Nurcan İsminin Anlamı

nurcan-isminin-anlami-91713

Nurcan İsminin Anlamı

Nurcan isminin anlamı 4 farklı şekilde tanımı yapılır. İlk olarak sevilen günsün, ikinci olarak can ışığı demektir. Üçüncü ise nurlu ışıklı aydın kimsedir. 4. olarak canlı neşeli hayat dolu kişidir. Nurcan isminin cinsiyeti kız, kökeni Arapça, Farsça, Kur’an’da ise geçmez.

Nurcan isminin TDK’deki anlamı sevilen günsün, can ışığı, aydın kimse canlı ve neşeli demektir.

Nurcan isminin analizi özelinde Nurcan isminin rengi turuncu, kader sayısı 5’tir. Kişilik olarak alımlı, eğlenceli, çekici ve herkes ile dost olan tiplerdir. İnsanların kalplerini anında kazanma yönleri vardır. Her ne kadar samimi gibi görünmüş olsalar da çok da fazla samimi değillerdir. Zaman zaman fikirleri ve düşünceleri değişebilme eylemindedirler Sabit fikirli değillerdir. Bazen çok muhabbet ederler bazen de kalp kırma yönleri vardır

Nurcan isminin anlamı ve Nurcan ismini taşıyan bireylerin olumlu yönleri, arkadaş canlısı yeni hedefler peşinde koşmayı seven özgürlükçü kimselerdir. Çekincesiz ve dışa dönük sıcakkanlı küçük hediyeler ve küçük şeyler ile mutlu olabilme özellikleri vardır. Gelişimci, canlı, aktif, maceracı, sempatik şakalara sahip kimselerdir. İyimser yenilikçi hevesli saf, sosyal, hoşgörülü, neşeli yönleri vardır. Deneyime ve deneyimlemeye açık sporcu değişim isteyen kişilerdir.

Nurcan isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, hiçbir şekilde vazgeçmeyen, duygularını bastırma yönleri olan kolayca incinen kişilerdir. Yıkıcı olabilirler aşırı duyguları olan kuşkucu kişilerdir.

Nurcan isminin anlamı bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri, saç özellikleri kalın ve gür genellikle dalgalı olur. Sağlıklı bir görüntüye sahip olan yüzü geniş ve açık alın yapısı geniş ve düzdür. Büyük ve yuvarlak gözlere sahip kaşlar eğri şeklinde dik ve enerjik duruşu vardır.

Nurcan isminin kişilik analizi açısından Nurcan isminde olan kişiler çok zekidirler ve olaylara devamlı mantığı ile yaklaşmayı bilirler. Pratik zekâya sahip olduklarından dolayı yaşamlarında çoğu şeyi kolaylaştırıcı yönleri vardır. Onlar için çözülemeyecek bir şey bulunmaz. Sadece onların düşüncesine göre insanların biraz olaylar üzerinde düşünmeleri yeterlidir. Çevresinde de akıllı insanları bulundurmaya özen gösteren kişilerdir. Ailesine fazlasıyla düşkün olmayan yönleri vardır. Değer verir fakat özgür olmayı da çok seven kişilerdir. İlişkilerinde soğuk davranırlar, duygularını kolay bir şekilde belli edemez. Fakat doğru kişiyi bulduğunda onu mutlu etmek için elinden geleni yapar.

Nurcan ismi caiz mi? Nurcan ismi caiz olmayan isimler listesinde yer almaz. Bu isim bir çocuğa verilecek ise Nurcan isminin anlamı gözden geçirildikten sonra verilmesi uygun olabilir.

Nurcan ismine benzer isimler içinde Nurcan isminde yer alan harf sayısı 6, hece sayısı 2’dir. Aşağıda gruplar şeklinde isimler özel bir yardım sayesinde cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın olan isimler bir araya getirilmiştir. Nurcan isminin anlamı ve bu isimler Nurcahan, Nur Cemal, Nurcihan

Nurcan isminin anlamı Bu isimde olan kişilerin ilk 3 harf sayısı ses uyumu olan isimler ise Nuray Nuran Nuriye Nurgül Nurhan Nurten.

Son beş harfi nefes uyumu olan isimler ise Uğurcan, son 4 harfi ses uyumu olan isimler Mercan, Gürcan, Tercan, Hürcan, Gülercan, Gürcan.

Nurcan ismi ile uyumlu olan erkek isimleri Onurcan, Nurcivan, Nurettin, Nuri, Nurettin, Nurşah Uğurcan, Uğurcan, Nuri, Turcan, Timurcan.

Nurcan ismine sahip ünlüler, araştırmalar sonucunda Nurcan ismine sahip ünlü yoktur.

Nurcan isminin harf analizinde kişiye Nurcan ismi ile hitap edildiği zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitabı olmuş olan kişi de kişiliğine ayrı anlamlar yüklemesine neden olur. N harfi sağduyuyu, U harfi bereketi, R harfi tereddütlü, C harfi konuşmacı, A harfi atılgan, N harfi sağduyu kimseleri çağrışımı yaptırır.

nurcan-isminin-anlami-91713
Nurcan İsminin Anlamı

Nurcan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sevilen Günsün
  • 2 – Can Işığı Demektir.
  • 3 – Nurlu, ışıklı, aydın kimse.
  • 4 – Canlı, neşeli, hayat dolu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça/Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nurcan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nurcan ismini kullanan 112.620 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nurcan ismini kullanan 23.145 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nurcan ismini kullanan 6.307 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nurcan ismini kullanan 6.171 kişi bulunmaktadır.

Nurcan isminin Türkiye sıralaması

Nurcan en çok kullanılan 111. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 54. isimdir.

Nurcan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 132 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Nurcan isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Nurcan isminin Harf Analizi

Kişiye Nurcan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Nurcan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nurcan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nurcan isminin anlamını gözden geçirin!

Nurcan İsminin Numerolojisi

Nurcan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
C: üç
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 84

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap