Naylon Çorap İle Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

naylon-corap-ile-ev-temizligi-nasil-yapilir-12968

Evin genel temizliğinde naylon çorap gibi malzemeler kullanılır. Duşta, tozları süpürmede, leke çıkarmada naylon çoraptan yararlanabilirsiniz.

Aslında naylon çorap temizlikten ziyade kirlenmeyi önleyen bir detay olarak düşünülebilir. Artık evlerimiz her an kirlenebilir vaziyette olduğundan temizlik kadar kirlenmemesini düşünmek zorundayız. Ufak bir pencere ya da kapı açmak bile evin içinin tamamıyla kirlenmesine yol açabiliyor. Dolayısıyla naylon çorap ev bakımı için önemli bir toplayıcı görev görüyor.

Ucuz olması, her an elinizin altında olabilmesi ve toplayıcı olarak çok işe yaraması bu aşamada tercih sebeplerinden yalnızca birkaçıdır. Ancak farklı ürünler tercih etmeniz yine mümkündür. Burada ev düzenini sağlayabilmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden birisiyle karşınıza çıkıyoruz. Üstelik kirlenme durumunu azaltan, hatta sıfıra indiren bir yapıdan bahsetmek mümkün.

Naylon Çorap Ev Temizliğinde Nerelerde Kullanılabilir?

Naylon çorap ev bakımı için nasıl kullanılabilir diye düşünüyorsanız birazdan önereceğimiz detaylar ile şok olabilirsiniz. Daha önce nasıl düşünemedim diyeceğiniz bu unsurlar daha toplu, aradığınızı bulabileceğiniz, kirliliğe mahal vermeyen bir düzen için şarttır.

Naylon Çorap İle Evi Süpürmek

Koltukların altı, erişemediğiniz ve göremediğiniz yerler, hatta yatak altları kayıp eşyalarınızla doludur. Çakmak, toka, bozuk para, pil ya da nice küçük eşyamızı böyle basit yerlere düşürüp kaybederiz. Haliyle bunları alabilmenin pek bir yolu bulunmamaktadır. Peki elektrikli süpürgenin uç kısmına naylon çorap geçirerek süpürmeyi hiç denediniz mi? Böylece çektiğiniz kayıp eşyalarınız elinize gelecektir. Hatta makinenin tıkanmaması için çekmemeyi düşündüğünüz büyük kirler ve pislikler için aynı yöntem kullanılabilir.

Naylon Çorap İle Leke Çıkarmak

Eğer leke çıkaracağınız ürün sabun ya da benzeri bir temizlik malzemesiyse, elinize değmesini istemediğiniz bir içeriğe sahipse naylon çorap fazlasıyla işinize yarayacaktır. Doğal yöntemlerle temizlik yaparken son derece aktif bir kullanıma sahiptir. Örneğin limon kabuğu ve portakal kabuğuyla fırın temizliği yapmak istiyorsanız naylon çorabın içerisine koyup uygulama şansına sahipsiniz.

Naylon Çorap İle Duş

Naylon çorap duş başlığına geçirilmek suretiyle kullanılabilir. Başlığın sap kısmına bağladığınızda sabit bir biçimde durduğu gibi suyu da sorunsuz bir biçimde akıtacaktır. Bunu yapmanın amacı ise istediğiniz bitkisel özütleri, yaprakları ve farklı kullanım ürünlerini çorabın içerisine koymaktır. Böylece papatya özlerini fıskiyenin ucuna bağlamış ve gelen rahatlatıcı etkiye sahip suyla papatya banyosu yapabileceksiniz.

Naylon Çorap İle Ev Düzeni

Evde kaybolan ya da toplu durmanızı istediğiniz herhangi bir ürün için file görevi görebilir. Örneğin mutfakta patates ya da soğanlar için, salonda çocuklarınızın oyuncakları ve toplar için kullanabilirsiniz. Misal olarak patatesleri ele aldığımızda birer birer ya da ikişerli olarak patatesleri naylon çoraba koydukça ardından düğüm atıp doldurmaya devam ediyoruz. Elimizde uzun ve düğümlü bir naylon çorap var.

Her kullanımda ayrı bir düğümden çıkararak kullanıyoruz. Düğümler sona gidene kadar kötü bir görüntü ya da kir olmadan mutfağımız düzenli bir biçimde karşımızda duruyor.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol