Nare İsminin Anlamı

Nare İsmi

Nare İsminin Anlamı son zamanlarda Sefirin Kızı dizisinin oldukça popüler olmasıyla birlikte popülerlik kazanmış isimler arasında yer almaktadır. Dizilerde başrol oyuncularının önemli bir yere sahip olması sebebiyle pek çok dizi izleyicisi diziler üzerinden isim seçmekte ve çocuklarına koymaktadır. Bu isimlerden biri de Nare ismi olmaktadır.

 Genel bir değerlendirme yapıldığında Nare isminin anlamları arasında pek çok anlamın bulunduğunu görmek mümkündür. Nare isminin ilk anlamı nar tanesi, ikinci anlamı ise narların taneleri olarak bilinmektedir. Farsça kökenli olan bu isim hakkında merak edilen bir diğer soru ise Nare ismi KuranKerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur. İnternet ortamında sıklıkla sorulan bu soruya uzmanlar yanıt vermiştir. 

Nare İsminin Anlamı
Nare İsminin Anlamı

 Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen açıklamalara göre nerede ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen isimler arasında yer almaktadır. Ancak caiz olan isimlerden biri olduğu için bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Nare isminin yerel Türkçedeki anlamına bakıldığında bu ismin yerel Türkçe içerisinde güç, direnç, ayakta dikilen kişi, dönme dolap anlamlarına geldiği görülmektedir.

 Nare ismi hakkında merak edilen bir diğer konu Nare isminin özellikleri olmaktadır. Genel olarak bu isme sahip olan kişiler benzer özellikler gösterdiği için bu kısım oldukça fazla önem arz etmektedir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Nare ismine sahip olan kişilerin turuncu rengi sevdikleri ve kader sayılarının ise beş olduğu bilinmektedir.

 Nare ismine sahip olan kişilerin olumlu yönleri arasında arkadaş canlısı olmaları,  çevreye karşı duyarlı olmaları, iyimser olmaları, yenilikçi olmaları, güçlü olmaları, hevesli olmaları, canlı olmaları, aktif olmaları, çekincelerin bulunmaması, dışa dönük olmaları, sıcakkanlı olmaları, küçük şeylerle de mutlu olabilmeleri, hoşgörülü olmaları ve maceracı olmaları yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Nare ismine sahip olan kişilerin olumsuz yönleri arasında ise asla vazgeçmemeleri, inatçı olmaları, kuşkucu olmaları, aşırı derecede duygusal olmaları ve yıkıcı olmaları yer almaktadır. Bu nedenle bu ismin çocuklara vermeden önce iyi bir şekilde analiz edilmesi ve olumlu olumsuz tüm yönlerini ortaya koyulması son derece önemlidir. Bu durumun göz önünde bulundurulmaması durumunda çocuklarda istenmeyen özellikler görülebileceği bilinmelidir.

Türkiye’de paylaşılmış olan isim istatistiklerine göre ise Nare isminin Türkiye’de 111 kişi de bulunduğu bilinmektedir. 2022 yılında 111 çocuğa Nare ismi verilirken bu çocuklardan 34 tanesi İstanbul’da, yedi tanesi Ankara’da, beş tanesi ise İzmir’de ikamet etmektedir. Nare isminin Türkiye sıralamasına bakıldığında ise bu ismin en çok tercih edilen isimler arasında 5982. sırada yer aldığı bilinmektedir. En çok tercih edilen kız isimleri arasında ise 2565. sıradalar ismi bulunmaktadır.

Nare  isminin doğru bir şekilde analiz edilebilmesi ve çocuklara bu ismin verilebilmesi için Nare isminin numerolojisi öğrenilmelidir. Nare isminde bulunan harflerin alfabede karşılık geldiği sıra sayılarının toplanması ile Nare isminin numerolojisi ortaya çıkarılabilmektedir. Buna göre N harfi on yedi, A harfi bir, R harfi yirmi bir, E harfi altı sayılarına karşılık gelmektedir.  Nare isminde yer alan harflerin karşılık geldiği sayıların toplanması ile elde edilen 45 sayısı Nare isminin numerolojisi olmaktadır.

Rena, Erna, Gülnare, Elnare, Çinare, Minare, İnare, Narin, Nargül, Nariye, Nardane, Narhanım, Narkadın, Nargile, Sare, Mehpare, Seyyare, Dilare, Kibare, Mahpare, Sitare, Nazire, Nadire, Nahire, Naşire, Naire, Nuriye, Naciye, Nazmiye, Nazife, Neşe, Naime, Naile, İnare, Nart, Narter, Çare, Zerare, Şemspare, Nedve, Nüve, Nilse, Nuhayle isimleri Nare ismi ile uyumlu isimler arasında yer almaktadır.

Nare isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nar tanesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Nare ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nare ismini kullanan 111 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nare ismini kullanan 34 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nare ismini kullanan 7 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nare ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Nare isminin Türkiye sıralaması

Nare en çok kullanılan 5982. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2565. isimdir.

Nare ismini kullananların sayısı, son bir yılda 4 kişi artmıştır.

Nare isminin Harf Analizi

Kişiye Nare ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Nare İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nare ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nare isminin anlamını gözden geçirin!

Nare İsminin Numerolojisi

Nare isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
A: bir
R: yirmi bir
E: altı
TOPLAM: 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap