Nevres İsminin Anlamı

nevres-isminin-anlami-8310

Nevres İsminin Anlamı Nedir?

Nevres isminin anlamı nedir? İsimlerin anlamları alanında internette hatırı sayılır oranda yapılan araştırmalardan biri budur. Nevres ismi Unisex’tir. Yani hem kız çocuklara hem erkek çocuklara konulabilmektedir. Bu ismi taşıyan bir yetişkin olup isminizin anlamını merak etmiş de olabilirsiniz tabii. Bu da ihtimal dahilinde. Nevres isminin anlamı nedir? Birkaç paragraf halinde bu soruyu siz değerli okurlarımıza yanıtlamak isteriz. Okuduktan sonra bu ismi bir kere daha seveceksiniz.

Bir ismin Türkçe’deki geçerli anlamı, TDK tarafından kabul görmüş olan anlamıdır. Bazı kaynaklarda o kelimenin yan anlamları, argodaki kullanımları, yöresel kullanımları gibi anlamlar da verilmektedir fakat bu doğru değildir. Yani Nevres kelimesinin TDK’deki anlamına bakmamız gereklidir. Nevres TDK’deki anlamı ile genç ve körpe anlamlarına gelen bir kelimedir. Yeni yetişen fidanlar için de bu tabir kullanılır. Kelime Farsça kökenlidir. Farsça’da Nev, yeni demektir. Nevres isminin anlamı bu yönden daha akılda kalıcı olacaktır.

Çevresindeki insanlara karşı her zaman sevgi duyan, etrafına görüp görebileceğiniz en içten şekilde gülücükler saçan birini tanıyorsanız, o kişinin adının Nevres olma ihtimali yüksektir. Kelimenin tam anlamıyla Nevres isminin kişilik analizi böyle özetlenebilir. Kin tutmak onların yakınından bile geçmez. Yapıcı karakterdedirler. Hayata dair meseleleri hiç kendilerine dert etmezler. Onların yanında iken hayatın gözümüzden kaçan tüm güzelliklerini bir anda görmeye başlarsınız. Bununla birlikte, sevdiklerine karşı aşırı koruyucu olabilirler.

Biraz da bu ismin harflerindeki anlamları çözelim. Bir isimde bulunan harflerin taşıdığı vurgular çeşitli numerolojik anlamlar ifade ederler. Nevres isminin harf analizi yapılırken ilk önce ismin bütün numerolojik değerine bakmalıyız. Nevres’in tüm harflerinin alfabedeki sıraları toplandığı zaman sonuç 99 çıkmaktadır. 99 sayısı bize koşulsuz sevgiyi işaret eder. Bu ismi taşıyan kişiler asla kin tutmazlar, her zaman için çocuklara has o karşılıksız sevgi potansiyeline sahiptirler. Her zaman ve her şeyi severler. Nevres’in harfleri tek tek incelendiğinde ise N 17, E 6, V 27, R 21 ve S 22 sonucu çıkmaktadır. Bu harflerin numerolojisi de ana anlamın yanında bir uydu gibi çalışarak kişinin karakterine etki etmektedir.

Kelime yapısı sebebiyle Nevres ismiyle uyumlu olabilecek bir sürü isim vardır. Dilerseniz aynı anlama gelen isimlerden birini bularak anlam yönünden bir benzerliği de tercih edebilirsiniz. Nevin, Nedime, Nedime, Nefise, Nevriye, Necip, Necmi gibi isimler Nevres ismine benzer isimler arasında gösterilebilir. Gelgelelim, güzel Türkçemiz’de Nevres ile uyumlu isim aradığımızda karşımıza çıkabilecek seçenek sayısı bu kadarcık mıdır? Kesinlikle hayır. Nergis, Nehir, Nazlı ve buna benzer daha birçok isim tercih edilebilir.

Anlamı çok güzel olan Nevres ismi toplum ahlakına son derece uygundur. Söylendiği zaman insanların zihninde güzel çağrışımlar yaratmaktadır. Nevres ismi caiz mi? Bir de dinen yorumlamasını yapacak olursak, kullanılmasında hiçbir sakınca olmayan, sonuna kadar caiz olan isimler arasındadır. Kuran’da geçmemektedir fakat bu durum ismin caizliği konusunda herhangi bir fark teşkil etmemektedir.

Bilindik birçok popüler isim kadar revaçta olmayan bir isim olduğu için Nevres ismi bugüne kadar daha az kişiye konmuştur. Yani günümüzde ünlü olabilecek yaşta olanların anne babalarından çocuğu için Nevres ismini kullananların sayısı daha azdır. Bunun bir neticesi olarak, Nevres ismine sahip olan ünlüler hakkında kısa bir arama yapıldığında, influencer seviyesindekiler veya çeşitli meslek erbapları dışında herhangi bir liste oluşturulamamaktadır. Nevres isminin anlamı nedir; bilinmesi belki de bu ismin daha çok tercih edilmesinin önünü açacaktır.

Nevres isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yeni Yetişen, Yeni Biten. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Yeni yetişen, genç, körpe.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nevres ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nevres ismini kullanan 509 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nevres ismini kullanan 87 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nevres ismini kullanan 30 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nevres ismini kullanan 40 kişi bulunmaktadır.

Nevres isminin Türkiye sıralaması

Nevres en çok kullanılan 3722. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 262. isimdir.

Nevres isminin Harf Analizi

Kişiye Nevres ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Nevres İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nevres ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nevres isminin anlamını gözden geçirin!

Nevres İsminin Numerolojisi

Nevres isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
V: yirmi yedi
R: yirmi bir
E: altı
S: yirmi iki
TOPLAM: 99

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap