Muvahhid İsminin Anlamı

Muvahhid İsminin Anlamı

Günümüzde insanlar isimlerin anlamlarını detaylı bir şekilde inceleyerek, çocukların da kullanmak istediği isimleri tercih etmektedir. Çünkü güzel anlama sahip olan isimler kullanmak istemektedirler. Bu isimlerden bir tanesi de Muvahhid ismidir. Pek çok kişi tarafından sıklıkla Muvahhid isminin anlamı nedir? sorusu üzerine araştırmalar gerçekleştirilir. Bu sorunun cevabı açıklanacak olursa; Allah’ın varlığına ve birliğine inanan, Allah’tan başka hiçbir ilahın olmadığına ve kanun koyucunun olmadığına inanan anlamlarına gelmektedir. Sadece Allah’tan gelen kuralları ve emirleri kabul eden anlamı ile de açıklanabilir. Muvahhid TDK’deki anlamı da, aynı şekilde olduğu bilinmektedir.  

Ülkemizde Muvahhid ismine cinsiyet açısından bakıldığında ise, üniseks bir isim olduğu ortaya çıkmaktadır. Yani hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilen bir isimdir. Bu ismin kökenine bakıldığında ise, Farsça ve Arapça kökenli bir isim olduğu belirtilir. Pek çok kişi Muvahhid isminin Kur’an’da geçip geçmediğini de merak etmektedir. Açıklanacak olursa; Muvahhid ismi Kur’an’da yer alan isimler arasında gösterilmemektedir.

İsimlere ait olan kişilik analizleri, bazı insanlar için oldukça önemli olmaktadır. Muvahhid isminin kişilik analizi şu şekilde açıklanır; Bu isme sahip olan kişiler detaylara fazla takılırlar ve detayların içinde kaybolurlar. Her konuda mükemmeliyetçi olma durumları söz konusudur. Mizahi anlayışları ve espritüel yönleri oldukça gelişmiştir. Eleştirilmekten asla hoşlanmazlar ancak diğer insanları her konuda eleştirmekten kaçınmazlar. Özellikle düzen ve disipline oldukça önem verirler. Hayatlarında vazgeçilmeyen iki unsur olarak belirtilmektedir. İkili ilişkilerde ise seçici bir tavır sergilemektedirler. Duygusal olarak bağ kurduğu birinin yanına yakışmasını, düzenli ve temiz olmasını istemektedirler.

Bu ismin olumlu yönleri arasında, dışa dönük, insancıl, entelektüel, mantıklı, yenilikçi, ekip çalışmasına yatkın olma gibi özellikler yer alır. Ayrıca sosyal, özgür bir ruha sahip, üretken, sağduyulu, geleceğe dönük ve arkadaş canlısı olma gibi özellikler de sayılabilir.

Olumsuz özellikleri ise, fazla otoriter ve kontrolcü olmasıdır. Ayrıca hissettiği duyguları aşırı derecede kontrol altında tutmaları ve çekingen tavırları olması da sayılabilmektedir. Bunlara ek olarak görevden başka bir şey düşünmemesi ve duygusallığa uzak olması da olumsuz yönleri arasındadır.

Muhavvid isminin fiziksel özellikleri ise, oval bir yüze sahiptirler. Geniş alınları bulunur. Kararlı bir bakışa sahiptirler ve ebeveynlerinden daha uzun olmaktadırlar.

İsimleri ait harf analizleri de, insanlar tarafından hep merak konusu olmuştur. Harflerin insanların karakterine ait taşıdığı anlamlar oldukça önemlidir. Bu noktada Muvahhid isminin harf analizi açıklanacak olursa; M: Ticari konulara yatkın kişileri çağrıştırmaktadır. U: Bolluğu ve bereketi temsil etmektedir. V: Umursamaz ve kendi içine dönük kimselere çağrışım yapmaktadır. A: Atılgan ve enerjik olan kişilerdir. H: Durağan ve sakin olan kişilerdir. H: Durağan ve sakin olan kişileri temsil etmektedir. İ: Hassas bir yapıya sahip kişiler olmaktadırlar. D: Hırslı ve üstün güçlere sahip olan kişilere çağrışım yapmaktadır.

Muvahhid ismi, söyleyiş ve ses uyumu bakımından bazı isimlere benzer olabilmektedir. Özellikle ilk çocuklarına bu ismi koyan ebeveynler, ikinci çocukları için Muvahhid ismine benzer isimler koymak istemektedirler. Bu isme benzer olan isimler sıralanacak olursa, şu şekilde ifade edilebilir;  Muvahhide, Muvaffak, Muvahhit, Muvakkar, Ahmet Mücahid, Mücahid, Mehmet Zahid, Muhammed Zahid, Tevhid, Nahid, Şehid, Zahid, Cahid, Vahid, Mustafa Said, Muid, Mucid, Muhammed şeklinde açıklanabilir.

Bu isimle ilgili araştırılan bir diğer konu ise, Muvahhid ismi caiz mi sorusu olmaktadır. Açıklanacak olursa; Muvahhid ismi sakıncalı olan ve caiz olmayan isimler listesinde yer almamaktadır.

Ülkemizde pek çok kişi tarafından Muvahhid ismine sahip olan ünlüler merak edilmektedir. Bu isimle ilgili bir araştırma yapıldığında, ülkemizde herhangi bir ünlünün Muvahhid ismine sahip olmadığı görülmüştür.

muvahhid-isminin-anlami-86450
Muvahhid İsminin Anlamı

Muvahhid isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Allahın Birliğine İnanan. Allahtan Başka Hiçbir İlah Ve Kanun Koyucu Tanımayan, Yalnız Allahtan Gelen Emirleri Kabul Eden.- Erkek Ve Kadın Adı Olarak Kullanılır.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Muvahhid ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Muvahhid ismini kullanan 12 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Muvahhid ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Muvahhid ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Muvahhid ismini kullanan bulunmamaktadır.

Muvahhid isminin Türkiye sıralaması

Muvahhid en çok kullanılan 9646. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 756. isimdir.

Muvahhid ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Muvahhid isminin Harf Analizi

Kişiye Muvahhid ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Muvahhid İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Muvahhid ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Muvahhid isminin anlamını gözden geçirin!

Muvahhid İsminin Numerolojisi

Muvahhid isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
U: yirmi beş
V: yirmi yedi
A: bir
H: on
H: on
İ: on iki
D: beş
TOPLAM: 106

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap