Mürşid İsminin Anlamı

Mürşid İsmi

Mürşid İsminin Anlamı Bebeklerini kucağına almak için gün sayan anne ve baba adaylarını tatlı bir telaş olan isim telâşı kaplamaktadır. Anne ve baba adayları bebeklerine vermek istedikleri ismin dinî inançlarına uygun ve kültürel değerlerini temsil etsin isteyebilir. Ayrıca ismin kökenini, anlamını ve kişilik analizlerini de merak edebilirler. Ebeveynler önerilen isimlere anlam ve yorumlarını öğrendikten sonra kararlarını verirler.  

Ebeyeler bazen farklı bir koymak isteyebilirler. Mürşid isminin anlamı nedir? Araştırmak isteyebilirler. Birden fazla anlamı olan Mürşid isminin yol gösteren kılavuz manasına gelir. Diğer anlamı olan gafletten uyandıran manasına gelir. Anlam içeriği bakımından sevilen anne ve baba adaylarına tavsiye edilen isimlerdendir. Erkek bebeklerine verilen Mürşid ismi Arapça kökenli bir isimdir. Türkiye’de Mürşid ismini kullanan kişi sayısı 1.413.860 sıralarında yer alır. 

Mürşid isminin kader sayısı 3 rakamıdır. Ayrıca bu ismin rengi mavidir. Mürşid isminin numerolojisi 103 rakamıdır. Mürşid isminin anlamı, plancı ve düzenli hayatı olduğu bilinir. Hedeflerini belirledikten sonra ulaşması çok kolaydır. Bu isim insanlar is hayatında ve özel hayatında her şeye sadık kalmayı sever. İşkolik olması, Sürprizlerden hoşlanmaması olumsuz özelliklerindendir.

Mürşid İsminin Anlamı
Mürşid İsminin Anlamı

 Plancı bir yapısı olması, verdiği sözleri tutması da olumlu özelliklerindendir. İkili ilişkilerde yine sakin ve durağın haliyle doğru karar vermek isteyebilirler. Mürşid isimli kişiler istedikleri bir şeyden emin olup sonra yavaş yavaş hayatlarına geçirirler. 

Anne ve baba adayları Mürşid ismini bebeklerine koymayı düşünürken Kuran’da geçip geçmediğini merek edebilirler. Mürşid ismi Kuran’da geçiyor mu? Araştırmak isteyebilirler. Bu isim Kuran’da yer almamaktadır. Fakat anlam içeriği bakımında oldukça güzel olan Mürşid ismi İslam dinince koyulmasında bir sakınca bulunmamaktadır. 

Ebeveynler isim ararken uzman yorumlarını merak edebilirler. Mürşid isminin kişilik analizi ve yorumları sizlerle paylaşalım. Bu isme ait karakterler çoğunlukla plancı ve titiz insanlar olarak bilinir. Hayatında huzurlu yaşamayı seven, planlı hareket ederler. Belli belirsiz durumlardan kaçınan ve isteklerine ağır adımlarla ulaşır. Hem iş hayatında hem özel hayatında emin adımlarla ilerlemeyi severler.

Bu isme sahip kişiler sosyal hayatını önemseyen ve eğlenceli biridir. Dışa dönük yapısı ve yaratıcı fikirlere sahiptir. İfadelerini para ve gücüyle sergilemeyi severler. 

Mürşid olarak hitap edilen bir bireyin harflerin titreşimi karakteristik yapısını çağrıştırır. Mürşid isminin harf analizi ve yorumlarını sıralayalım. Mürşid ismi iki hece altı kelimeden oluşur. İlk harfi M zeki ve başarıyı temsil ederken, ikinci harfi Ü sakin bir yapıyı ve acele etmeyen kimseyi temsil eder. Üçüncü harfi R şüpheci, tereddütlü kimseyi temsil ederken, dördüncü harfi olan Ş ise hayal kurmayı seven kişileri temsil eder. Beşinci harfi İ kırılgan, hassas ve çabuk incinen kimseyi temsil ederken, son harfi D ise mücadeleci ve sorunlarla baş edebilen kişileri temsil eder. 

Bazı durumlarda önerilen isimlerin yanı sıra anne ve baba adayları benzer isimleri bilmek isteyebilir. Mürşid ismine benzer isimler arasında kız bebekleri için Mürşidiye, Münevver isimleri akla gelir. Benzer isimler arasında erkek bebekler için Muzaffer, Beyzade isimleri akla gelir. 

Anne ve baba adayları bebeklerine isim koyarken ünlü kişilerden etkilenebilir. Televizyondan sevdiği bir dizi karakteri veya sosyal medya camiasından sevilen kişilerin isimlerini koymak isteyebilir. Mürşid ismine sahip olan ünlüler olarak Mürşid Ağa Bağ örnek verilebilir. Sinema oyuncu olan ve Türkan Hanım’ın konağının Ömer karakterinde rol almıştır. Bin yılın şafağı dizinde Derviş Yusuf Efendi rolünü oynamıştır. 1999 yıllarında oynanan Güle Güle filminde rol almıştır. 

Mürşid isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Tarikat Şeyhi. Gafletten Uyandıran.
  • 2 – İrşad eden, doğru yolu gösteren, gafletten uyandıran, kılavuz.
  • 3 – Müritlerine tasavvufu öğreten, sırları ve gerçekleri gösteren tarikat şeyhi.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Mürşid ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mürşid ismini kullanan 58 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mürşid ismini kullanan 11 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mürşid ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mürşid ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Mürşid isminin Türkiye sıralaması

Mürşid en çok kullanılan 7093. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3566. isimdir.

Mürşid ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Mürşid isminin Harf Analizi

Kişiye Mürşid ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

Mürşid İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mürşid ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mürşid isminin anlamını gözden geçirin!

Mürşid İsminin Numerolojisi

Mürşid isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
R: yirmi bir
Ş: yirmi üç
İ: on iki
D: beş
TOPLAM: 103

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap