Mutfak Robotu Nasıl Temizlenir?

Mutfak robotlarının zarar görmemesi, elektrik aksamlarının bozulmaması için bazı püf noktalar ile gövde ve kablo kısımlarının temizliği, silinmesi yapılır.

Mutfak Robotunu Temizleme Yolları

Mutfak robotları bazı besinlerin daha hızlı parçalara bilmesi ya da edilebilmesi için kullanılan pratik ev aletleri arasında yer alır. Yemeklerde çorbalarda salatalarda veya çeşitli tatlıların yapımında malzemeleri Kullanıma hazır hale getirebilmek için mutfak robotunun çok sık kullanıldığını hepimiz biliyoruz.

Buna ek olarak mutfak robotu çeşitli kokteyl yapımında da çok sık kullanılmaktadır ve bu sayede hızlı ve lezzetli kokteyller yapılabilir.

Ancak robotu kullandıktan sonra tekrardan Kullanıma hazır olabilmesi için üzerinde bakteri bitmemesi için doğru bir temizlik işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu temizliğin yapılabilmesi için de belli başlı önemli tekniklerin bilinmesi gerekmektedir.

Mutfak robotu hızı temizlemek için öncelikle yapmanız gereken robotu kapalı konuma getirip içerisindeki motorunun tamamen durmasını ve soğumasını beklemektir. Daha sonra mutfak robotu ofisten çıkarım veya çok ısınmışsa biraz daha beklemeye gayret gösterin.

Robotun kilit sistemini kullanarak üst kapağını çıkarın ve oradan tüm parçalarını dışarı çıkmasını sağlayın. Çıkarılabilen tüm parçaları çıkarttıktan sonra geriye sadece robotun gövde kısmı kalacaktır.

Robotun gövde kısmının suyla temas ettirmemenin büyük bir önem teşkil eder. Bu nedenle gövdeyi suya tutmak yerine nemli bir bez ile temizlemeniz ve kullanırken de mikro fiber bez kullanmanız oldukça büyük bir önem teşkil eder.

Eğer robotum fiş kablosu da kirlenmişse mikro fiber bez yardımıyla bu kablo ile temizleyebilirsiniz kablonun kesinlikle su ile temas etmemesi gerekiyor.

Gövdeyi temizledikten sonra çıkarılabilir tüm parçaları temizlemeniz ikinci aşama olacaktır. Için filtre ve diğer parçaları birbirinden ayırdıktan sonra filtre için ayrı bir temizleme yöntemi uygulamanız gerekiyor.

Çıkarılabilen tüm parçaları ılık su ile temizledikten sonra süzülmesi için bekleyin ve ardından bir bez ya da bulaşık gibi bir zemin üzerinde suyunu bırakması için bekletin. Filtre için temizleme yaparken bir filtre temizleme fırçası kullanmanız gerekmektedir.

Bu fırça robotu alırken yanında verilir Eğer yoksa bir hırdavatçı dan bunu rahatlıkla alabilirsin. Fırçayı kullanırken az miktarda akan suyun altında filtreyi fırçalama işlemini gerçekleştiriyor olmanız gerekmektedir. Fikri temizlerken üzerinde bulunan Keskin bıçakları elinize kesmemesi için dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu parçalar arasında yıkanması en zor olan bölümlerden bir diğeri de ızgaradır. Izgara tıkanmış olabileceği için sıcak su üzerinde bekleterek temizlenmesi daha hızlı ve kalıcı bir sonuç alınmasını etkileyecek.Tüm parçalarını yıkadıktan sonra süzülme işlemi için bir süre dinlendirin.

Parçaların kuru olduğundan emin olmak için temiz bir bez ile tekrar kurulama işlemini tamamlayın ve robotumuz tamamen temiz hale gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap