Oguş İsminin Anlamı

ogus-isminin-anlami-32399

Oğuş İsminin Anlamı

Değişik isimler sıradan isimlere göre daha çok ilgi çekmektedir. Çoğu aile büyüğü, aileye yeni katılacak bireye kendi ismini vermek istese de bazı kişiler buna yaklaşmamaktadır. Anne ve baba adayları ise daha çok yeni nesil isimlere yönelir. Uzun isimleri ya da birden fazla isim seçebildikleri gibi kısa isimler de tercihleri arasında yer alır. Oğuş isminin anlamı nedir? Diye merak eden ebeveynler ilgilendikleri bilgileri yazının içeriğinde bulabilirler.

Oğuş ismi Türkçe kökenli olup unisex bir isimdir. Bu ismi hem kız çocuklarınıza hem de erkek çocuklarınıza verebilirsiniz. Oğuş İsminin birden fazla anlamı bulunur. Hısım, akraba, oymak gibi anlamalara gelen Oğuş ismi aynı zamanda bereket anlamına da gelir. Bebeğinize vermeyi düşündüğünüz Oğuş ismi Kuran’da geçiyor mu? Diye merak ediyorsanız, bu isim Kur-an’ı Kerim’de yer almaz. Ancak güzel anlamlara gelen isim son zamanlarda kız ve erkek çocukları için en çok beğenilen isimler arasında yer alır.

Bebeğiniz için beğendiğiniz Oğuş isminin Türkiye istatistikleri ne kadar, görülme sıklığı nedir? Gibi sorular ilginizi çekebilir. Ancak Oğuş isminin Türkiye’de kaç kişide görüldüğü, kız ve erkek çocuklarına verilen kaçıncı isim olduğuna dair herhangi bir istatistiki veri açıklanmamıştır.

İsim analistleri Oğuş isminin analizi hakkında bazı açıklamalarda bulunmuşlardır. Bu kişiler, çok azimlidirler ve hayatta limitlerini hep en üst seviyede tutarlar. Kuralları ve kanunları seven kişilerdir. Kıskançlık seviyeleri çok yüksek olmasa da yine de kıskanç bir yapıya sahiptirler. Derin düşünceli kimselerdir. Ayrıca çok şüpheci ve karamsar bir karaktere sahiptirler.

Her ismin olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Oğuş isminin olumlu yönleri uzmanlar tarafından şu şekilde açıklanmıştır; azimli ve dışa dönük bir karakterleri vardır. Öğrenmeyi çok severler. Girdikleri ortamda insanlar ile kolayca kaynaşabilir ve arkadaş olabilirler. Oğuş isimli kişiler geleceği görebilen kişilerdir. Hatta bazen kendilerini medyum gibi hissedebilirler.

Özgüvenli, sempatik, çılgın ve sezgileri kuvvetli kişilerdir. Maddi konularda iyi yatırım yapabilirler. Ayrıca bu kişiler misafirperver, sırdaş ve hırslıdırlar. Oğuş isminin olumsuz yönleri; içine kapanık, korkmak, sır saklayamayan,acelecidir.

Uzmanlar Oğuş isminin karakteristik özelliklerinin yanı sıra fiziki özelliklerini de açıklamışlardır. Oğuş isminin fiziki özellikleri ise dalgalı saçlar, dar omuzlar, çene yapıları uzun, kaş aralığı geniş, yuvarlak ve koyu renkte gözlerdir.

İsimlerin olumlu ve olumsuz yönleri kadar kişilik analizleri de merak edilmektedir. Çocuğunuza koymaya karar verdiğiniz Oğuş isminin kişilik analizi nedir diye incelediğimizde karşımıza çıkan sonuçlar şunlardır; Oğuş ismine sahip kişiler, içe kapanık bir karaktere sahiptirler. Kendilerini ön plana atarak kişiliklerini sergilemek yerine başkaları tarafından keşfedilmeyi beklerler. İnatçıdırlar ve güç kazanmak için her şeyi yaparlar. Her ne kadar aceleci olsalar da çoğu zaman işlerini aceleyle değil yavaş bir şekilde yapmayı tercih etmektedirler. Amaçları bulunan bu kişiler devamlı olarak yeni şeyler öğrenmek isterler. Lider vasıflı kişilerdir. Bu kişilerin belli sınırları vardır ve bu sınırların dışına çıkmayı sevmezler.

Bebeklere verilecek olan isimlerin Kuran’da geçip geçmediği kadar caiz olup olmadığı da aileler için önem taşımaktadır. Oğuş ismi caiz mi? Bebeklere konulabilir mi diye merak ediyorsanız, bebeğinize bu ismi vermenizde hiçbir sakınca yoktur.

İsimler birbirine bazı sebeplerden dolayı benzerlik gösterir. Oğuş ismine benzer isimler; Oğuz, Oğuzhan, Oğulcan, Oğul, Öğün, Öğür, Oğutal, Doğuş, Doğa,

Türkiye’de Oğuş ismine sahip ünlüler kimlerdir diye baktığımızda Oğuş ismine ve soy ismine sahip herhangi bir ünlüye rastlanılmamıştır.

Oguş isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Oymak.
  • 2 – Akraba, hısım
  • 3 – Bereket.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Oguş ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Oguş ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Oguş ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Oguş ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Oguş ismini kullanan bulunmamaktadır.

Oguş isminin Türkiye sıralaması

Oguş en çok kullanılan 40466. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 1224. isimdir.

Oguş isminin Harf Analizi

Kişiye Oguş ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

Oguş İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Oguş ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Oguş isminin anlamını gözden geçirin!

Oguş İsminin Numerolojisi

Oguş isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
G: sekiz
U: yirmi beş
Ş: yirmi üç
TOPLAM: 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap