Natasha İsminin Anlamı

Natasha İsminin Anlamı

Natasha İsminin Anlamı Kız çocukları için bütün dillerde ve milletlerde sevilerek konulan bazı isimler vardır. Dünyada en çok bilinen ve tercih edilen bazı isimlerden bir tanesi Natasha ismidir. Bu isim Hazreti İsa’nın doğumu anlamına gelen Noel kelimesinin kadın halidir. Natasha isminin anlamı nedir?   İsa Mesih’in doğumu anlamına gelmektedir.  Rusça ’da direk kadın ismi olarak konulmaktadır. Türkçeye de bu şekilde geçmiştir. Kelimenin kökeni Latince olup daha çok Rusça da kullanılan kadın adıdır. Saygın kadın olarak da anlamlandırılır. TDK ya göre yabancı bir kelime olduğu için anlamı yoktur. Kelime kökeni Yunancadan diğer dillere geçmiştir.   

Natasha ismi; kelimenin içerdiği yedi harf ve bunların söylenişi ile ayrı anlamlar taşır. İsmi taşıyan kişiye verdiği bir enerji vardır. Bu açıdan incelendiğinde Natasha isminin harf analizi; içerdiği üç harfin a oluşu nedeniyle bu harflerde bulunan fazla atılgan ve enerjik anlamlar taşır. Sağduyulu aynı zamanda duygularını gizleyen ve ifade edemeyen, hayalperest, sakin bir kişilik olması beklenir. Sert bir karakter beklenmez. Keskinlikten uzak ve uyumludurlar.

Natasha ismi anlam olarak kadın adı olarak kullanılır. Genelde Rusça ‘da tercih edilen bir isim olduğu ve orada çok yaygın olduğu için sadece Rus kadınlarına verilen bir isim gibi algılanır. Oysa anlamı Mesih yani kurtarıcı demek olan bu sözcük oldukça pozitif enerji yüklüdür.

Yabancı isimler ve kelimelerin çoğunda merak edilen en önemli sorular şunlardır.  Bu isim Kur’an da geçiyor mu? Natasha ismi Kur’an’da geçmemektedir. Çocuklara Natasha ismi vermek caiz midir? Bilindiği kadarıyla anlamı itibari ile konulmasında bir sakınca yoktur.

Natasha ismini taşıyan insanların kişilik özelliklerine baktığımızda oldukça renkli bir karakter görülür. Çok detaycı olmayan, biraz enerjisini kontrol altına alması gereken bir kişilikte olabilirler.  Oldukça farklı karakterde, yapıda insanlar olabilirler. Oldukça değişken özellikleri vardır. Natasha isminin kişilik özellikleri nasıldır? İradesi güçlüdür.  Liderlik edebilme kapasitesine sahiptirler ve dürüst, açık sözlü olduklarından güven verirler. Kendilerini ve enerjilerini kontrol edebildiklerinde oldukça başarılı olurlar.

Bazı insanlar değişikliklere karşı direnirken bazı insanlar çok çabuk adapte olabilir. Natasha ismindeki insanlar şartlara çok hızlı uyum gösterirler.  Çok hızlı bir şekilde dostlarının düşman düşmanları ile dost olabilirler. Kendilerine güvenleri oldukça fazladır ve cesurdurlar.

Her karakterde olduğu gibi olumlu ve olumsuz bazı yönleri vardır. Natasha isminin olumlu baskın özellikleri şunlardır: Rekabetten korkmazlar, cesurdurlar. Kendilerine güvenleri tamdır. Kararlı ve enerjiktirler. Fikirlerini açıkça ifade ederler, mert ve girişimcidirler. Maceraperest açık ve samimi olmaları nedeniyle lider karakterdedirler. Bu ismi taşıyan kadınların güçlü kadınlar olması beklenir.  Kendi ayaklarının üzerinde durmayı bilmeleri ve kendilerini iyi ifade edip kendi haklarını savunabilen kadınlar olmaları sıklıkla karşılan özellikleridir.

Her karakterdeki bir olumsuz yönleri de vardır. Natasha isminin olumsuz özellikleri; çabuk değişen fikirleri ve disiplinli olmamaları nedeniyle şartlara göre çabuk yön değiştirebilmeleridir. Çevrelerinde anlaşılmamaları veya yanlış anlaşılmaları gibi durumlarla karşılaşabilirler. Özgüven bazen yanlış yorumlanır.  Bazı olumsuzluklar onları karamsar yapar. Bu da çevresindeki insanlara ve kendilerine zarar verebilir.

Natasha ismini tercih eden anne babalar özgüvenli, güçlü bir evlat yetiştirmeye özen göstermelidirler. İsimlerin enerjilerine uygun yetiştirme tarzı toplum için değerli karakterli bireyler olması için çok önemlidir. Natasha ismine uyumlu isimler:  Sasha, Lisa, Natali , Elsa, Anastasya, Nate, Lisha  gibi isimler olabilir.

Türkiye’de çok yaygın bir isim değildir. Yabancı isimler yaygınlaştıkça tercih edilen evrensel isimlerden birisidir.

Natasha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mesih

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

natasha-isminin-anlami-68085
Natasha İsminin Anlamı

Natasha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Natasha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Natasha ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Natasha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Natasha ismini kullanan bulunmamaktadır.

Natasha isminin Türkiye sıralaması

Natasha en çok kullanılan 28736. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 12175. isimdir.

Natasha isminin Harf Analizi

Kişiye Natasha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Natasha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Natasha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Natasha isminin anlamını gözden geçirin!

Natasha İsminin Numerolojisi

Natasha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
A: bir
T: yirmi dört
A: bir
S: yirmi iki
H: on
A: bir
TOPLAM: 76

Natasha ismi, özellikle Rusça kökenli bir isim olup “doğum günü” anlamına gelir. Bu ismi taşıyan birçok ünlü kişi bulunmaktadır. İşte Natasha ismini taşıyan bazı ünlü kişiler:

  1. Natasha Romanoff (Black Widow): Marvel Evreni’nde yer alan kurgusal karakter, çizgi romanlarda ve Marvel Sinematik Evreni filmlerinde yer almaktadır. Karakteri, Scarlett Johansson canlandırmıştır.
  2. Natasha Poly: Rus model, dünya çapında tanınmış ve birçok moda markasıyla çalışmıştır.
  3. Natasha Lyonne: Amerikalı oyuncu ve yapımcı, “Orange Is the New Black” dizisindeki rolüyle tanınmaktadır.
  4. Natasha Bedingfield: İngiliz şarkıcı ve söz yazarı, “Unwritten” ve “These Words” gibi hit şarkılarıyla bilinir.

Yukarıdaki örnekler, Natasha ismini taşıyan bazı ünlü kişileri temsil etmektedir. Ancak, daha fazla ünlü Natasha ismini taşıyan kişi bulunmaktadır. İsimlerin popülerlikleri ve yaygınlığı zaman içinde değişebilir, bu nedenle başka ünlü Natasha isimli kişilere de rastlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap