Nelson Mandela Sözleri

Nelson Mandela Sözleri

Nelson Mandela Sözleri İnsanlar hayatlarında birçok şey ile karşı karşıya gelirler. Tanıklık ettikleri olaylar karşısında olaylardan ders çıkartırlar ve hayatlarının bir köşesinde tutarlar. Birçok ünlü yazarlar veya filozoflarda böyle durumlarla karşı karşıya gelirler. Filozoflar bu olaylar karşısında meşhur sözlerini dile getirirler. Bizlerin Ünlü sözler olarak bildiğimiz sözler filozofları yaşadığı olayları bize yansıtır. O meşhur sözleri okuduğumuzda onlarla aynı şeyleri yaşamışız gibi gelir bize de. Hislerimize tercüman olurlar ve bu durumda bu sözleri paylaşmak isteriz.

Irkçılıkla mücadele deyince ilk akla gelen isim ise Nelson Mandela’dır. Mandela, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin eski cumhurbaşkanıdır. Sözlerine yaşadığı olayları karşı karşıya kaldığı durumları yansıtmıştır. Mandela’nın hayatı filme de konu olmuştur. Hayatımızda bi ilham olan Nelson Mandela sözleri sizler sitemizde sunulmuştur.

Yaşamımızın birçok yerinde ve yaşantımızda karşı karşıya kaldığımız birçok olayda bize ilham kaynağı olan Nelson Mandela hafızalara kazınmış bir filozoftur. Birçok filozofun sözlerini sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. İstediğiniz zaman dilediğiniz gibi sitemize girip bu sözleri okuyup dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.

Nelson Mandela Sözleri

Nelson Mandela Sözleri

Mücadele benim hayatımdır.

Çoğu zaman bizi korkutan ışık değil içimizdeki karanlıktır.

Din dünyadaki en önemli kuvvetlerden biridir.

Arkadan önderlik edin bırakın diğerleri önde olduklarını sansınlar.

Yoksulluğu bitirmek hayır işi değildir. Bir adalettir.

Eğer içinizdeki ışığı dışarı çıkarabilirseniz çevrenizdekiler bunu görecektir.

Ben komünist değilim ama bizi onlardan başka da anlayan olmadı.

Hayatta karşılaşacağınız zorluklar bazen sadece mola vermeniz için başınıza gelir.

Bir lider bir çoban gibidir. Sürüsünü uçuruma doğru yürütmemelidir.

Gelecek için umut taşımak birilerine patronluk taslamaktan daha iyi bir örnek olmanızı sağlar.

Dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silah eğitimdir.

İnsanlar iyi veya kötü şeyler yaşayabilir. Ancak yaşadıklarının üstesinden gelmenizi sağlayan zamandır.

Bir insanla iletişim kurmak istiyorsanız kendi bildiğiniz dili değil onun anladığı dili konuşmalısınız.

Hiç kimse derisinin rengi dini ve düşünceleri sebebiyle dışlanamaz. Bu sebeplerden dolayı birine nefret beslememelisiniz.

En derin korkumuz yetersiz olmamızdır. Ve en derin korkumuz ölçüsüzce güçlü olmamız olmalıdır.

Hayatta önemi olan sadece yaşamış olmak değildir. Başkalarının hayatlarında yarattığımız fark yaşadığımız hayatın değerini gösterir.

İyi bir lider her iki tarafa da yakın olmak zorundadır. Kibirli yüzeysel ve bilgisiz liderler yönetim konusunda başarısız olurlar.

Özgür olmak birinin sadece zincirlerini kırması değildir ancak başkalarının özgürlüğünü artırmak ve başkalarının özgürlüğüne saygı duyacak şekilde yaşamaktır.

Ben özgürlük için uzun bir yol yürüdüm ama hiç pes etmedim. Büyük bir tepeye tırmandıktan sonra fark ettim ki daha tırmanacak çok tepe var.

Ben beyazların tahakkümüne karşı savaştım siyahların tahakkümüne karşı savaştım demokratik ve özgür toplum fikrini öğütledim bunun için ve bunu başarmak için yaşadım bunun için ölmeye de hazırım.

İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Ve eğer onlara nefret öğretiliyorsa sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine nefrete kıyasla çok daha doğal gelir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol