Oba İsminin Anlamı

Oba İsmi

Oba İsminin Anlamı Yeni doğan bebeklerine isim arayan ve ve özelliklerinin yanı sıra Oba isminin bulunmasına sevinen anne-babalar, “Oba isminin anlamı açısından kapsamlıdır. Oba isminin Kuran’da geçmiyordur. Öte yandan uzmanlar, isimlerin bir çocuğun kişiliğini ve hatta sonraki yıllarda hayata karşı tutumunu etkilediğini söylüyor ve ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Bu içerikte Oba isminin anlamını ve özelliklerini inceleyelim

 Oba İsminin Anlamı:

Oba isminin TDK’de ki anlamı 1. Topluluk, çadırlarda yaşayan göçebe ailelerden oluşur.

  1. Göçebe çadırlarında genellikle bölmeler bulunur.

 Oba isminin özelliklerine baktığımız da;

Oba İsminin Anlamı
Oba İsminin Anlamı

Bunlar, Oba isminin analizi hedeflerini en üst düzeyde tutan insanlardır. Sezgileri ve ısrarları hafife alınamayacak kadar yüksektir. Kendi sınırlamaları ve yönergeleri vardır. Katı kuralları ve yasaları severler. Üstelik derin düşünürler. Kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

 Duygusal insanlardır. Oba isminin kişilik analizi Bazen içe dönük bile olabilirler. Çok kibar, şefkatli ve nazik insanlardır. Samimi ve barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Çok özverili insanlar ve gittiği ortamlara uyum sağlar evde gibiler. Ancak biraz daha açık fikirli olmaları ve kendileri hakkında daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

 Liderlik niteliklerine sahiptir O doğuştan bir liderdir. Kendi görüş ve düşünceleri vardır ve başkalarının etkisi altında karar vermez. Sorumluluklarını ve görevlerini yerine getirmekten çekinmez. Oba isminin anlamı onlar cesur insanlar. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kısıtlamamalı, hemen karar vermeli, esnek olmalı ve başkalarının görüşlerini dikkate almalıdır.

O: Onlar içe dönükler. Sır ve sır saklamayı severler. Bireyselliklerini göstermek yerine keşfedilmeyi ve iyi sebeplerden dolayı gizemli kalmayı tercih ederler.

  B: Öngörüsü çok iyidir, sezgilerine göre ticaret yapmayı sever, olaylara umutla yaklaşır ve en kötü senaryolarda bile iyimserliğini ve umudunu kaybetmez.

  C: İddialı ve enerjik bir yapısı var. Bilinç ve olayları analiz etme ve algılama yeteneği geliştirdi. Mantıkla hareket eder. En üst düzeyde mantıksal düşünme.

 Oba ismini anlamı kökeni Türkçedir, Oba ismini analiz etmek, kişinin karakteristik özelliklerini öğrenmektir. Oba isminin her harfi bir özelliğe tekabül etmektedir.

 O: Yakınlığı sever

 B: Güçlü öngörü

 A: Belirleme enerjisi

 Oba isminin anlamı adının numarasını, adının her harfinin eşdeğer sayısıyla hesaplıyoruz.

o: 18

 B: 2

 bir: 1

 + 21 ⇒ Oba adının aritmetik değeri

Oba isminin kaderini şu şekilde hesapladık. Ancak Oba isminin anlamı insanlar kendi kaderlerini hesaplarken onları ilk isimleriyle saymak zorundadırlar. Kaderi hesapladıktan sonra, bulunan sayıya karşılık gelen kader benzetmesini yapmayı unutmayın.

 Adı Oba isminin anlamı olan kişiler, soyadlarının ve adlarının her harfi için yandaki tablodan karşılık gelen sayıları toplamalıdır. Sadece Oba isminin kader numarasını buluyoruz. 6 + 2 + 1 = 9

 Kader dokuzunun (9) yorumu şu şekildedir;

 “Sanat için bir yeteneği var. İnsan kişiliğine sahiptir. Romantizm ve duygusallık onun işidir. Rahatlamayı seven ve güçlü bir sezgiye sahip bir kişidir. Duyarlı ve yaratıcıdır, kendini kanıtlamak için her şeyi yapar. Tek yapması gereken kötü alışkanlıklarından kurtulmak ve küçük ayrıntılara takılmamaktır.

 Oba isminin çocuklara verilip verilmediği konusunda kanaatimizce bunda bir mahzur yoktur. Oba isminin anlamı ve analizi üzerine yeni doğan bebeklere verilebilir. Baba ismine benzer isimler Oya ismi benzerdir.

 Oba ismini koymak  Oba isminin dini veya İslami olarak oba ismi caiz mi caiz olup olmadığını düşünürsek, Oba isminin herhangi bir itirazı olmadığını söylemek gerekir.

 Peygamberimiz Hz. Muhammed (as) isimlendirme konusunda şu gizemli şeyleri söylemiştir:

  “Çocuğunuza ilk hediye ve hediye, ona iyi bir isim vermektir.”

 “Çocuğun babası üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim vermektir…”

 Oba ismine sahip ünlüler Oba adlı ünlü gerçek hayattaki kişilere rastlanmamıştır.

Oba isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çadırlarda Yaşayan Göçebe Ailelerin Meydana Getirdiği Topluluk.
  • 2 – Genellikle Bölmeli Göçebe Cadın.
  • 3 – Yabancı.
  • 4 – Zeka Ya Da Yetenekleri Olağanüstü İşler Başaracak Kadar Üstün Olan Kimse, Dahi.
  • 5 – Ova.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Oba ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Oba ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Oba ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Oba ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Oba ismini kullanan bulunmamaktadır.

Oba isminin Türkiye sıralaması

Oba en çok kullanılan 12101. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 6543. isimdir.

Oba ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Oba isminin Harf Analizi

Kişiye Oba ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Oba İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Oba ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Oba isminin anlamını gözden geçirin!

Oba İsminin Numerolojisi

Oba isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

O: on sekiz
B: iki
A: bir
TOPLAM: 21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap