Ogün İsminin Anlamı

Ogün İsminin Anlamı Nedir?

Bazı aileler, güzel bir isim olduğu ve telaffuzu çok kolay olduğu için çocuklarına Ogün ismini koymak isteyebilir. Bu fikre sahip olan ve yeni bir bebek dünyaya getirmek üzere olanlar için Ogün isminin anlamı nedir? bunu açıklayacağız. Ogün adını araştıranların sayısı özellikle internette hızla artıyor. Öte yandan bu kişiler  daha çok Ogün’ün ne anlama geldiği sorusuna  yanıt arıyor. Bu ismin anlamı, anımsanan belirli bir günde doğan anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Ogün isminin TDK’deki anlamı nedir? bunu ele alcağız. TDK’deki anlamı, güler yüzlü kimse, özü güleç anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin anlamlarına baktıktan sonra kişilik analizine bakacağız. Ogün isminin kişilik analizi şu şekildedir: Ogün isimli insanlar çok kibar ve sevecen insanlardır. Başkalarının yararına olan meslekleri seçmek ona duygusal doyum verecektir. Duyguları güçlüdür ve girdiği ortamdan çok çabuk etkilenir. Çevresindekilerle iyi geçinir ve genellikle çatışmaz. Saygılı ve hoşgörülü yapısı sayesinde birçok arkadaşı vardır. Çok rüya gibi ve romantik; Sık sık gizli arzuları ve duyguları vardır. Başkalarını korumalı ve kendine bakmalıdır. Derin duygulara sahiptir. Bu nedenle öngörülebilirlikleri yüksektir. Bu insanlar kızgın. Sevmedikleri kişilere vurmayı severler, iş hayatında çok başarılıdırlar. Hırsları çoktur, muhalefet onları durdurmaz, aksine ne kadar şevk verirlerse, özel hayatlarında sevdiklerine manevi olarak o kadar yakın olurlar. İşinde dikkatli, tutumlu, esnek, zeki, mantıklı, pratik, yetenekli, disiplinli, mükemmeliyetçi, titiz, düzenli, çevresinin takdirini arayan, hedefe bağlı, sabırlı, sağlığına değer veren, mükemmel el becerileri, analitik düşünme yeteneği yetenekli, prensipli çalışkan, detayları görebilen, faydalı faydalı, pratik, bilgilidir.

Ogün isminin kişilik analizini inceledikten sonra Ogün isminin harf analizini inceleyeceğiz. Ogün ismini harf analizi aşağıdaki gibidir:

O: İçine kapanıktırlar ve kişiliklerini göstermek yerine sır ve sır saklamayı tercih ederler. İyi bir sebeple keşfedilirler ve gizemli görünmeyi  tercih ederler.

G: Belli bir miktarda güce ihtiyacı var. Güç kazanmak için hiçbir şey yapmaması nadirdir. Çok inatçısın. Kendini olduğundan büyük göstermeyi sever.

Ü: Kararlı yapı. Acele değil, yavaş ve sıkı çalışmayı tercih ediyor.

N: Tedbirli kişiliğine rağmen kibar ve büyük bir güce  ve yeteneğe sahip. Altıncı his çok gelişmiştir.

Ogün adlı harflerin ve bunlara karşılık gelen alfabetik sıra numaralarının toplamı, adınızın numeroloji numarasıdır. Ogün isminin numerolojisi aşağıdaki gibidir:

O: 18

G: 8

Ü: 26

N: 17

Toplam: 69

Enerjik ve canlı durumunuz, çevrenizdeki birçok kişinin sizi kıskanmasına neden oluyor. Bu enerjiniz etrafınızdakilere neşe ve yaşam enerjisi taşır. Bu nedenle çevrenizde o kadar çok insan var ki, kolayca popüler olduğunuzu ve sevildiğinizi söyleyebilirsiniz.

Daha sonra Ogün ismine benzer isimler konusunu ele alacağız. Ogün ismine benzer isimler; ogül, nilgün, ergün, aygün, gülgün, özgün gibi farklı benzer isimler bulunmaktadır.

Aile bireyleri isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Ogün ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Ogün ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir ancak Ogün isminin Kuran’da geçmemesi bebeğe isim veremeyeceği anlamına gelmez. Kuran’da listelenmeyen birçok güzel isim var. Bu yüzden Ogün isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son bölümünde ise Ogün ismine sahip ünlüler var mı? bunu ele alacağız. Bunalara ek olarak Ogün isminin dizi ve filmlerde geçiyor mu? bunu da inceleyeceğiz. Ogün ismine sahip ünlü pek bulunmamaktadır. Ayrıca dizi ve filmlerde de pek geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

ogun-isminin-anlami-80347
Ogün İsminin Anlamı

Ogün isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Anımsanan Belirli Bir Günde Doğan. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Güler Yüzlü Kimse, Özü Güleç

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ogün ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ogün ismini kullanan 6.330 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ogün ismini kullanan 1.511 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ogün ismini kullanan 317 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ogün ismini kullanan 520 kişi bulunmaktadır.

Ogün isminin Türkiye sıralaması

Ogün en çok kullanılan 1335. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 83. isimdir.

Ogün isminin Harf Analizi

Kişiye Ogün ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Ogün İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ogün ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ogün isminin anlamını gözden geçirin!

Ogün İsminin Numerolojisi

Ogün isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
G: sekiz
Ü: yirmi altı
N: on yedi
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap