Nursena İsminin Anlamı

nursena-isminin-anlami-42260

Nursena İsminin Anlamı

İsim anlamları kadın isimleri ve erkek isimleri olarak farklı şekillerde araştırılır. Türkiye’de eskiden beri çok kullanılan isimlerden biri olan Nursena isminin anlamı nedir? Burada detaylı bir şekilde açıklanabilir.

Nursena isminin 3 farklı anlamı bulunmaktadır. Bunlar; parlayan, ışık saçan ve övülmüş olandır. Nursena TDK’deki anlamı ise ayrı ayrı karşılık bulmaktadır. Nur isminin karşılığı, ilahi varlık olan Tanrı tarafından verilen parlaklık, parlak ve aydınlık anlamıdır. Sena isminin karşılığı ise övmedir.

Nursena kadınlar için kullanılan isimler arasında yer almaktadır. İsmin kökeni Arapçadan gelmektedir. Nursena ismi caiz mi diye merak edenler için, Kuran’da yer almamasına rağmen kullanılmasında herhangi bir problem görülmez şeklinde cevap verilebilir.

Türkiye’de Nursena ismini kullanan kişi sayısı 11417’dir. 3 büyük şehirde kullanım sıklığına bakılacak olursa; İstanbul’da 1988, İzmir’de 286 ve Ankara’da ise 770 olduğu görülmektedir. Nursena ismi Türkiye’de en çok kullanılan isimler arasında 1005.sırada bulunmaktadır. En çok kullanılan kız isimleri arasında 498.sırada yer almaktadır. Bu ismi kullanan kişi sayısında son bir yılda 227 kişi olarak artış göstermektedir.

Nursena isminin analizi şöyle yapılabilir; fedakâr, vefakâr ve çok merhametli kişilerdir. İyilik yaparak insanları mutlu etmeyi severler. Bencil olmayan karakterlerinden dolayı başkalarının çıkarlarını kendi çıkarlarından önde tutarlar. Bu özelliklerinden dolayı arkadaşları tarafından sevilen kişilerdir. Bu isme sahip olan kişiler iyi birer anne-baba olabilirler. Aynı zamanda çevresindeki insanları koruyup onlara şefkat gösteren kişilerdir.

Nursena isimli kişilerin olumlu yönleri; korkularıyla yüzleşmekten korkmayan, hırslı, çekici karakteri olan, sahiplenici, sabırlı ve paylaşmaktan hoşlanan kişiler olmalarıdır. Aynı zamanda araştırmacı, güçlü, kararlarında sabit duran, sezgilerine güvenen, karizmatik ve güvenilir kişilerdir. Sözünü tutan, detaylara önem veren, gizemli kişiliğe sahip, çekingen ve hassas kişilerdir.

Nursena isimli kişilerin olumsuz yönleri; vazgeçmeyen, lükse ve rahata düşkün, zevkine düşkün, tartışmayı sevmeyen, çabuk kabullenen, erteleyen ve kararsız kişiler olmalarıdır.

Nursena isimli kişilerin fiziksel özellikleri incelenecek olursa; dik omuz yapısı, keskin yüz hatları, açık renk göz yapısı, uzun boylu, düzgün ve belirgin yüz hatları ve dalgalı saç yapısı olan kişilerdir denebilir.

Nursena isminin kişilik analizi şöyledir; eğlendirmeyi ve konuşmayı çok severler. Bu kişilerin taklit yetenekleri güçlüdür. Çevresi tarafından rahat tavırlarıyla tanınırlar. Sezgileri güçlü, sabırlı ve azimli kişilerdir. İş hayatını ve kariyerini önemseyen ve temkinli karakteri olan kişilerdir. Özel hayatlarında karşısındaki insana çok titiz davranırlar.

Nursena isminin harf analizi yapılacak olursa; N: Sağduyulu ve sezgileri güçlü kişileri temsil eder. U: Elleri ve işleri bereketli kişileri temsil eder. R: Kuşkucu ve tereddütlü kişilerdir. Aynı zamanda çabuk şüphe duyan ve kolay karar veremeyen kişilerdir. S: Hayal gücü yüksek ve gerçekle hayali ayırt etmekte zorlanan kişilerdir. E: Duygusal, hassas ve alıngan kişileri temsil eder. N: İsminde N harfi bulunan kişiler duygularına ve sezgilerine göre hareket ederler. Aynı zamanda sağduyulu kişilerdir. A: Baskın karakterli, liderlik etme yönleri olan, akıllı, zeki, mantıklı ve hareketli kişileri temsil eder. İsimlerde bu harfin bulunması iyidir.

Nursena isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; N:17, U:25, R:21, S:22, E:6, N:17 ve A:1’dir. Yapılan analize göre bulunan toplam değer 109, kader sayısı ise 6’dır.

Nursena isminin anlamını inceleyenler Nursena ismine benzer isimler arayışına da girerler. Bulunan benzer isimler ise; Nursen, Nursel, Nursema, Nursemin, Nurseda, Nursima, Nursabah, Nurcan, Nuray, Nurten, Nuran, Nuriye, Nurgül, Selena, Sena, Lena, Nuri, Nurşah ve Asena gibi isimler örnek verilebilir. Nursena ismine sahip olan ünlüler olarak; Jet Sosyete dizisinde oynayan Nursena Yılmaz ve Baş Belası ve Kolej Rüyası dizilerinde oynayan Türkiye güzeli Nursena Özcanlı isimleri karşınıza çıkmaktadır.

Nursena isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Parlayan, ışık saçan, övülmüş olan.
  • 2 – Nur ve Sena isimlerinin birleşiminden oluşmuş bir isimdir.
  • 3 – bk. Senanur.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nursena ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nursena ismini kullanan 11.417 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nursena ismini kullanan 1.988 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nursena ismini kullanan 770 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nursena ismini kullanan 286 kişi bulunmaktadır.

Nursena isminin Türkiye sıralaması

Nursena en çok kullanılan 1005. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 498. isimdir.

Nursena ismini kullananların sayısı, son bir yılda 227 kişi artmıştır.

Nursena isminin Harf Analizi

Kişiye Nursena ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Nursena İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nursena ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nursena isminin anlamını gözden geçirin!

Nursena İsminin Numerolojisi

Nursena isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
S: yirmi iki
E: altı
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 109

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap