanus ismi Kuran’da geçmiyor. Fakat anlamı nedeniyle çocuklara verilebilecek özel isimlerden biridir.

Günümüzde Türkçe kökenli bir kelime olan Okyanus isminin karakter analizini de yapmak mümkündür. Uzmanların araştırmasına göre Okyanus isminin anlamı yönünden mistik konulara ilgisi bulunduğu söylenir. Bu nedenle gizemli bir yapısı vardır. Gelişmiş sezgileri ile hareket ederler. Cesur ve atak bir yapıya sahiptir. Her konuda fikir üretebilen Okyanus isimli kişiler iş dünyasında da başarılı bir karakter yapısı ile bilinir. Mantıklı karar verme yeteneği ile çevresindeki kişilerin takdir ve beğenisini kazanır. Hayal kırıklığına uğramayı sevmez. Bu nedenle iş ve özel hayatında denemekten hiç vazgeçmez. Akıllı ve yetenekli olmasına rağmen duygusal açıdan kandırılmaya müsaittirler. Üretken yapısı ile becerikli bir karakter özelliğini bünyesinde bulundurur. 

Okyanus ismi üniseks yani her iki cinsiyete verilebilecek olması ile popüler bir isim olma özellği taşıyor. Türkiye’de 2018 verilerinin sonucuna göre Okyanus ismine sahip olan 692 kişi listede yer alıyor. Okyanus ismi en çok İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde en çok kullanılan isimler listesindedir. 

Okyanus isminin harf analizi yapılacak olursa 7 harften meydana geliyor. İsmin başında yer alan O harfi gizemli ve utangaç kişiliği, K harfi başarılı bir karakteri, Y harfi aşka önem veren sezgileri kuvvetli kşilik yapısını, A harfi lider olma özelliği ve gururlu kişilik yapısını, N harfi sağduyulu kişiliği, U harfi durgunluğu ve son  olarak ismin sonunda yer alan S harfi ise hırslı ve üretken kişileri temsil eder.  Yani  Okyanus isminin anlamı yönünden bu kişiler akılcı ve mantıksal bir yaklaşım sergiler. Bu nedenle asosyal kişilik yapısına müsaittirler. İnsanlardan uzaklaşma konusunda içine kapanık olumsuz bir yönü bulunur. Bu durum çoğu zaman onların yalnız olmasına neden olur.

Türkiye’de Okyanus ismine sahip ünlüler denilince listede ünlü bir isim yer almıyor. Fakat 1984 yılına ait Okyanus ünlü rock müzik grubu olarak  Google araştırma motorlarında bulunuyor. Okyanus ismi Türkiye’de sık kullanılan bir isim olmasına rağmen ünlü isimler arasında pek tercih edilmiyor. 

Uzmanların yaptığı araştırmalar sonucunda Okyanus isminin analizi düşünüldüğünde bu isme sahip kişiler zeki ve ruhsal açıdan kuvvetli bir karaktere sahiptir. Eleştirel kişilik yapısına sahip olan Okyanus isimli kişiler zihin analizini hızlıca yapar. Sır saklamayı iyi bilmeleri onların en olumlu yönleridir. Hayalperest kişiliği ile derin düşünceler içerisinde yer alırlar. En olumsuz özelliği değişken bir karaktere sahip olmasıdır. Soğuk ve mesafeli davranışlar sergilemeleri çevresindeki insanların onların itici ve antipatik olduğunu düşünmesine neden olur. 

Okyanus ismine benzer isimler arasında; Yunus, Oktay, Olcay, Olgun, Uranüs, Okyay, Okyar gibi değişik ve anlamı güzel isimler listelenebilir. Çocuğunuza Okyanus isminin yanında farklı bir isim daha vermek isterseniz bu isimlerden birini tercihte bulunabilirsiniz.

Okyanus ismi Kuran-ı Kerim’de yer almayan ancak doğacak çocuklara konulması caiz olan isimlerden biridir. Okyanus ismi her iki cinsiyete konulabilecek en özel ve en güzel isimlerden biridir. Bu nedenle aileler Okyanus ismini doğacak çocuklarına verirken tereddüt etmez.

okyanus-isminin-anlami-1122
Okyanus İsminin Anlamı

Okyanus isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ana Karaları Birbirinden Ayıran Büyük Deniz. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Kıtaları birbirinden ayıran büyük deniz.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Yunanca
Kuran ‘da geçmiyor.

Okyanus ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Okyanus ismini kullanan 760 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Okyanus ismini kullanan 178 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Okyanus ismini kullanan 56 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Okyanus ismini kullanan 153 kişi bulunmaktadır.

Okyanus isminin Türkiye sıralaması

Okyanus en çok kullanılan 3189. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 210. isimdir.

Okyanus ismini kullananların sayısı, son bir yılda 68 kişi artmıştır.

Okyanus isminin Harf Analizi

Kişiye Okyanus ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Okyanus İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Okyanus ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Okyanus isminin anlamını gözden geçirin!

Okyanus İsminin Numerolojisi

Okyanus isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
K: on dört
Y: yirmi sekiz
A: bir
N: on yedi
U: yirmi beş
S: yirmi iki
TOPLAM: 125

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap