Nalan İsminin Anlamı

Nalan İsminin Anlamı 

Kız çocuklarına en sık koyulan isimlerden bir tanesi olan Nalan isminin anlamı, feryat eden şeklinde açıklanmaktadır. Aslında ismin anlamı incelendiğinde bir de olumlu bir anlama denk gelmediği görülmektedir. Yoğun bir şekilde kullanılan bu ismin anlamının olumsuz olması, ismin anlamını araştıran kişilere şaşkınlık içerisinde bırakmaktadır. Bu ismin sahip olduğu anlamlarla ilgili açıklamalardan bir tanesinde de Nalan isminin sevinç, övünç anlamlarını karşıladığı söylenmektedir. İsmin hem olumsuz hem de olumlu manaları bulunduğu söylense de feryat eden manasının dikkate alınarak bu ismin aslında kız çocukları için tercih edilmemesi önerilmektedir.

Kız çocukları için isim arayışında olan anne ve babaların Nalan ismini sıklıkla tercih ettiği görülür. Fakat bir ismi çocuğa koymadan önce o isme dair gerekli incelemeleri yapmak ve ismin yansıttığı özelliklere dikkat etmek gerekmektedir. Bu bağlamda incelendiğinde “Nalan isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabı büyük önem arz etmektedir. İsmin anlamı oldukça olumsuz olsa da isim kapsamında tespit edilmiş kişilik olan özellikleri, karakteristik yansımaları ve fiziksel özellikleri bakımından Nalan ismi olumlu olarak ele alınabilmektedir.

İsimle ilgili araştırma yaparken öncelikle “Nalan ismi Kuran’da geçer mi?” sorusunun cevabının da araştırıldığı görülür. Bu isim Kuran’da geçen isimler arasında yer almamaktadır. Bu durum da kişilerin akıllarında ismin caiz olup olmadığı ile ilgili bir soru oluşmasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle kişilerin “Nalan ismi caiz mi?” sorusunun cevabını da araştırdığı görülmektedir. İsim caiz olmayan, sakıncalı isimler arasında yer almasa da detaylı bir şekilde incelendikten sonra çocuğa koyulmalıdır. 

Türkiye içerisinde Nalan ismini kullanan 18.906 kişi bulunmaktadır. Son derece yoğun bir şekilde kullanılan ve popüler kız isimleri arasında bulunan Nalan ismi, Türkiye’de en çok kullanılan 391. kız çocuk ismidir. Oldukça popüler olan bu ismin anlamları incelendiğinde, Nalan isminin çocuğa koyulması için pek önerilmeyen bir isim olduğu görülmektedir.

İsimle ilgili detaylı araştırma yapmak isteyen ebeveynlerin “Nalan isminin olumlu yönleri nelerdir?” aramasını gerçekleştirdiği de görülmektedir. Bu ismin karakteristik özellikleri ve olumlu yönleri arasında özgürlükçülük, sempatiklik, dışadönüklük, sıcakkanlı olmak, aktiflik, maceracılık, heyecanlılık, iyimserlik, saflık bulunmaktadır. Aynı zamanda Nalan ismine sahip olan kişilerin oldukça küçük şeylerle mutlu olabilen, enerji dolu, neşeli kişiler olduğu da görülmektedir.

İnceleme gerçekleştirildiğinde Nalan isminin karakteristik özellikleri genel itibariyle olumlu olarak açıklansa da bu ismin olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Nalan ismine sahip kişilerde görülen aşırı duygusallık, kuşkuculuk ve ısrarcılık özellikleri son derece olumsuz olan yönlerdir. Karakteristik özelliklerde görülen olumlu yönlerin olumsuz yönlerden çok daha fazla olması; ismin kişilik özellikleri bakımından daha çok olumlu anlamlar taşıdığını kanıtlamaktadır.

Her ismin sahibine fiziksel özellikler bakımından da tesir ettiği bilinmektedir. Bu bağlamda Nalan isminin fiziksel özellikleri incelendiğinde bu isme sahip olan kişilerin büyük ve yuvarlak gözlere sahip olduğu, eğri kaşlarının bulunduğu, dik duruşlarının olduğu ve genellikle kalın ve gür, dalgalı saçları olduğu görülmektedir. Nalan ismine sahip olan kişilerin dış görünüşü genellikle zarif ve güzel şekillerde tasvir edilmektedir.

İsmin ülke içerisinde son derece popüler olmasını sağlayan belli başlı durumlara rastlanmaktadır. Bu durumları öncelikle Nalan ismindeki ünlüler sağlamaktadır. Nalan ismi düşünüldüğünde akıllara Nalan Altınörs isimli Türk şarkıcı gelmektedir. Ünlü şahsiyetlerin yanı sıra özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan Camdaki Kız dizisinde bulunan Nalan karakteri de bu ismin yaygınlaşmasında etkili olmuştur. İsmin sıklıkla anılmasına ve yaygınlaşmasını sağlayan bir diğer etken de Emir Can İğrek adlı ünlü şarkıcıyı ait Nalan isimli şarkıdır. Bu şarkının sıklıkla söylenmesi ve dinlenmesi sonucunda Nalan isminin kullanımında artış olduğu tespit edilmiştir. 

nalan-isminin-anlami-61347
Nalan İsminin Anlamı

Nalan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Öğünç, sevinç
  • 2 – İnleyen, inleyici, ağlayan, feryad eden. Manası dolayısıyla isim olarak kullanılmamalıdır

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: na:lân
Kuran ‘da geçmiyor.

Nalan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Nalan ismini kullanan 18.906 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Nalan ismini kullanan 4.608 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Nalan ismini kullanan 1.455 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Nalan ismini kullanan 2.155 kişi bulunmaktadır.

Nalan isminin Türkiye sıralaması

Nalan en çok kullanılan 753. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 391. isimdir.

Nalan isminin Harf Analizi

Kişiye Nalan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Nalan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Nalan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Nalan isminin anlamını gözden geçirin!

Nalan İsminin Numerolojisi

Nalan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

N: on yedi
A: bir
L: on beş
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap