Musab İsminin Anlamı

Musab İsminin Anlamı Nedir?

Musab erkek bebeklere verilen isimlerden bir tanesidir. Bu yazımızda sizlere Musab isminin anlamını ve özelliklerini paylaşıyoruz.

Musab isminin anlamı nedir? Musab farklı anlamları içerisinde bulundurabilir. Musab isminim ilk anlamı musibete uğramış ve felaket isabet etmiş kişidir. Bu ismin birde TDK sözlüğünde anlamı bulunur. Musab TDK’deki anlamı nedir? Musab isminin TDK’da ki anlamı ise zor, dayanıklı ve güçlü kişidir. Musab isminin Türk Dil Kurumuna göre kodlaması şu şekildedir;

M= Muş

U= Uşak

S= Sinop

A= Adana

B= Bolu

Musap mı? Musab mı? doğru yazılışı nasıl? Musab ismi Arapça kökenli bir isimdir. Arapçada P harfi bulunmaz. Bu yüzden Musap isminin doğru kullanımı “Musab” şeklindedir. Türkçemizde ise bu isim “Musap” olarak kullanılmaktadır. Türkiye’de Musab ve Musap şeklinde bu ismin kullanımını görebiliriz.

Musab isminin kişilik analizi nasıldır? Musab ismine sahip kişiler sevgi dolu ve anlayışlı kişiliği ile dikkat çekiyor. Eleştiri yapmayı seven bu kişiler kibar davranışları ile öne çıkıyor. Önsezisi kuvvetli olan bu insanlar en kötü durumlarda bile pozitif olabiliyor. Musab ismine sahip kişilerin mantıklı düşünme becerisi en üst seviyededir. Yüksek zekası ile öne çıkan bu kişiler sevdiklerini de mutlu etmektedir. Musab ismine sahip kişilerin öne çıkan diğer özellikleri;

 • Oldukça yetenekli kişilerdir. Hem maddi hem de manevi olarak başarının peşindedir.
 • İştahlı kişilerdir. Yeni şeyleri denemeye açıktır.
 • Eşsiz yetenekleri ile bilinir.
 • Üretken bir yapısı vardır.
 • Hyal kurmayı sever.
 • Yeni şeyler denemeye bayılır.
 • Farklı görüşlere açıktır.

Musab isminin harf analizi de kişi hakkında bizlere detaylı bilgiler vermektedir.

M: Ticarete yatkındır. M harfi yoğun duygusu olan kişileri anlatır. Eğlenceye düşkünlüğü ve gerçekçiliği öne çıkmasını sağlar.

U: Durgun yapıya sahip insanların harfidir.

S: Hırsı ve üretkenliği temsil eder.

A: Lider kişilerin harfidir.

B: Duygusal kişileri temsil eder.

Musab ismi kuranda geçiyor mu? Musab ismi Kuran-I Kerim’de geçmemektedir. Musab ismi caiz mi? Musab ismini kullanmak caizdir. Musab isminin numeroloji analizi nasıldır? Musab ismi 5 harften oluşur. Numerolojiye göre Musab ismindeki insanları kişisel sayısı ikidir.

Musab ismine sahip kişiler sevilen ve saygı duyulan insanlardır. Hassas yapıları ve empati yetenekleri ile öne çıkar. Çevresindeki insanları iyi bir şekilde dinler ve fikirlerine önem verir. Kolay yıkılan bir kişiliğe sahip değildir. Sosyal hayatının pozitif olması başarılarının daha da katlanmasını sağlar.

Musab isminin olumlu yanları nelerdir? Musa ismine sahip olan kişiler kendine güveniyor. Rekabetten korkmayan, kararlı ve enerjik yapıysa sahip olan bu kişiler maceraya atılmaktan da asla çekinmiyor. Musab isminin olumsuz yönleri nelerdir? Bu isme sahip olan kişiler karamsar, kolay etki altında kalan, fikirleri çabuk değişen kişilerdir. Musab isminin fizik özellikleri nelerdir? Bu isme sahip olan kişiler atletik yapıya sahiptir. Geniş omuzlu ve keskin güçlü yüz hatlarına sahip bu kişilerin saçları da sıktır. Kararlı ve etkileyici bir ses tonuna sahiptir.

Musab ismine sahip olan ünlüler kimlerdir? Musab isimli ünlüler şu şekildedir. Mus’ab bin Umeyr en bilinen kişidir. Kendisini Hz. Muhammed (s.a.a)’in arkadaşlarındandır.

Musab ismine benzer isimler var mı? Musab isminde harf sayısı beştir. İki heceden oluşur Alt tarafta musab ismi ile uyumlu isimlere yer veriyoruz. Musab ismine ses uyumu bakımından en yakın adlar şu şekildedir.

 • Musap,
 • Musaddık,
 • Musavvir,
 • Musafat,
 • Mustan,
 • Muslu,
 • Mücab,
 • Müstecab,
 • Rikab,
 • Seylab gibi isimler kullanılabilir.

Musab ismine sahip olan kişiler pozitif düşünen ve motive eden güçlü iradeye sahip insanlardır. Olgun karaktere sahip olmaları ile bilinen bu insanlar son derece inatçı ve bencildir. Bu ismi kullanan kişilerin kendi çıkarlarının başka insanların çıkarlarıyla kesişmemesine dikkat etmesi gerekir.

musab-isminin-anlami-8731
Musab İsminin Anlamı

Musab isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Esirgeyen, koruyan
 • 2 – Müsibete (felakete) uğramış; isabet etmiş.
 • 3 – Zor. Güçlü, dayanıklı. Ashabdan ünlü şehid Mus’ab b. Umeyr’in adıdır
 • 4 – [Bakınız: Musap]

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Musab ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Musab ismini kullanan 9.139 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Musab ismini kullanan 1.785 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Musab ismini kullanan 457 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Musab ismini kullanan 291 kişi bulunmaktadır.

Musab isminin Türkiye sıralaması

Musab en çok kullanılan 1141. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 528. isimdir.

Musab ismini kullananların sayısı, son bir yılda 790 kişi artmıştır.

Musab isminin Harf Analizi

Kişiye Musab ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

Musab İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Musab ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Musab isminin anlamını gözden geçirin!

Musab İsminin Numerolojisi

Musab isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
U: yirmi beş
S: yirmi iki
A: bir
B: iki
TOPLAM: 66

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap