Mutfak Fayansları Nasıl Temizlenir?

mutfak-fayanslari-nasil-temizlenir-90418

Mutfak fayansları yağ ve birçok zor lekeye maruz kalır. Bazı kurumuş lekelerin temizlenmesi, silinmesi için evde doğal yolları uygulayabilirsiniz.

Mutfak Fayansları Temizleme Yöntemleri?

Mutfak günümüzde herkesin ve özellikle de ev kadınlarının en çok vakit geçirdiği alanların başında gelmektedir.

Mutfağın temiz olması Hem burada yapılan yemeklerin lezzetli ve hijyenik olmasını sağlayacaktır hem de besin kaynağını yüksek olmasına büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Görüntü itibariyle mutfağın temiz görünmesi odanın içerisine girildiğinde insanların içini ferahlatır. Büyük bir bölümünü fayansların Kaplamış olduğu mutfaklarda bu bölgenin temiz olması oldukça önemlidir.

Yerden sıçrayan yağ lekeleri ve Yaren yemek kırıntıları Fayanslar üzerinde kir oluşturabilir. Bu sebeplerden ötürü fayansların düzenli temizlenmesi oldukça önemlidir

Fayanslar Nasıl Silinir?

Mutfaktaki fayansları temizlemek için öncelikle bu temizlik için uygun olan bir ürünü tercih ederek işe başlamalısınız.

Fayans temizliği için size yardımcı olacak en önemli ürün yağ çözücü bir üründür. Mutfak fayanslarının diğer fayanslardan görülmeyen farklı bir yağ tabakası üzerinde barındırma ihtimali olduğu için yağ çözücü krem yada sprey mutfak fayanslarını temizleme ve daha etkilidir.

Yağ çözücü bir kremi ya da spreyi fayansların üzerine yaydıktan sonra yağların kendini bırakması için biraz beklemeniz gerekir.

Çeşitli sıvı ve kremler şeklinde satılan fayans yüzeyi temizleme ürünleri Fayanslar üzerindeki yağı dışarı çıkarttıktan sonra bunu bir sünger yardımıyla temizleme işleminiz daha kolay hale gelecektir.

Fayans üzerine temizlemek için kullandığımız süngerler burada bir mikropların oluşmasını engelleyecek ve kaliteli bir temizlik sunacaktır. Şakir ve lekelerin hızlı bir şekilde temizlenmesi için kullanmadığınız bir diş fırçasını ya da ince uçlu fırçaları Tercih edebilirsiniz.

Diş fırçası sayesinde fayans Aralarında bulunan yağların ve kirlerin çıktığını göreceksiniz. Fayansların arasında kimyasal madde kalması sağlık açısından tehlike oluşturacağı için durulama aşaması da oldukça önemlidir.

Sıcak su ile beraber uygulanacak bir durulama işlemi temiz bir bez yardımıyla fayans yüzeylerinin temizlenmesi ile işlemi tamamlayabilirsiniz. Ardından fayansların kuruması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Mutfak fayanslarını temizlemek için satılan hazır ürünlere kullanabileceğiniz gibi evde doğal bir temizleyici de hazırlama ihtimali bulunmaktadır.

Beyaz sirke bilinen en güçlü temizlik ürünlerinden bir tanesi olduğu için bir püskürtme kabuğu ile beraber fayanslara uygulandığında hızlı sonuç almanızı sağlayabilirler. Fayans üzeri sirkeli su ile temas ettiği zaman yağları üzerinden hızlıca çözebilir.

HEY, BU MAKALELERE MUTLAKA GÖZAT!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol