Nurmelek İsminin Anlamı

Nurmelek İsminin Anlamı Nedir?

Günümüz dünyasında özellikle anne – baba adaylarının çocukları için sık sık araştırdıkları konulardan birisi de isimler ve ne anlam taşıdıkları, ne anlamları çağrıştırdıkları olarak karşımıza çıkmaktadır, çünkü söz konusu isimlerin tam olarak ne anlama geldiği konusu, ebeveynler için dünyaya gelecek değerli yavrularına ithaf edileceğinden oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Buna bağlı olarak siz de Nurmelek isminin anlamı nedir? sorusunun cevabını merak ediyorsanuz, bu yazımızda Nurmelek isminin tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

Aslında bakıldığında Nurmelek isminin anlamı adından da basit bir şekilde anlaşıldığı gibi melekler kadar temizlikte, saflıkta ve güzellikte olan anlamına geldiği belirtilmektedir. Diğer isimler gibi söz konusu Nurmelek isminin birden fazla anlamının olmadığı karşımıza çıkmaktadır.

Kökenini Arapçadan alan Nurmelek ismi günümüzde genellikle kız çocuklarına verilen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra isimler ve ne anlamlar taşıdıkları kadar, ebeveynler tarafından Kuran’ı Kerim’de geçiyor mu diye de merak edilmektedir. Buna bağlı olarak Nurmelek isminin Kuran’ı Kerim’de geçmediği belirtilebilmektedir. Bunun dışında Nurmelek isminin TDK’deki anlamına değinilecek olunursa şu şekildedir; Melekler kadar saf bir temizlikte ve güzellikte olan kimse.

Ülkemiz içerisinde söz konusu Nurmelek ismini kullanan 208 birey olduğu belirtilmektedir. Ayrıca Nurmelek isminin en sık rastlanılan 4964. isim olmasının yanı sıra en sık rastlanılan 2138. kız ismi olduğu da kayıtlar ile belirlenmiştir ve söz konusu Nurmelek ismini kullanan bireylerin sayısı son bir yıl içerisinde 3 kişi arttığı da belirtilmektedir.

Son yıllarda isimlerin anlamları kadar analizleri de sık sık araştırılan konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna bağlı olarak Nurmelek isminin analizine değinilecek olunursa; oldukça hırslı ve öfkeli oldukları, en yakınlarına ise oldukça samimi ve yakın kişiler oldukları belirtilmektedir.

Olumlu yönleri; sorumluluklarına oldukça dikkat eden, yapması gereken işleri layığı ile yerine getiren, mantığı kuvvetli, kuralcı, temiz ve tertipli, her zaman en iyisini isteyen bireyler oldukları belirtilmektedir.

Olumsuz yönleri; dışarıdan gelen kişisel eleştirileri çok sevmeyen, her zaman ön planda yer almak isteyen ve gururundan hiçbir zaman ödün vermeyen bireyler oldukları söylenmektedir.

Fiziksel özellikleri; genellikle küçük olmayan gözlere, çok geniş olmayan alın bölgesine, hatları oldukça ön planda olan yüz çevresine ve problemli olmayan cilt yapısına sahip olan bireylerdir.

Ayrıca isim analizlerinin yanı sıra kişilik analizleri de araştırılmaktadır. Buna göre Nurmelek isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; aile fertlerine oldukça önem verirler, hayatlarına bir eş seçmek için ince eleyip sık dokurlar, oldukça duyarlı, sakin ve saygılı bireylerdir, bir işi yaparken acele etmezler ve hırslıdırlar. Bu hırs onları hep iyi yerlere getirmektedir.

Bunun yanı sıra isimlerin harf analizleri de merak edilmektedir. Nurmelek isminin harf analizi ise; N; Duyarlı oldukları, U; Bereket simgesi, R; Temkinli oldukları, M; Ticari zekasının baskın olduğu, E; Mücadeleci bir yapıya sahip oldukları, L; Sanata karşı ilgili ve yetenekli olduğu, E; Mücadeleci bir yapıya sahip oldukları, K; Her zaman başarıyı elde ettikleri.

İsimlere benzeyen isimlerde oldukça araştırılan konulardan biridir. Nurmelek ismine benzer isimler ise; Meleknur, Aymelek, Nuraydın.

Anne – baba adayları bebeklerine verecekleri ismin herhangi bir sakıncasının olmamasını istemektedir. Buna göre Nurmelek ismi caiz mi diye bakıldığında herhangi bir sorunun olmadığı belirtilmektedir.

Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre bakıldığında Nurmelek ismine sahip ünlülerin olmadığı karşımıza çıkmaktadır. Buna bağlı olarak da herhangi bir dizide de Nurmelek ismi karakterlere verilmemiştir.

nurmelek-isminin-anlami-63878
Nurmelek İsminin Anlamı

Nurmelek isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Melek gibi saf ve temiz güzel.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nurmelek ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nurmelek ismini kullanan 208 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nurmelek ismini kullanan 51 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nurmelek ismini kullanan 12 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nurmelek ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Nurmelek isminin Türkiye sıralaması

Nurmelek en çok kullanılan 4974. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2138. isimdir.

Nurmelek ismini kullananların sayısı, son bir yılda 3 kişi artmıştır.

Nurmelek isminin Harf Analizi

Kişiye Nurmelek ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Nurmelek İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nurmelek ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nurmelek isminin anlamını gözden geçirin!

Nurmelek İsminin Numerolojisi

Nurmelek isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
M: on altı
E: altı
L: on beş
E: altı
K: on dört
TOPLAM: 120

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap