Mutsuz Aileler Hangi Duaları Okumalı? Huzur için Okunacak Dualar

Ev içerisinde kimi zaman tartışmalar yaşanır. Bu kimi zaman maddi kimi zaman manevidir. Siz de artık evinizde mutsuzluğun hâkim olduğunu, huzurun eksik olduğunu düşünüyorsanız bu dertler dualar ile son bulabilir. İşte böyle durumlar için en etkili güzel duaları sizler için derledik. 

Dünyadaki bütün her şeye sahip olabilecek zenginlikte de olsanız bazen evlatlar ya da eşler arasındaki bir problemden dolayı sıkıntılar çıkıyor. O kadar basit şeylerden dolayı yaşanan kavgalar inatlaşma yüzünden çözülemez duruma gelebiliyor. 

Eski çağlara nazaran şu an yaşanan aile içi huzursuz ve mutsuzluk nedeniyle boşanma sayıları giderek artıyor. Her kulun yanlışı olabilir, bunu hoş görmek lazım, hoş görü, sevgi, saygı azaldıkça çiftler arasında yapılan şeyler katlanılmaz bir hal alıyor. Böyle bir evde de her daim huzur sağlamak zor iştir. 

Her yaşanan şeyde Yaradan Rabbimize sığınmak gerekir ki bizim için en önemli değerlerden biri olan aile için de O’na yalvarmalı, her daim dua ederek yardım istemeliyiz. Aile ve iş hayatımızda Liderimiz Peygamber Efendimiz (s.a.v)’i örnek almak gerekir. Zira O eşlerine nasıl davranıyorsa biz de ona göre hareket etmeliyiz. 

Dinimize münasip şekilde yaptığımız hayırlı bir evlilik evlatlarımızın da aynı ahlakla yetişmesine imkan tanıyacaktır. Hangi duayı kaç kere okursak ev için huzur tekrar kazanılır ve mutsuzluk sona erer?

Aile için Huzuru Sağlayacak, Kavgaları Önleyecek, Karı Koca Sevgisini Artıracak Dualar

Yaradan Rabbimizin de izni ile 41 kere “defa Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni” duasını söyleyen karı koca arasındaki sohbet tekrar oluşur. 

Bu kısa ve faziletli duanın ardından “Yâ Veliyy celle celalühü” zikrini 46 defa tekrarlayan kişinin evindeki huzursuzluk biter, neşeli birbirini seven bir ortam oluşur. Bu zikir mübarek Cuma günleri bin kere söylenirse ahlak tekrar iyileşir. 

Mutsuz Aileler Hangi Duaları Okumalı? Huzur için Okunacak Dualar
Mutsuz Aileler Hangi Duaları Okumalı? Huzur için Okunacak Dualar

Evde Huzur Sağlayan Dua Arapça Latince Okunuşu

Allahümme elllef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane

Evde Huzur Sağlayan Dua Türkçe Meali Anlamı

Rabbim! Sen bizim bu kalplerimizi tekrar bir araya getir. Kötüleşen ilişkimizi tekrar eskisi gibi iyi hale getir ve bu kullarını kurtuluşa eriştir. Bu kullarını simsiyah günlerden ışık gören günlere çıkar. İşlediğimiz günahların, yaptığımız kötülüklerin alelade yapılan ya da saklı olanından bizi sakındır. 

Evde mutluluğu sağlayan dualardan biri de Araf Suresi 89. Ayetin son cümlelerinde geçen suredir. 

“Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin.”

Araf Suresi 89. Ayet: Allah bizi ondan kurtardıktan sonra sizin dininize dönersek, Allah’a karşı yalan uydurmuş olurduk. Ve Rabbimiz olan Allah’ın dilemesi dışında bizim ona dönmemiz mümkün değildir. Rabbimiz ilmiyle her şeyi kuşatmıştır. Allah’a tevekkül ettik. (Dua kısmı) Rabbimiz, bizimle kavmimiz arasında hak ile hükmet ve sen hüküm verenlerin en hayırlısısın.”

Bir Hadisi Şerifte eşler arasındaki durum şöyle anlatılagelmiştir: Kadınlar kaburgadan var edilmiştir. Her zaman sizleri mutlu edemeyebilir. Onları bu halleri ile sevmeniz ve yararlanmanız gerekir. Eğer bana uymaz diyerek düzelteyim diye düşünürseniz kırarsınız. Onun kırılmış olması zira boşanmış olmasıdır. 

Duhan Suresi 25. Ayette yer alan: “Kem terakü min cennatin ve u’yün” bölümünü yirmi bir veya yetmiş bir kere tekrar ederseniz dinginleşmenize yardımcı olabilir. 

Aile Huzurunun Tekrar Sağlanması için Okunacak Kevser Suresi Arapça Latince Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim.

İnna a’taynakelkevser. Fesalli lirabbike venhar. İnne şanieke hüvel’ebter.

Aile Huzurunun Tekrar Sağlanması için Okunacak Kevser Suresi Türkçe Meali Anlamı

Rahmân ve Rahîm Allah’ın adıyla

Ant olsun, sana Ey Muhammed Kevser’i verdik. O halde yalnız Rabbine ibadet et ve kurban kes. Doğrusu, kesilen düşmanınızdır.

Yaradan Mevla’nız için ibadetin edin namazınızı ve kurbanınızı kesmeyi ihmal etmeyin. Bu ibadetler size her daim ALLAH’ın kulu olduğunuzu anımsatacaktır. Böylece siz de eşinize olan sadakatinizi, güveninizi, yapmanız gerekenleri hatırlar ve bu da aile içindeki huzuru ve neşeyi artırabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap