Musavvir İsminin Anlamı

Musavvir İsmi

Musavvir İsminin Anlamı Anne ve babalar bebeklerine isim verirken iyi araştırma yapmalıdır. Musavvir ismi bebeklere en çok verilen isimlerden biridir. Bu nedenle Musavvir isminin anlamı merak edilir. Bu isim Arapça kökenli isimler arasında yer alır. İçerisinde 8 harf bulunur. Kur’an’da geçen isimlerden biridir. Çoğu insan bu ismi çocuklarına vermeyi tercih eder.

Musavvir isminin TDK deki anlamı şekillendiren tasvir eden şeklindedir. Bu isim Osmanlı döneminde ressam olarak da kullanılmıştır. Bunun yanında El Musavvir Allah’ın 99 ismi arasında yer alır. Musavvir anlamı biçim veren şeklindedir. Al-i İmran Suresinin 6. Ayetinde bu isim de geçer. Bu ayette Allah’tan başka ilah olmadığından ve bunun yanında insanlara anne rahmindeyken biçim verenin Allah olduğundan bahsedilir. 

Musavvir İsminin Anlamı
Musavvir İsminin Anlamı

El Musavvir bunun yanında en güzel şekilde suret veren ve yaratan anlamlarına da sahiptir. Yeryüzünde ve kainatta bulunan tüm varlıkların bir sureti bulunur. Bu durum Allah’ın Cemal sıfatına denk gelir. Bakara Suresi 138. Ayette Allah’tan başka kim daha güzel boya vurabilir ifadesi geçer. Burada Musavvir isminin anlamı suret veren ve biçimlendiren şeklinde kullanılır. 

Musavvir isminin anlamı her mahluku ezeli hikmetinin gereği olarak farklı şekillerde yaratan ve tasvir eden her varlığa farklı bir şekil veren anlamına gelir. İkinci anlamı ise yaratmış olduğu varlıklara şekil veren ve durumlarını takdir eden şeklindedir. 

Musavvir isminin anlamı kadar insanlar tarafından kullanılabilir olup olmadığı da merak edilir. Bu isim anlamı bakımından yalnızca Allah’a özgü olan isimlerden biridir. Bu nedenle insanlarda bu ismin kullanılması doğru değildir. İnsanlar tarafından bu isim kullanılacaksa başına Abd eki getirilerek kullanılmalıdır. Yani kullanımı AbdulMusavvir şeklinde olmalıdır. Bu şekilde kullanıldığında Musavvir olan Allah’ın kulu anlamına geldiğinden kullanımında herhangi bir sakınca yoktur.

Bu ismin anlamı kadar Musavvir isminin analizi de merak edilen bir konudur. Bu isim tasarımcı ve tasarlayan anlamlarına gelir. İkinci anlamı şekil biçim veren şeklinde olurken üçüncü anlamı ressam, dördüncü anlamı ise fotoğrafçı şeklindedir. Musavvir ismi erkek bebeklere verilen isimler arasında yer alır. 

Musavvir ismine sahip olan kişilerin liderlik özellikleri bulunur. Oldukça gururlu bir yapıları vardır. Musavvir isminin anlamı güzel olduğundan insanlar erkek çocuklarına bu ismi vermek isterler. Bu isme sahip insanların özgüvenleri son derece yüksektir. Rahat bir yapıları vardır. Sanatsal yönden de oldukça gelişmiş insanlardır. 

İnce ruhlu olmalarının yanında kırılgan bir kişilikleri de bulunur. Musavvir isminin anlamı oldukça güzeldir. Bu kişiler detaycılığa her zaman önem verirler. Ticarete yatkın bir kişilikleri bulunur. Enerjileri oldukça yüksektir. Eğlenceye düşkün insanlar olarak bilinirler. Bunun yanında gerçekçi bir yapıları da vardır.

Bu isim ile ilgili merak edilen en önemli konulardan biri de Musavvir ismi kişilik analizi nasıldır konusudur. Bu kişilerin iradeleri oldukça gelişmiştir. Başkalarının dediklerindense kendi akıllarındakini yapmayı tercih ederler. Duygusal dünyaları oldukça gelişmiştir. Bunun yanında empati yetenekleri de çok yüksektir. 

Sevilen ve popüler olan insanlardır. Musavvir ismi caiz mi konusu da merak edilir. Bu isim Allah’ın isimleri arasında yer alır. Bu nedenle çocuklara bu isim verilirken başına Abd eki konulmalıdır. 

Musavvir ismine sahip olan kişilerin zengin bir duygusal dünyası vardır. Zorluklara karşı hemen yıkılırlar. Musavvir ismine benzer isimler de günümüzde sıklıkla kullanılır. 

Bu isme sahip olan kişiler düzenli ve prensip sahibi kişilerdir. Musavvir ismine sahip ünlüler de bu özellikleri görmek mümkündür. Akademik ve iş yaşamında oldukça başarılı bir yapıları vardır. 

Musavvir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Tasarlayan, tasarımcı
  • 2 – Şekil, biçim veren.
  • 3 – Ressam.
  • 4 – Fotoğrafçı.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Musavvir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Musavvir ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Musavvir ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Musavvir ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Musavvir ismini kullanan bulunmamaktadır.

Musavvir isminin Türkiye sıralaması

Musavvir en çok kullanılan 9870. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5073. isimdir.

Musavvir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Musavvir isminin Harf Analizi

Kişiye Musavvir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Musavvir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Musavvir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Musavvir isminin anlamını gözden geçirin!

Musavvir İsminin Numerolojisi

Musavvir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
U: yirmi beş
S: yirmi iki
A: bir
V: yirmi yedi
V: yirmi yedi
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 151

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap