Nezih İsminin Anlamı

nezih-isminin-anlami-7596

Nezih

Nezih ismi Arapça kökenli olan isimlerden bir tanesidir. Erkek çocukları için kullanılan “Nezih isminin anlamı nedir?” sorusu ise merak edilen konular arasında yer alır. İsmin tanımlaması ise beş farklı şekilde yapılabilir. Değerli olan kimse, özü değerli şeklinde yapılan tanımlama bu anlamların en başında gelir. Türk Dil Kurumu’na göre Nezih isminin anlamı ise masum, lekesiz ve temiz olup huzur veren şeklindedir. 

İsmin anlamları arasında “kibar olan ve güzel” tanımlamaları bulunur. Türkiye’de az rastlanan isimler arasında yer alır. Nezih ismine sahip olan toplam kişi sayısı 1967’dir. Az kullanılsa bile anlamının güzel olması nedeniyle tercih edilen erkek isimleri arasında yer alır. İsmin taşımış olduğu özelliklerin ortaya koyulabilmesi için çeşitli analizler yapılmaktadır. Yapılan incelemelere göre çocuklarına bu ismi koymak isteyen ebeveyn adayları için Nezih isminin özellikleri genel olarak listelenmektedir. 

Nezih ismine sahip olan kişiler ile en çok uyumlu olan renk gridir. Kader sayıları 2 olarak belirlenmiştir. Kader sayılarının 2 olması duygusal bir yapıya sahip olduklarını göstermektedir. Sıcakkanlı yapıları nedeniyle arkadaş edinme aşamasında herhangi bir zorluk yaşamazlar. Ağızları oldukça iyi laf yapar ve girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi başarırlar. Maneviyat hisleri maddiyata göre daha önemlidir. Dürüst olan bir yapıları vardır ancak eleştiriye açık değillerdir. 

Yapılan analizlere göre Nezih isminin karakter özellikleri hem olumlu hem de olumsuz olacak şekilde yorumlanmaktadır. Beklenmedik şekilde kararlar alabilen isim sahipleri marjinal olabilirler. Bazı durumlarda olaylara karşı sabit fikirli bir tutum sergileyebilirler. Kişilerin karakter yapılarında genel olarak sakinlik, merhamet ve yumuşak başlı olunması öne çıkmaktadır. Fedakarlardır ve inanç seviyeleri oldukça yüksektir. 

Ailelerin çocuklarına isim vermeden önce merak ettiği konular arasında “Nezih ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusu yer alır. Nezih ismi Kuran’da geçmez ancak çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz.

İsimleri bütün olarak anlamlı kılan harflerin analiz edilmesiyle birlikte bazı özelliklerin ortaya koyulması sağlanabilir. Oldukça güzel anlamları olan Nezih isminin harf analizi ise şu şekildedir: 

N : Kişilerin sağduyulu olduğunu gösteren bir çağrışım yapar. 
E : Sıkıntılı olan her durumdan kurtulmak için yapılan mücadele durumlarını ifade eder. 
Z : Kişilerin bilimsel açıdan okumayı seven biri olduğunu çağrıştırmaktadır.
İ : Hassas olan ve duygusal olan bir kimseyi anımsatır. 
H: Bireylerin sakin olduğu ve durağan olduğu çağrışımlarını yapmaktadır. 

Nezih ismine sahip olan bireylerin çeşitli incelemeleri ile birlikte kişilik analizleri ortaya konmuştur. Erkek çocukları için tercih edilen Nezih isminin kişilik analizi sonucunda bireylerin idealist bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. Çevresinde yaşanan olaylara karşı ılımlı bir yaklaşım sergilerler ve özgürlüklerine düşkündürler. Konuşma açısından yetenekli olmaları nedeniyle çevresinde olan arkadaşları oldukça fazladır. Kültür dolu ve görgülü olan kişilerdir. 

Nezih ismi Kuran’da geçmediği için ailelerin akıllarına “Nezih ismi caiz midir?” sorusu gelebilir. Çocuklara verilecek olan Nezih isminde herhangi bir sakıncalı durum yoktur. Nezih ismi ile birlikte kullanılan isimler arasında Muhammet yer alır. Aynı zamanda isimle benzer olan seçenekler bulunur. Nezir, Nezihi, Nebih ve Nezer bu isimle benzer olan seçenekler arasında yer almaktadır.

İsimler üzerinde inceleme yapılırken aynı zamanda Nezih isminin numeroloji sayısı ortaya konmaktadır. Alfabede her harfin karşısına denk gelen sayıları ifade etmektedir ve toplam 74 numeroloji sayısına sahiptir. İsim sahiplerinin fiziksel özellikleri arasında geniş omuz yapıları ve gamzeli bir yüz bulunur. Aynı zamanda yüz hatlarının orantılı olması ve zarif bir yapıya sahip olması belirgin olan özellikler arasında yer alır. 

nezih-isminin-anlami-7596
Nezih İsminin Anlamı

Nezih isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Değerli Kimse, Özü Değerli
  • 2 – Masum, lekesiz, temiz
  • 3 – Rahat ve huzur veren.
  • 4 – Kibar, güzel
  • 5 – Pak, temiz

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nezih ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nezih ismini kullanan 1.967 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nezih ismini kullanan 495 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nezih ismini kullanan 121 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nezih ismini kullanan 190 kişi bulunmaktadır.

Nezih isminin Türkiye sıralaması

Nezih en çok kullanılan 2167. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1046. isimdir.

Nezih isminin Harf Analizi

Kişiye Nezih ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

Nezih İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nezih ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nezih isminin anlamını gözden geçirin!

Nezih İsminin Numerolojisi

Nezih isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
Z: yirmi dokuz
İ: on iki
H: on
TOPLAM: 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap