Nora İsminin Anlamı

Nora İsminin Anlamı Nedir?

Çoğu zaman bireylerin isimlerin tam olarak ne anlamlar çağrıştırdığı ve isimlerin önemli olan analizlerini merak ettiği ve buna yönelik araştırmalar gerçekleştirdiği karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yeni ya da yeniden anne ve baba olacak bireyler isimler üzerine ince eleyip sık dokumaktadır. Buna göre sizler de bir isim arayışı içindeyseniz ve bu isim Nora ise, sizler için bu yazımızda hem Nora isminin anlamı nedir sorusuna cevap verdik, hem de Nora isminin tüm detaylarını açıkladık.

Araştırmalara göre bakıldığında Nora ismi birkaç farklı anlama gelmektedir. Söz konusu bu anlamların ilki ise yaratıcının bir ışık ve yol gösterici olduğu, diğerinin ise onur ve şeref sahibi bir birey olduğu karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Nora ismi namuslu anlamına da gelmektedir.

Köken olarak Latince ve İngilizceden gelen Nora isminin genellikle kız çocuklarına verildiği belirtilmektedir. Ayrıca Nora ismi Kuran’ı Kerim’de geçmemektedir. Bunun yanı sıra Nora isminin TDK’deki anlamına da değinilecek olunursa, söz konusu ismin TDK’de bir karşılığı bulunmamaktadır.

Nora ismi genelde çok duyulmamış bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Buna bağlı olarak ülkemizde Nora ismine sahip herhangi bir bireyin olmadığı nüfus kayıtlarının sonuçlarından belirtilmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu Nora isminin en sık rastlanılan isimler arasında 26968 numaralı isim olduğu ve en sık rastlanılan kız çocukları isimleri arasında ise 11290 numaralı isim olduğu belirtilmektedir. Aynı zamanda ülkemizde son bir yıl içerisinde Nora ismini kullanmaya başlayan herhangi birinin olmadığı da kayıtlardan bilinmektedir.

İsim analizlerine göre Nora isminin analizi ise; detay düşünen, duygusal bir yapıda olan, eğlence düşkünü olan, sosyal çevresi geniş olan ve eleştirinin hiçbir türlüsüne dayanamayan bireyler oldukları belirtilmektedir.

Olumlu yönleri; oldukça sakin bir yapıda olan ve çabuk sinirlenmeyen, her türlü duruma karşı hemen uyum sağlayabilen, kendinden ödün verebilen, hayal kurmayı seven.

Olumsuz yönleri; ani şekilde fikirleri ve kararları değişebilen, sıra dışı olabilen, duygularını bazı durumlarda hiç kullanmayan.

Fiziksel özellikleri; dar olmayan omuz ve alın yapısına, kemerli sayılabilecek burun yapısına, ince olmayan saç ve dudak yapısına ve bunun yanı sıra hatları belirgin yüz yapısına sahip bireyler oldukları belirtilmektedir.

Kişilik analizlerine göre Nora isminin kişilik analizi ise; insanları kıramadıkları ve kırmamak için de çok detay düşündükleri bilinmektedir. Ayrıca kendini ifade etme yeteneklerinin de güçlü bir pozisyonda olduğu bilinmektedir. Keyif alabilecekleri birçok şeyi yapma eğiliminde oldukları ve oldukça cömert bireyler oldukları bilinmektedir.

Harf analizlerine göre Nora isminin harf analizi ise şu şekildedir; N; dışarıya karşı her zaman oldukça duyarlı olan, O; her şeyini herkes ile paylaşmayan, R; bazı durumlarda kararsız bir yapıda olan, A; çoğu zaman yüksek enerjili olan ve dışarıya dönük bir yapıda olan.

İsimlere benzeyen isimlere göre Nora ismine benzer isimler ise; Norah, Nowa, Pora, Glora şeklinde belirtilmektedir.

İsimler her yönü ile analiz edilip araştırıldığı için, Nora ismi caiz mi diye bakıldığında, Nora isminin kız çocuklarına verilmesinde herhangi bir sorun olmadığı belirtilmektedir.

İsimleri taşıyan ünlülerin yanı sıra araştırılan ismin herhangi bir dizi ya da film içerisindeki karakterlere verilip verilmediği de oldukça merak edilen bir konu olarak belirtilmektedir. buna bağlı olarak yapılmış olan araştırmalar sonucunda ise Nora ismine sahip ünlülerin olmadığı ve bunun yanı sıra herhangi bir dizi ya da film içerisindeki karakterlere de verilmediği karşımıza çıkmaktadır.

nora-isminin-anlami-66565
Nora İsminin Anlamı

Nora isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Tanrı ışıktır
  • 2 – Şerefli, onurlu, namuslu

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: İngilizce
Kuran ‘da geçmiyor.

Nora ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nora ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Nora ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Nora ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Nora ismini kullanan bulunmamaktadır.

Nora isminin Türkiye sıralaması

Nora en çok kullanılan 26968. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 11290. isimdir.

Nora isminin Harf Analizi

Kişiye Nora ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Nora İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nora ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nora isminin anlamını gözden geçirin!

Nora İsminin Numerolojisi

Nora isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
O: on sekiz
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap