Nikbin İsminin Anlamı

nikbin-isminin-anlami-95944

Nikbin isminin anlamı nedir?

Uzun bir süreçti ve bu sürece telaşla geçiren anne baba adaylarının 9 ay sonrasında bebeklerini kucaklarına almak için gün saymaktadır. Bu tatlı telaşın arasında birde isim koymak eklenmektedir. Anne baba adayları bebeklerine isim koyarken dini inançlarına ve kültürel değerlerini koruyarak isim koymak isteyebilirler.

Bazen ebeveynler bebeklerini alışılmışın dışında isim koyma isteyebilir. Kız bebekler için Nikbin isminin anlamı nedir sizlerle paylaşalım. Kız çocukları için kullanılan farsça kökenli bu ismin anlamı iyimser kimseleri ifade etmektedir. Anlamı ve diğer yorumları değerlendirerek bebeğinize bu ismi koymak isteyebilirsiniz.

Anne baba adaylarının dikkat etmesi gereken başka bir husus da türk dil kurumu’nun yasaklanan isimler arasında olmaması. Nikbin isminin TDK’deki anlamı iyimser olarak geçmektedir. Kötü mana ve sesler olmadığı için türk dil kurumu tarafından yasaklanan isimler arasında geçmektedir.

Analizleri de isim koymadan önce bakılması gereken ler arasında yer almaktadır. Anne baba adayları için Nikbin isminin kişilik analizi ve yorumlarını detaylandır alım. Eğlenceli ve çalışma hayatına aynı anda yapan ve bunların birbirlerinin oranın şaşmayan bir kişiliğe sahiptir. Etrafına oldukça güler yüzlü ve neşe saçan eğlenceli bir kişiliğe sahiptir. Bunların yanına ailesine ve çocuklarına oldukça bağlı ve seda katlı bir yapıya sahiptir. Mutlu etmekte oldukça başarılı olan ve motive yapıcı özelliği ağır basarak kötü gün dostu olabilir.

İnsancıl ve özgürlükçü haliyle üretken sosyal mantıklı bir yapıya sahiptir. Bunların yanı sıra arkadaş canlısı ve dışa dönük tavrıyla da çevresinden oldukça değer görmektedir. Fazla kontrollü olması otoriter ve çekingen duygularını bastırması da olumsuz yönleri arasında yer almaktadır. El ve ayakları uzun uzun bir boyu olan kararlı bakışlarıyla fiziki bir görünüme sahip olabilirler.

Anne baba adaylarına harf analizlerini yaparak bebeğine isim koymak isteyebilirler. Nikbin isminin harf analizi ve yorumlarını sizler için sıralayalım.

N: saf bir kişiliği olan içinde kötülük barındırmayan sabırlı ve dikkatli doğal davranmayı seven bir kişiliğe sahiptir.

I: planı ve programı iyi olan bunun da başarısını yeteri kadar yaşayan yardımsever tavrıyla da çevresinden de destek gören bir kişiliğe sahiptir.

K: barışsever arkadaşları ve ailesine karşı hiçbir saygısızlık ya da kavgacı tavrı olmayan sesini yükseltmeye cek kadar sakin ılımlı tavrıyla çevresi tarafından beğenilen bir kişiliğe sahiptir

B:  objektif durmayı seven ve profesyonel karakteri ile olaylara her zaman tarafsız bakarak mantıklı bir çözüm sunabilen bir kişiliğe sahiptir.

I: planlı ve programlı iyi olan bunun da başarısını yeteri kadar yaşayan yardımsever tavrıyla da çevresinden de destek gören bir kişiliğe sahiptir.

N: saf bir kişiliği olan içinde kötülük barındırmayan sabırlı ve dikkatli doğal davranmayı seven bir kişiliğe sahiptir.

Bu isme sahip kişiler daha sonra kendi çocuklarına ya da kardeşlerine benzer isimler koy durmak isteyebilirler. Nikbin ismine benzer isimler arasında kız isimleri olarak gülcün, gülbin, rojbin isimleri gelirken erkek bebek isimlerinde nurettin necmettin robin isimleri benzer isimler arasında yer almaktadır.

Anne baba adayları çocuklarına isim koymadan önce kuranda yer alıp almadığını bilmek isteyebilirler. Nikbin ismi caiz mi oluşan sorularınız için kuranda yer almamaktadır. Fakat kur’an ı kerim’de yasak olan isimleri arasında da geçmemektedir bu ismin koyulmasını dinimizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 Bazen anne ve baba adayları bebeklerine isim koyarken ünlü kişilerden esinlenerek isim koymak isteyebilirler. Nikbin ismine sahip olan ünlüler olarak bilinen bulunmamaktadır.

Nikbin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İyimser

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nikbin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nikbin ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Nikbin ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Nikbin ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Nikbin ismini kullanan bulunmamaktadır.

Nikbin isminin Türkiye sıralaması

Nikbin en çok kullanılan 41384. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 5178. isimdir.

Nikbin isminin Harf Analizi

Kişiye Nikbin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Nikbin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nikbin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nikbin isminin anlamını gözden geçirin!

Nikbin İsminin Numerolojisi

Nikbin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
İ: on iki
K: on dört
B: iki
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap