Müstakim İsminin Anlamı

mustakim-isminin-anlami-14827

Müstakim İsminin Anlamı Nedir?

Türkiye’de Müstakim ismi 42 kişi tarafından kullanılıyor. Kökeni Farsça ve Arapça olan Müstakim isminin anlamı nedir diye incelemeye başladığımız zaman Namuslu, doğru, dik, düzgün olan manasına çıkıyor. Anlam bakımından ele aldığımızda son derece etkileyici bir anlama sahip olmasıyla ismin dikkat çekmiş olduğunu söylememiz gerekir. Ülkemizde bu ismi çok sık şekilde duymadığımızı söylemek isteriz. Az kişide kullanıldığından dolayı nadir şekilde rastlamak mümkündür. İsmin Kuran da geçip geçmediği konusuna geldiğimiz zaman geçmediğini görmekteyiz. Müstakim TDK’deki anlamı nedir diye göz attığımız zaman doğruluktan şaşmayan, dürüst anlamlarına sahiptir.

Doğru kişi, hak sahibi anlamlarına sahip olan bu ismin anlam bakımından oldukça etkileyici olduğunu söyleyebiliriz. Müstakim ismi kişilik analizi hem olumlu hem de olumsuz şekilde yapmaya başlayalım. Her isimde olduğu gibi Müstakim isminde de olumlu ve olumsuz tarafların ön plana çıkmış olduğunu görmekteyiz. Müstakim ismine sahip olanlar duygusal kimselerdir. Öyle ki dürüstlük onlar için çok fazla önem arz eder. Sır sahibi insanlardır. Bu yönlere sahip olmasından dolayı arkadaşlık bağını kurabilme konusunda son derece başarılı özelliğe sahiptir. Güçlü insanlardır. Güçlü olmak ve dışarıya o şekilde görüntü çizmek oldukça önemlidir. Ailesine, arkadaş çevresine önem verir. Onlar ile güzel şekilde bir zaman geçirmekten fazlasıyla keyif almaya başlar. Eğlence dolu bir yaşamı vardır. Enerjik özelliklere sahip olması doğal olarak çevresindeki kişilerinde öyle inanlardan kurulu şekilde olmasını sağlamaya neden olmuştur.

Merhametli olmayı sever. Hassas özelliğe sahiptir. İnsanlar ile iyi bir iletişim kurar. İletişim yönü son derece güçlüdür. Gittiği hemen her yerde direkt olarak dikkat çeker. Yalnızlığı seven yönleri de vardır. Her ne kadar çevresine yeteri kadar zaman ayırıp ilgilenmek içinde bir çaba ortaya koysa da bazı zamanlar yalnız kalma gibi birtakım istekleri olabiliyor. Müstakim isminde olanların olumlu taraflarının çok fazla olduğu görülüyor. Bir de olumsuz yanlarına doğru geçiş yapmaya başlayabiliriz. İsmin olumsuz yönlerinin ne olduğu ile ilgili olarak bir inceleme yapmaya başladığımız zaman beklenmedik ani kararlar alabiliyor. Ani çıkışları olduğu zaman bu özelliği ister istemez insanlarında kırılmasına neden olabiliyor. Sabit bir fikirli olan özelliğe de sahip diyebiliriz.

Fiziksel açıdan nasıl olduğuna dair bir inceleme yapmaya başladığımız zaman geniş bir omzu bulunur. Yuvarlak ve koyu renkleri vardır. Kalın dudaklıdır. Yüz hatları ise orantılı şekildedir. Görsel açıdan bakıldığında son derece zarif görüntüsü dikkat çekici olmasına neden olur. Ses tonu kalındır ve burun ise kemerli şekildedir. Müstakim ismi harf analizi aşamasına geldiğimiz zaman ise her bir harfin çıkarmış olduğu titreşim birbirinden farklıdır. Fakat tüm harfler bir araya geldiğinde ise ortaya anlamlı bir özellik çıkartmayı sağlar.

M Harfi: Ticarete yatkın kişi olan

Ü Harfi: Engellerle mücadele etmeyi seven

S harfi: Hayalperest bir karaktere sahip olan

T Harfi: Duygularını açma konusunda zorluk çeken

A Harfi: Enerjik ve atılgan olan

K Harfi: Başarılı ve unvan sahibi bir kişi olan

 İ Harfi: Hassas bir kişi olan 

M Harfi: Ticarete yatkın biri olan

Müstakim ismine benzer isimler var olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar Mühittin, İlkim, Müstesna, Mülayim, Muharrem şeklindedir. Müstakim ismi caiz mi sorularını soranlar açısından baktığımız da çocuğa koyulmasında engel bir yanı yoktur. İsmin anlamını detaylı şekilde inceleme yaptıktan sonra ise çocuğa koymak isterseniz koyabilirsiniz. Müstakim ismine sahip olan ünlüler var mı derseniz de olmadığını söyleyebiliriz.

Müstakim isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Doğru, düz, dik. Temiz, namuslu

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Müstakim ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Müstakim ismini kullanan 42 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Müstakim ismini kullanan 12 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Müstakim ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Müstakim ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Müstakim isminin Türkiye sıralaması

Müstakim en çok kullanılan 7642. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3865. isimdir.

Müstakim ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Müstakim isminin Harf Analizi

Kişiye Müstakim ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Müstakim İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Müstakim ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Müstakim isminin anlamını gözden geçirin!

Müstakim İsminin Numerolojisi

Müstakim isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
S: yirmi iki
T: yirmi dört
A: bir
K: on dört
İ: on iki
M: on altı
TOPLAM: 131

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap