Mürvet İsminin Anlamı

Mürvet İsminin Anlamı

 Mürvet ismi sık duyulmayan ancak duyulduğunda anlamı oldukça fazla kişi tarafından merak edilen isimlerden bir tanesidir. Son günlerde çocuğuna Mürvet ismini vermek isteyen kişilerin sayısı giderek artmakta ve dizilerde de bu isme kullanılması ile birlikte bu sayıda artış gözlemlenmektedir.

Ebeveynler bilinmeyen ancak geleneksel olan isimlerden tercih etmek istediklerinde mutlaka Mürvet ismi ile karşılık karşıya gelmektedirler. Genel bir değerlendirme yapıldığında bu isim ile ilk kez karşılaşan kişilerin Mürvet isminin anlamı nedir? sorusunun cevabını araştırdığı görülmektedir. Uzmanlar Mürvet isminin anlamı konusunda çeşitli açıklamalar gerçekleştirmiş ve bu ismin anlaşabilmesi için analizler ortaya koymuştur.

 Genel bir değerlendirme yapıldığında en çok tercih edilen isimler arasında yer alan ancak ismi duyulmayan Mürvet isminin anlamları arasında bir daha, yeniden, tekrar, kahramanlık, yiğitlik, cömertlik, iyilik, erlik, insanlık, iyilikseverlik, anne baba saadeti, mertlik, kişilik ve mutluluk anlamlarının yer aldığını söylemek mümkündür.

 Arapça kökenli bir isim olması sebebiyle oldukça fazla kişinin ilgisini çeken Mürvet ismi hakkında merak eden bir diğer konu ise Mürvet ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu? sorusu olmaktadır.

Genel olarak Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen ancak caiz olan isimler arasında yer alan Mürvet ismi çocuklara koyulabilecek oldukça iyi anlama sahip olan isimlerden biridir. Bu nedenle Kuran-ı Kerim içerisinde geçmese de pek çok kişi çocuğuna Mürvet ismini vermektedir. Eğer sizler de çocuğunuza Mürvet ismini vermek istiyor ancak Kur’an-ı kerim içerisinde geçmediği için çeşitli endişeler içerisine giriyorsanız bu konuda herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur.

Bu ismin daha iyi anlaşılabilmesi ve çocuklara verilebilmesi için Mürvet isminin özellikleri göz önünde bulundurmalıdır. Mürvet isminin özellikleri göz önünde bulundurulduğunda bu ismin olumlu özellikleri arasında iyilikseverlik, yardımseverlik, merhamet, cömertlik, pozitif düşünme, empati yeteneği ve enerji yer almaktadır. Ancak her isimde olduğu gibi Mürvet isminin de olumsuz özellikleri bulunmaktadır.

Genel olarak bir inceleme gerçekleştirildiğinde Mürvet isminin olumsuz özellikleri arasında ise sabırsızlık ve hırs yer almaktadır. Bu isme sahip olan kişiler hırsları sebebiyle zaman zaman zor duruma düşebilmektedir. Bu nedenle Mürvet ismi verilen kişilerin biraz olsun kendine dikkat etmesi ve sabırsızlık sebebiyle zor duruma düşmemeye özen göstermesi gerekmektedir.

Ancak Mürvet isminin olumlu ve olumsuz özellikleri  göz önünde bulundurulduğunda olumlu özelliklerin olumsuz özelliklerden daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle Mürvet isminin olumsuz özelliklerinin karakter oluşumu üzerinde kötü etkisini bulunmayacak söylenebilir.

Ebeveynler bu aşamada araştırmalarını  gerçekleştirmeli ve yaptıkları araştırmaların ardından bu ismi çocuklara verip vermeyeceğini karar vermelidir.

Mürvet ismini kullanan kişilerin genel olarak benzer özelliklere sahip olduğu görülmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle tutkulu, sezgisi yüksek olan, tutkulu, romantik yönü ağır basan ve seksi bir karaktere sahip oldukları görülmektedir. Genel olarak insan canlısı, kapsamlı görüşlü ve cömert özelliklere sahip oldukları görülmektedir. Mürvet ismine sahip olan kişilerin olumlu özellikleri arasında çok sevecen oldukları da görülmektedir. Mürvet ismine sahip olan kişiler aynı zamanda romantik yönü fazla olduğu için kolay bir şekilde aşık olabilmektedir.

Mürüvvet, Mürşide, Müride, Müren, Mürevva, Mürdaz, Servet, Selvet, Zekavet, Halavet, Tarave, Müveddet, Müeyyet, Müceddet, Melahat, Muhabbet, Meziyet, Marifet, Mefharet, Minnet, Mirsat, Mürsel, Mürşit, Mürselin, Müren, Mürşid, Servet, Esvet, Ecvet, Sahavet, Safvet, Sehavet isimleri Mürvet ismi ile uyumlu isimler arasında yer almaktadır.  Bu isimlerin bazıları ilk üç harf bazıları ise son üç harf benzerliğine sahip olmaktadır.

murvet-isminin-anlami-11055
Mürvet İsminin Anlamı

Mürvet isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bir Daha, Yeniden, Tekrar.
  • 2 – Kahramanlık, yiğitlik, cömertik, erlik, iyilik
  • 3 – İnsanlık, cömertlik, iyilikseverlik
  • 4 – Ana baba saadeti.
  • 5 – Mertlik, kişilik, yiğitlik

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mürvet ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mürvet ismini kullanan 13.533 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mürvet ismini kullanan 2.880 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mürvet ismini kullanan 493 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mürvet ismini kullanan 710 kişi bulunmaktadır.

Mürvet isminin Türkiye sıralaması

Mürvet en çok kullanılan 920. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 466. isimdir.

Mürvet isminin Harf Analizi

Kişiye Mürvet ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Mürvet İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mürvet ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mürvet isminin anlamını gözden geçirin!

Mürvet İsminin Numerolojisi

Mürvet isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
V: yirmi yedi
E: altı
T: yirmi dört
TOPLAM: 120

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap