Nusret İsminin Anlamı

nusret-isminin-anlami-33901

Nusret İsminin Anlamı ve Özellikleri

Günümüzde her aile, bebek bekledikleri süreçte, bebekleri için isim arayışı içinde olurlar. Buldukların bu isimlerin hem anlamlarını ve özelliklerini hem de pek çok farklı hususu da merak edip araştırılar. Nusret ismi de aileler tarafından merak edilerek araştırılan isimler arasında yer alır. Ülkemizde pek çok aile tarafından da oldukça sık tercih edilen isimlerden biridir. Nusret isminin anlamı ve özellikleri erkek bebek bekleyen aileler tarafından merak konusu olmuştur. Peki, Nusret isminin anlamı ve özellikleri nelerdir? Nusret ismi birçok anlam ve özelliğe sahiptir. Nusret ismi, başarı ve üstünlük anlamına gelen bir isimdir.

Erkek bebekleri için uygun görülen isimlerden biri olan Nusret ismi, birçok bakımdan aileler tarafından merak edilmiştir. Bunlardan biri de ismin Kuran’da geçip geçmemesidir. Peki, Nusret ismi Kuran’da geçer mi? Kelime kökeni Arapça olan bu isim Kuran’da geçmemektedir.

Kuran’da geçen isimler arasında yer almayan Nusret isminin caiz olup olmadığı merak edilen konular arasındadır.  Peki, Nusret ismi caiz mi? Nusret ismi hem İslami hem de kültürel açıdan caiz olup bebekler için konulmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Nusret isminin pek çok güzel özelliği bulunur. Aileler tarafından merak edilen ve araştırılan Nusret isminin harf analizi, karakter ve kişilik hakkında detayları da verir. Harf analizi, pek çok kişi tarafından bilinmemesine rağmen dikkat eden ve özen gösteren insanlar da vardır. Bu kişiler harflerin, kişinin kaderi ve karakteri üzerinde bir etkisi olduğuna inanırlar. İsmin ilk harfi olan “N”, duygularını yansıtamayan bir kişiliği yansıtır. İsminde “N” harfi bulunan kişiler oldukça sakin bir karaktere sahiptirler. Bu özelliklere sahip olduklarından dolayı asosyallerdir. İkinci harfi “U”, mükemmeliyetçilerdir.

Liderlik vasfı ile baskın bir karaktere sahiptirler. Yaşam tarzları genellikle kontrolcüdür. Bir diğer harf olan “S”, duygularını göstermekte zorluk yaşayan bir kişiliği tasvir etmektedir. Bu özellikleri sayesinde kolay bir şekilde arkadaşlık kuramazlar. Geniş bir kapasiteye ve zekaya sahip olan bu kişiler, işlerinde ve eğitim hayatlarında oldukça başarılıdırlar. “R” harfi, hayatlarında oldukça şanslı bir kişinin karakterini tasvir eder.

Bu kişiler, hem akademik ve iş hayatlarında hem de arkadaş ilişkilerinde şanslıdırlar. Bu özellikleri aracılığıyla isteklerine kolayca ulaşabilmektedirler. Son harf olarak “T” harfi, karşılaştıkları sıkıntı ve problemleri hızlı bir şekilde çözüme kavuşturan kişileri betimler. Hem iş hayatında hem de sosyal hayatında keskin zekası ve davranışları ile dikkatleri üstüne toplamayı başarır.

Nusret ismi ülkemizde Nusret Gökçe gibi ünlü kişilerin isimlerindendir. Türkiye’de 15.820 kişi Nusret ismini kullanmaktadır.

Ailelerin erkek bebeklerine koymak için tercih ettiği Nusret ismi pek çok özelliğe sahiptir. İsmin sahip olduğu özelliklerin karakteri etkilediğine inan aileler oldukça fazladır. Bu aileler, bebekler için buldukları ve koymaya karar verdikleri ismin özelliklerini de araştırılar. Peki, Nusret isminin özellikleri nelerdir?  Nusret ismine sahip olan kişiler, oldukça başarılıdırlar. Duygularını göstermekte zorluk yaşayan ve iki farklı duyguyu aynı anada yaşayabilen bir karakterdedirler. Bu kişilerin ticarete ilgileri oldukça fazladır.

Aileler tarafından araştırılan ve onlar için önemli olan bir diğer konuda ismin ecbed değeri olmaktadır. Buna bağlı olarak da Nusret isminin ecbed değeri 740’tır.

Pek çok aile bebeklerine tek isim koymayı tercih ederken pek çoğu da iki isim tercih eder. Bu ailelerin yanıt aradığı sorulardan biri de Nusret ismi tek başına konur mu? Bu isim ailelerin tercihine bağlı olarak hem başka bir isimle hem de tek başına konabilir.

Nusret isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Özce Erdemli Kimse, Özce İyilikçi, Alçak Gönüllü Kimse
  • 2 – Ünlü Uçbeyi, Ünlü Akıncı Yiğit Evrenos Gazi’Nin Dedesi
  • 3 – Yardım, İlahi Yardım, Üstünlük, Zafer.
  • 4 – Allahın Yardımı.
  • 5 – Zafer, Muzafferiyet. Basan, Üstünlük. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 6 – Üstünlük, başarı

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nusret ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nusret ismini kullanan 15.773 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nusret ismini kullanan 2.882 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nusret ismini kullanan 856 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nusret ismini kullanan 801 kişi bulunmaktadır.

Nusret isminin Türkiye sıralaması

Nusret en çok kullanılan 840. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 32. isimdir.

Nusret isminin Harf Analizi

Kişiye Nusret ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Nusret İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nusret ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nusret isminin anlamını gözden geçirin!

Nusret İsminin Numerolojisi

Nusret isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
U: yirmi beş
S: yirmi iki
R: yirmi bir
E: altı
T: yirmi dört
TOPLAM: 115

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap