Numan İsminin Anlamı

numan-isminin-anlami-38488

Numan İsminin Anlamı

Doğacak bebeklerine isim bulma arayışında olan ebeveynler, verecekleri ismin hem anlamının güzel olmasını hem de kulağa hoş gelmesini istemektedirler. Her anne ve baba için evlatları oldukça özeldir ve bu nedenle verecekleri isimlerin son derece anlamlı ve özel olması çok önemlidir.

Bu sebepten dolayı araştırma yapabilme şansına sahip olan aileler isim bulma konusunda çok  hassas ve detaycı davranmaktadır.

Kulağa çok hoş gelmesinden dolayı hem de birbirinden güzel anlamları nedeniyle erkek bebek bekleyen anne ve baba adayları tarafından “Numan isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabı doğal olarak merak edilmektedir. Numan ismi Arapça kökenli olup sadece ülkemizde değil Araplar arasında da sıklıkla kullanılmaktadır. 

Arapça anlamı kan ve  gelincik olan Numan isminin Türkçe sözlük anlamı da kan ve gelincik manalarına gelmektedir.  Bu keskin ve anlamlı manalarından dolayı Numan ismi erkek bebek bekleyen anne ve baba adayları tarafından sıklıkla tercih edilerek kullanılmaktadır.

Bebeklerine Numan ismini lâyık gören aileler haliyle “Numan ismi Kuran’da geçiyor mu” sorusunun cevabını da oldukça merak etmektedir. Numan ismi Kuran-ı Kerim’de geçmemektedir. Ancak Kuran- Kerim’de geçmemesi bu ismin kullanılamayacağı anlamına gelmez. Numan isminin kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemekle beraber, kullanılması caizdir.

Çağımızda artık isimlerden yola çıkarak karakter analizinde bulunmak oldukça mümkün bir durumdur. Numan isminin anlamı haricinde, bu adı taşıyan kişilerin karakter analizi, bu isimle ilgilenen aileler için sıklıkla merak edilmektedir.

Karakter analizi yapmakta uzman olan kişiler tarafından Numan isminin analizi yapıldığında; Numan ismini taşıyan kişilerin en belirgin özellikleri yaratıcı olmalarıdır. Kendilerine özgü kişilikleri vardır. Kendilerine olan güvenleri son derece tamdır ve özgüvenli insanlardır.

Olaylara farklı bakış açıları ile bakmayı çok severler. Yaptıkları her işi tam anlamıyla azimli bir şekilde yaparlar. Sistematik ve düzenli bir yaşam sürmeleri bu ismi taşıyan kişilerin vazgeçilmezidir. Yazmayı ve okumayı oldukça seven kişiliklerdir.

Uzmanlar tarafından yapılan tüm bu karakter analizleri, geçmişten günümüze dek uzun çabalar, bilgi birikimleri ve detaylı gözlemler sonucunda meydana çıkmıştır.  Bu sebeple bu karakter analizleri uzmanlar tarafından artık çok kolay bir biçimde yapılabilmektedir ve doğruluk payı oldukça yüksektir.

Numan isminin ülkemizdeki popülerlik durumuna bakılacak olursa; Numan ismi ülkemizde 659. sırada yer almaktadır ve ülkemizde  her 7.098 kişiden biri bu isme sahiptir.

Ayrıca karakter analizinde olduğu üzere, isimlerin de harf analizi çok kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Numan isminin içerdiği harflerin analizi yapılacak olursa; N harfi sağduyulu bir kişiliği, U harfi durağan bir yapıyı, M harfi zeki ve aynı zamanda başarılı, A harfi enerjik ve atılgan bir yapıyı, N harfi üstün güçleri ve yetenekleri temsil etmektedir.

Numan ismine benzeyen isimlere değinmek gerekir ise; Adnan, Atakan, Afgan ve Alphan örnek olarak gösterilebilir. Numan ismini bebeğinize vermeyi düşünüyorsanız bu yer alan benzer  isimleri de değerlendirebilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar  popülerliğini koruyan ve sıklıkla kullanılan Numan ismine sahip ünlüler için, Türk futbolcu Numan Çürüksu örnek olarak gösterilebilir.

Numan isminin gelenek ve göreneklerimizdeki konumuna bakmak gerekirse, çok kıymetli ve özel bir yeri vardır. Sahip olduğu keskin ve asil anlamları sebebiyle, hem de kulağa sade gelen tınısı nedeniyle bu güzel isim bir hayli sevilerek, anne ve baba adaylarının gözde seçimi olmaktadır. Ayrıca kullanılmasında herhangi bir problem görülmeyerek, caiz olması da bu ismin oldukça tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. 

Geçmiş  yıllardan günümüze kadar sık sık duyulan Numan ismi birbirinden güzel asil anlamlarından dolayı insanların aklını çelerek fetheden,  kulakların fazlasıyla aşina olduğu ve kullanım oranı yüksek olan isimler arasında yerini almaktadır. 

numan-isminin-anlami-38488
Numan İsminin Anlamı

Numan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Doğru Kimse, Özü Doğru
  • 2 – Kan Demektir.
  • 3 – Gelincik. Hanefi Mezhebinin İmamı, Numan B. Sabit.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Söylenişi: nu:man
Kuran ‘da geçmiyor.

Numan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Numan ismini kullanan 11.570 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Numan ismini kullanan 2.161 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Numan ismini kullanan 868 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Numan ismini kullanan 363 kişi bulunmaktadır.

Numan isminin Türkiye sıralaması

Numan en çok kullanılan 997. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 453. isimdir.

Numan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 17 kişi artmıştır.

Numan isminin Harf Analizi

Kişiye Numan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Numan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Numan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Numan isminin anlamını gözden geçirin!

Numan İsminin Numerolojisi

Numan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
U: yirmi beş
M: on altı
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap