Ödül İsminin Anlamı

Ödül İsmi

Ödül İsminin Anlamı Doğacak çocuklarına isim vermek konusunda araştırma yapan anne ve baba adayları, Ödül isminin anlamı hakkında araştırma yaptığı gibi ismin analizi, caiz olup olmadığı, isme sahip olan ünlülerin bulunup bulunmadığı konularında da araştırma yapmaktadırlar.

Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri isimlerin özel olmasını aynı zamanda da anlamının güzel olmasını istemektedirler. Ödül isminin anlamı oldukça geniştir. İsmin anlamları yücelmesini sağla, mükâfat, bir başarı karşısında verilen armağan, iyilik karşısında verilen armağan, belirlenen yetkinlikleri yerine getiren kişilere verilen armağan şeklindedir.

Türkçe kökenli olan ödül ismi unisex isimler arasındadır. Ödül ismi 4 harflidir. İsmin nitelikleri arasında uykucu, agresif, çekici ve gösterişleri yer almaktadır. Ödül isminin anlamı araştırması yapan aileler için ismin nitelikleri büyük önem arz etmektedir.

Ödül İsminin Anlamı
Ödül İsminin Anlamı

Ödül isminin anlamları çerçevesinde, Ödül isminin TDK’deki anlamı da bakılanlar arasındadır. İsmin TDK deki anlamı bir başarı karşılığında verilen mükâfat, bir iyilik karşılığında verilen armağan şeklindedir.

Anne ve baba adayları Ödül ismi caiz mi? Sorusuna da cevap arayışındadır. Ödül ismi Kur-an’ı Kerim’de geçen isimler arasında değildir. Buna rağmen Ödül isminin çocuklara verilmesinde bir sakınca görülmemektedir. Ödül ismi anlam olarak güzel ifadeler içermektedir. İslam dini de isimlerin anlamlarının güzel olmasını tavsiye etmiştir.

Anne ve baba adayları Ödül isminin anlamı çerçevesi yaptıkları araştırmalarda ismin analizi, ismin kişilik analizi ve özellikleri hakkında da araştırma yapmaktadırlar.

Ödül isminin analizi ebeveynler tarafından yapılmaktadır. İsmin analizi, harf analizi ve sayısal analiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Ödül isminin harf analizi şu şekildedir.

  • Ö harfi; Gizliliğe önem verir. Sır saklar. Gizemli olmayı sever.
  • D harfi; Oldukça hırslıdır. Zorluklar karşısında pes etmez. Güçlü yönleri oldukça fazladır. Güçlü olmayı sever.
  • Ü harfi; İşlerini aceleye getirmeyen adımlarını sağlam atmayı seçen bir yapıdadır. Sessizdir. Ancak bu adım atmasına engel değildir.
  • L harfi; Oldukça yeteneklidir. Sanatsal yönü kuvvetlidir. Yeteneklerini kullanmaktan çekinmez.

Ödül isminin sayısal analizi yapıldığında numerolojik değer 65 olarak bulunmaktadır. Sayısal analiz ile kişinin kişisel ve profesyonel gelişimi öğrenilmeye çalışılır. Soy isim ile beraber gerçekleştirilmesi çok daha iyi olacaktır. Ödül isminin anlamı ile berber değerlendirilmesi faydalıdır.

Ödül isminin kişilik analizi yapıldığında düşünme, analiz etme ve öğrenme arzusu olan dürüst ve hoşgörülü bir karakter ile karşılaşılmaktadır. Maneviyatı ilgilendiren konular için merak besleme ve düşünme eğilimi vardır. Aile onun için önemlidir. Sevdiklerine ve ebeveynlerine değer verir. İradeleri güçlüdür. İnsanları etkilemeyi becerirler. Düşüncelerini iyi bir şekilde ifade eder. Hitabeti kuvvetlidir. Düşünmeden hareket etmek ona göre değildir. Ayaklarının yere sağlam basmasını ister. Mükemmeli arar. Sistemli olmak ve düzenli yaşamak tam da ona göredir. Sezgileri son derece kuvvetlidir. Amaçları doğrultusunda hareket etmeyi sever. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni kişiler tanımayı çok sever.

Ödül isminin anlamı ile ilgili olarak yapılan araştırmada ismin özellikleri hakkında da bilgi alınmaktadır. İsmin en belirgin özelliği olarak planlı olması öne çıkmaktadır. İsmin özellikleri arasında düzenli ve titiz olması da yer alır. İş ve özel yaşamında program yapıp bu program çerçevesinde hareket etmektedir.

Ödül ismine benzer isimler arasında Gül, Ömür, Ayşegül, Gönül, Sümbül, Birgül, Ödünç ve Songül yer almaktadır.  

Ödül ismin sahip ünlüler hakkında yapılan araştırmada Ödül ismine sahip bir ünlü ile karşılaşılmamıştır. Ödül isminin avantajları arasında keşifçi, güçlü ve sağlamcı olması yer alır. İsmin dezavantajları arasında ise güçsüz, sinsi ve obur olması yer almaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Ödül isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yücelmesini Sağla, Yüceleştir, Yükselt
  • 2 – Yarışma Veya Müsabakalarda Bir Tarafın, Kazanana Verdiği Hediye, Mükafat. -Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 3 – Bir başarı karşılığında verilen armağan, mükâfat.
  • 4 – Bir iyiliğe karşılık olarak verilen armağan.
  • 5 – l Bir basan ya da iyilik karşısında verilen armağan.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ödül ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ödül ismini kullanan 246 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ödül ismini kullanan 66 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ödül ismini kullanan 33 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ödül ismini kullanan 34 kişi bulunmaktadır.

Ödül isminin Türkiye sıralaması

Ödül en çok kullanılan 4701. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 345. isimdir.

Ödül ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Ödül isminin Harf Analizi

Kişiye Ödül ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

Ö : Gizemli bir kişiliği çağrıştırır, o harfi isimde olmazsa iyidir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Ödül İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ödül ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ödül isminin anlamını gözden geçirin!

Ödül İsminin Numerolojisi

Ödül isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

Ö: on dokuz
D: beş
Ü: yirmi altı
L: on beş
TOPLAM: 65

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap