Neval İsminin Anlamı

neval-isminin-anlami-7164

Neval İsminin Anlamı Nedir?

Yeni doğan bebeğinin adını heyecanla duyan anne ve babalar, Neval isminin anlamını ve özelliklerini soruyor. Neval isminin anlamı nedir? Bu arada uzmanlar, ismin çocuğun kişiliğini ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca tutum ve tutumunu etkilediğine dikkat çekerek ebeveynleri uyarıyor. Bu nedenle isim seçerken anlamına dikkat etmek önemlidir. Neval, kısmet, anlamında kullanılmaktadır.

Bu ismin genel anlamına baktıktan sonra şimdi de Neval isminin TDK’deki anlamı konusunu ele alacağız. TDK’deki anlamı, kader, talih anlamlarında kullanılmaktadır. Neval ismi hem erkek hem de kızlar tarafından kullanılmaktadır. Bu ismin kökeni Arapça’dır.

Bu ismin bütün anlamlarına baktıktan sonra şimdi de kişilik analizi konusuna bakacağız. Neval isminin kişilik analizi şu şekildedir; Neval adında bir kişi, topluluk içinde konuşmak, oyunculuk yapmak, yazmak ve şarkı söylemek gibi genellikle kendini bulmak ve ifade etmek için derin ve gerçek bir istek duyar. Ayrıca çevrelerindeki güzelliği evlerinde ve iş ortamlarında da isterler. Ailesiyle ilişkilerinde bazen kendini önemsiz hissedebilir ve asgari başarıları için değer verilmesi gerekir. Yaratıcı insanlardır. Eşsiz bir kişiliğe sahiptirler. Kendinden eminsin. Olaya farklı açılardan bakmayı severler. Yaptıkları her şeyde kararlılar. Sistemli ve düzenli bir hayat yaşamak onların ilk tercihidir. Yazmayı ve okumayı severler. Günlük tuttuklarını unutmayın. Aşkı yaşayan ender insanlardır. Aşk için yaşarlar ve aşk için ölürler. Olayın farklı yönlerini görme ve değerlendirme yeteneğine sahiptirler. Objektiflikle yakından ilişkilidirler. Onlar mükemmel falcılar. Duyuları tamamen güçlüdür. Bazen kendileri için inanamazlar. Ancak dikkatli olmanız gerekir. Bazen duyguları gerçek hayatla karıştırabilirler, hata yapabilirler. Harika idealleriniz ve hedefleriniz var. Onlara ulaşmak için çalışırlar ve başarılı olurlar. Verimli çalışıyorsun. Sahip olmayı seven insanlardır.

Neval  isminin kişilik analizini inceledikten sonra Neval isminin harf analizini inceleyeceğiz. Neval isminin harf analizi aşağıdaki gibidir:

N: Tedbirli kişiliğine rağmen kibar ve büyük bir güce ve yeteneğe sahip. Altıncı hissiniz oldukça  gelişmiştir.

E: İçinde yaşadığın ruhsal dünya çok karmaşık. Ani bir patlama var. Onların hüznünü ve sevincini birlikte yaşayabilirsiniz. Onları rahatsız eden konular çok nadirdir. Sen İnsansın

V: İçine kapanık, kayıtsız, kimsenin umurunda değil. Çevresindeki olaylar onu etkilemez.

A: İddialı ve enerjik bir yapısı var. Olayları analiz etmek ve algılamak için duyular ve yetenekler geliştirdi. Mantıklı hareket eder. Mantıksal düşünme en üst düzeydedir.

L: En yetenekli kişiliklerden biri, sanatsal yönleri  çok yüksek, birçok alanda yetenekliler ve yeteneklerini göstermekten çekinmiyorlar.

Bu açıklamalardan sonra şimdi de Neval ismine benzer isimler konusunu inceleyeceğiz. Bu isimler; Elvan, Nevale, Neva, Nevay, Nevaz, Nevzat, Nevin, Nevruz, Seval gibi benzer isimler bulunmaktadır.

Anne ve babalar yeni doğan bebeklerine isim koyarken çok dikkat etmektedir. İsimlerin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmediği veya caiz mi diye sorgulamaktadırlar. Bu göre Neval ismi caiz mi? sorusunu ele alacağız. Neval ismi Kuran’da geçmemektedir, ancak insanlar çocuklarına bu kutsal, güzel ve  anlamlı ismi rahatlıkla verebilirler. Arapçadan türetilen bu ismin çok özel bir anlamı vardır, ancak izin verilen isimlerden biridir. Erkeklerin çok sevdiği bu isim sözlük anlamı olarak da oldukça anlamlı ve güzeldir. Bu yüzden Neval isminin kullanılması caizdir.

Makalemizin son bölümünde ise Neval ismine sahip ünlüler var mı? bu soruyu ele alacağız. Bu isim Türkiye’de çok kullanılan bir isim değildir. Bu yüzden bu isim dizi ve filmlerde çok geçmemektedir. Bu yüzden bu konuya örnek veremiyoruz.

Neval isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Geceleyin Sevgilinin Penceresinin Önünde Verilen Küçük Konser
  • 2 – Kısmet
  • 3 – Bahşiş, Bağış. – Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 4 – Kader, talih
  • 5 – İhsan, bağış

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Neval ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Neval ismini kullanan 5.641 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Neval ismini kullanan 911 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Neval ismini kullanan 273 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Neval ismini kullanan 524 kişi bulunmaktadır.

Neval isminin Türkiye sıralaması

Neval en çok kullanılan 1404. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 89. isimdir.

Neval ismini kullananların sayısı, son bir yılda 54 kişi artmıştır.

Neval isminin Harf Analizi

Kişiye Neval ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Neval İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Neval ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Neval isminin anlamını gözden geçirin!

Neval İsminin Numerolojisi

Neval isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
V: yirmi yedi
A: bir
L: on beş
TOPLAM: 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap