Münevver İsminin Anlamı

Münevver İsmi

Münevver İsminin Anlamı Kız çocuklarına verilen bir isim olan ve zarif bir söylemi olan Münevver ismi son dönemin öne çıkan isimlerinden bir tanesidir. Bununla birlikte “Münevver isminin anlamı nedir?” sorusu da tekrar gündeme gelmiştir. Münevver isminin birden fazla anlamı vardır. Ancak en çok bilinen, isimlerde en çok ifade edilmek istenen anlamı; aydınlanmış, nurlanmış, ışıklanmış, berraklaşmış anlamıdır. Diğer anlamı ise sellerin çok olduğu zamanları ifade etmek için kullanılır. Ayrıca bir yerden haber getirme, haber verme anlamı da bulunur. Bir diğer anlamı ise kültürlü entelektüel kişileri ifade eder. Bu isim Arapça kökenli bir isimdir. Türkiye’de 60.000 kişiyi geçkin insan bu isme sahiptir. 

Bu anlamlı ve güzel ismi çocuklarına koymak isteyen aileler bu isim hakkında daha fazla bilgi öğrenmek istiyorlar. “Münevver ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusu da bu anlamda değerli ve önemli bir sorudur. Münevver ismi doğrudan Kuran içerisinde herhangi bir sayfada, ayette ve surede geçmez. Ancak bu ismin anlamında bebeğe konulmasını engelleyecek herhangi olumsuz bir durum da bulunmuyor. Bu sebeple aileler endişe etmeden bu ismi kullanabiliyorlar. 

Münevver İsminin Anlamı
Münevver İsminin Anlamı

Hem güzel ifadelere karşılık gelen hem de fonetik olarak farklı bir uyum içeren Münevver isminin anlamı kadar enerjisi de oldukça önemlidir. Ülkemizde eski dönem havası hissettiren isimler oldukça öne çıkıyor. Münevver ismi de bunlardan bir tanesi. Bu sebeple kullanım oranında da artış yaşandığı gözlemleniyor. Bu isme sahip kişilerde şiir yazma, kompozisyon yazma gibi yeteneklerin ön plana çıktığı biliniyor. 

Münevver ismini bu kadar sevdiren ve kullanımını arttıran durumlardan bir tanesi ailelerin ismi taşıyan kişilerle çocuklarının da benzer özellik göstereceği düşüncesine sahip olmasıdır. Münevver ismine sahip ünlüler arasında; yazar Münevver Cebeci, müzisyen Münevver Özdemir, yazar Münevver Nehir Arslan, yazar Münevver Okur Meriç, yazar Münevver Tekcan ve son olarak da yazar Münevver Üçer bulunuyor. Münevver ismine sahip olan kişiler genellikle resim, sinema, edebiyat ve müzik gibi sanat dalları ile yakından ilgilenmektedir. 

Bu uğraşların bu isme sahip kişilerde bu kadar yoğunlaşması gibi çeşitli örnekler isimlerin kişiyle olan uyumu ve enerjisinden kaynaklanıyor. Münevver ismi de kendine özel bir çekim alanına sahip. Münevver isminin analizi yapıldığında öncelikle isimde yer alan harfler incelenmeli. Münevver isminde en baştaki harf olan M harfi, mutluluğu, uyumu ve aşkı simgeliyor. İkinci harf olan Ü harfi birikimi, zenginliği, bolluğu ve bereketi ifade ediyor. N harfi zıtlığı, zıtlıktan doğan olumlu halleri açıklığa kavuşturuyor. E harfi başarı ve azmi anlatırken, iki kez üst üste gelen V harfi keskin sınırları ve baskın karakteri simgeliyor. E harflerinin V harflerini çevrelemesi ve bu harflerin bir düzen içerisinde bulunması bu ifadeleri daha güçlü bir hale getirirken son harf olan R harfi de rahatlığı ve psikolojik olarak pozitif olmayı simgeliyor.

Ayrıca Münevver isminin harf düzeni olarak da numerolojik olarak da bir düzen içerisine dahil olduğu gözlemleniyor. Bu durum bu ismin çok özel bir havası olduğunu da gözler önüne seriyor. İsmin anlamında yer alan aydınlık ve ışık gibi anlamlar da bu isme sahip kişilerin sosyal hayatlarında ön plana çıkmasını sağlıyor. Ayrıca güzellik ve çok sevilme gibi özelliklerin de kişinin hayatına etki ettiği biliniyor. Münevver ismine sahip kişiler affedici, olgun, iyilik yapmayı seven ve merhametli kişilerdir ayrıca derslerinde de başarılı, akademik kariyeri olumlu ilerleyen kişiler olduğu da bilinir.

Münevver isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Nurlandırılmış, Işıklandırılmış; Nurlu, Işıklı, Parlak; Aydın.
  • 2 – Haber Getiren
  • 3 – Sel Ayı, Sellerin Çok Olduğu İlkyaz Ayları
  • 4 – Nurlanmış, Nurlandırılmış, Akıllı, Alim Ve Parlatılmış.
  • 5 – Aydınlatılmış, parlatılmış, ışıklı
  • 6 – Tenvir edilmiş, nurlandırılmış, aydınlatılmış, ışıklı. Aydın

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Münevver ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Münevver ismini kullanan 63.653 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Münevver ismini kullanan 9.447 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Münevver ismini kullanan 4.376 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Münevver ismini kullanan 3.324 kişi bulunmaktadır.

Münevver isminin Türkiye sıralaması

Münevver en çok kullanılan 261. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 136. isimdir.

Aşağıdaki grafik, Münevver isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Münevver isminin Harf Analizi

Kişiye Münevver ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Münevver İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Münevver ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Münevver isminin anlamını gözden geçirin!

Münevver İsminin Numerolojisi

Münevver isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
N: on yedi
E: altı
V: yirmi yedi
V: yirmi yedi
E: altı
R: yirmi bir
TOPLAM: 146

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap