Nejla İsminin Anlamı

Nejla İsmi

Nejla İsminin Anlamı İsimler ve anlamları oldukça sık tartışılan ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Özellikle bebek sahibi olmayı planlayan pek çok çiftin isimler ve anlamları konusunda detaylı araştırmalar yaptığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra yalnızca isim anlamları değil, ismin caizlik durumu, karakter analizi gibi pek çok konunun da doğacak bebeklere isim seçme konusunda önemli olduğu bir gerçektir. Nejla isminin anlamı nedir? sorusunun yanıtını arayanlardan biriyseniz, yazıyı okuyarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Nejla isim anlamı olarak güzel gözlü kadın, çocuk, evlat anlamlarını taşıyan bir isim. Nejla ismi ise genellikle kız çocukları için tercih ediliyor. Anlam açısından güzel ve hoş olması dolayısıyla bu isim çocuklar için tercih edilebilir isimler arasında.

Kız çocuğu ismi olan Nejla isminin köken olarak Arapçadan geldiği biliniyor. İsimlerin Kuran’ı Kerim’de geçip geçmemesi de isim tercihi konusunda önemli faktörler arasında oluyor. Bu konuda söylenebilir ki Nejla ismi Kuran’ı Kerim’de yer almayan isimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Sözlükteki anlamına değinecek olursak Nejla isminin TDK’deki anlamı maalesef bulunmuyor. Türkçe bir kelime olmadığından dolayı güncel sözlükte Nejla kelimesi yok.

Türkiye’de ise Nejla ismini kullanan toplamda 41362 kişi var. Bunun yanı sıra Nejla ismi Türkiye’de en sık rastlanmakta olan 407. İsim olarak karşımıza çıkarken, kız isimleri açısından tercih edilmekte olan 215. İsim oluyor. Nejla isminin Türkiye içerisinde sık kullanıldığını söylemek mümkün.

Bilindiği üzere isim analizleri de bebeklere isim seçilmesi konusunda önemli rol oynayan faktörler arasında karşımıza çıkıyor. Nejla isminin analizi konusuna değinecek olursak bu ismin kader sayısı 1 olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Nejla isminin uğurlu rengi ise siyah olarak biliniyor. Nejla ismine sahip olanlar motive edici kimseler olarak tanınıyor.

Olumlu yönleri; özgüveni yüksek, enerji dolu, açık sözlü, girişimci, cesaretli, hızlı bir şekilde öğrenen, güçlü, cömert, korkusuz, liderlik vasfına sahip, yeniliklere açık kişilerdir.

Olumsuz yönleri; kolay bir şekilde başkalarının etkisi altında kalabilirler. Kırılgan bir yapıya sahiplerdir. Disipline girmekte biraz zorlanabilirler. Bunun yanı sıra sahip oldukları fikirlerin kolaylıkla değişebildiği bilinenler arasındadır.

Fiziksel özellikleri; keskin yüz hatlarına sahip olurlar. Göz yapıları oldukça iridir. Çene yapıları geniş ve çukurlu olabilir. Yüz hatları uzun ve üçgen olarak bilinir. Dudakları ince alınları geniştir. Ses tonları etkileyici ve kararlı olmaktadır.

Kişilik analizleri de isim seçimi konusunda etkilidir. Buna göre Nejla isminin kişilik analizi ise şu şekildedir; sevecen ve sıcakkanlı kişilerdir. İlgiyi severler. Nasıl göründüklerine önem verirler ve bakımlı olurlar. Duygusal olabilseler de bunu kolay kolay dışarı yansıtmazlar. Başarılı kişiler olarak bilinirler.

Bunun yanı sıra harf analizlerinin de isimler söz konusu olduğunda merak edildiği bilinmektedir. Nejla isminin harf analizi ise; N; Sağduyu sahibi oldukları, E; sıkıntıları ile mücadele edebilir yapıda oldukları, J; kıskanç ve aynı zamanda kaprisli oldukları, L; sanatsal açıdan oldukça yetenekli oldukları anlamlarını taşımaktadır. Bu özellikler soyadındaki harfler ile birleştiklerinde güçlenebilir ya da değişebilir.

Benzer isimler de merak edilenler arasındadır. Nejla ismine benzer isimler ise; Necla, Nisa, Neyla, Nevra, Nursena.

İsimlerin caizlik durumu da önemli olan konular arasında karşımıza çıkıyor. Nejla ismi caiz mi diye bakıldığında ise dini açıdan bu ismin kullanılmasının sakıncası yok.

Ülkemizde Nejla ismine sahip ünlüler olduğu gibi pek çok yazarın da bu isme sahip olduğu bilinmektedir. Ülkemizde bulunan oyunculara örnek olarak Nejla Ateş verilebilir.

nejla-isminin-anlami-32483
Nejla İsminin Anlamı

Nejla isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – [Bakınız: Necla]
  • 2 – Evlat, çocuk
  • 3 – Nesil, soy, kuşak
  • 4 – Güzel gözlü kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: nejlâ:
Kuran ‘da geçmiyor.

Nejla ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nejla ismini kullanan 41.362 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nejla ismini kullanan 7.713 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nejla ismini kullanan 3.617 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nejla ismini kullanan 2.227 kişi bulunmaktadır.

Nejla isminin Türkiye sıralaması

Nejla en çok kullanılan 407. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 215. isimdir.

Nejla isminin Harf Analizi

Kişiye Nejla ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

J : Kaprisli ve kıskanç anlamını uyandırır, j harfi çok uygun değildir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Nejla İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nejla ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nejla isminin anlamını gözden geçirin!

Nejla İsminin Numerolojisi

Nejla isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
E: altı
J: on üç
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 52

“Nejla” ismini taşıyan bazı ünlüler şunlar olabilir:

  1. Nejla Ateş: Nejla Ateş, Türk sinema oyuncusudur. 1960’lı yıllarda Türk sinemasında aktif olarak rol almıştır.
  2. Nejla Sünder: Nejla Sünder, Türk oyuncu ve televizyon sunucusudur. Birçok televizyon dizisinde ve programda yer almıştır.
  3. Nejla Yılmaz: Nejla Yılmaz, Türk gazeteci ve televizyon sunucusudur. “TV8 Ana Haber” programını sunmuş ve gazetecilik kariyerinde aktif rol almıştır.
  4. Nejla Karaaslan: Nejla Karaaslan, Alman siyasetçidir. Almanya’da Hristiyan Demokrat Birlik partisinden Federal Meclis üyesi olarak görev yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap