Mukayyet İsminin Anlamı

Mukayyet İsmi

Mukayyet İsminin Anlamı Bebekleriniz için güzel ve anlamlı isimler arayışına girdiyseniz az bulunan isimlerden olan Mukayyet karşınıza çıkmaktadır. Bazı insanlar devamlı duyulan ve bilinen isimleri tercih ederken bazıları ise nadir isimler araştırmasına girmektedir. Hiç duyulmamış olan ismin sadece kendi bebeğinde olmasını isteyenler de bulunur. Mukayyet isminin anlamı nedir araştırması içinde olanlar için bazı açıklamalarda bulunmak istiyoruz.

Kayıtlı, bağlı, bağlanmış bir bakıma ayağına zincir ve pranga bulunan kişilere Mukayyet denilmektedir. Birine ya da bir şeye maddi manevi bağlanmak olarak da değerlendirebiliriz. Kayıt edilmiş, deftere geçmiş anlamına da gelmektedir. Bir işe önem vermek olarak da tanımlayabiliriz. Aklıma mukayyet ol deyimi, aklıma sahip ol anlamını da taşır. Birçok farklı anlamlara geldiğini de böylelikle görmekteyiz.

Bu isim erkek bebekler için verilmektedir. Kökeni Arapçadır. Mukayyet Kur’an da geçiyor mu diye incelediğimizde geçmediğini görmekteyiz. İsmin Kur’an da geçmemesi kullanılmayacağı anlamına gelmemektedir. İstenirse erkek bebeklere verilebilir.

Mukayyet İsminin Anlamı
Mukayyet İsminin Anlamı

İsimler konusunda uzmanlar birçok araştırma yaparlar. Bu araştırmalar içerisinde de birçok analizlere ve istatistiklere yer verilir. İsim arayışında olan kişiler onları inceleyerek aradığı ismi bulabilir. Anlamını öğrenince bebeklerine vermek isteyebilirler. Mukayyet isminin analizi incelenirse; bu kişilerin hem sosyal hayatını hem de iş hayatını birlikte yürüttükleri görülür. Sıcak ve samimi hareketleriyle dikkat çekerler. Aileye bağlı kişilerdir. Etraflarında negatif durumlar olsa bile onlar neşeleri ile bunu olumluya çevirebilirler.

Olumlu özellikleri arasında özgüveni yüksek kişilerdir diyebiliriz. Özgür bir ruha sahiptirler. Sosyal ve yeniliklere açıktırlar. Arkadaş canlısı olmalarıyla birçok kişiyi çevrelerinde görebilirsiniz. Sağduyulu olmaları onlara birçok dost kazandırabilir.

Olumsuz özellikleri olarak kontrolcü ve otoriter olduklarını söyleyebiliriz. Duygularını kontrol altına almayı başaran kişilerdir. Duygusallıktan uzak durmayı tercih ederler. Bu durumlar bazen sorun olabilmektedir.

Fiziksel özellikleri olarak geniş alınlı ve oval yüzlü oldukları görülür. El ve ayak parmakları incedir. Uzun boyunları vardır. Gözleri küçüktür. Kararlı ve etkileyici bakışlara sahiptirler.

Uzmanların sizin için araştırdıkları ve isim arayanlara sundukları kişilik analizleri de bulunur. Onları inceleyerek de en doğru isme ulaşabilirsiniz. Mukayyet isminin kişilik analizi incelendiğinde bu insanların yardımsever olduklarına rastlanır. Herkese yardım etmeyi severler. Eli açık olarak bilindikleri için birçok kişinin etrafında olması da mümkündür. Özgürlüğüne düşkün olarak bilinirler ve kendisinin kısıtlanmasından hoşlanmazlar.

İş hayatında hırslıdırlar. Rakiplerini geçmek için baya çaba sarf ederler. Kendine özgü fikirleri olan ve bu fikirleri hayata geçirmekten hoşlanan yaradılışa sahiptirler. Yaratıcılık ve iş konusundaki azmi dikkat çeker. Aile içinde sözü geçen kişilerdir diyebiliriz. Değer verdiği insanları kaybetmemek için ellerinden gelen gayreti gösterirler.

Ülkemizde bu isim fazla kullanılmamaktadır. En çok kullanılan 12.815’inci isimdir. Erkek isimleri arasında ise 7.267’inci sırada yer alır. Mukayyet ismi caiz mi diye merak edenler için sakıncalı isimler arasında olmadığını söyleyebiliriz. İstenirse erkek bebeklere verilebilir.

İsimler ve benzerleri konusunda araştırma yapan kişiler Mukayyet isminin benzerleri nelerdir konusu da araştırmaktadır. Sizlere bu konuda da örnekler sunabiliriz. Mukaddes, Mukadder, Mustafa, Murat, Muhammet, Meziyet, Mehmet, Mahmut, Hamiyet, Hidayet, Sululet, Dirayet, Hürriyet, İnayet, Nezaket, Kamalet, Meziyet uyumlu isimler arasında bulunmaktadır.

Bu isme sahip olan ünlü kişiler var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Mukayyet ismini taşıyan ünlüler için araştırmalarda bir isim karşımıza çıkmamıştır. Ama birçok kitap adında görmekteyiz. “Rabbim Kalbime Mukayyet Ol” kitabının yazarı Asena Gülsüm Güneş’tir. Sizler de ender bulunan bu ismi tercih edebilir ve sıradan isimlerin dışına çıkabilirsiniz.

Mukayyet isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kayıtlı, bağlanmış, bağlı
  • 2 – Ayağında Zincir Ve Pranga Bulunan.
  • 3 – Bir İşe Ehemmiyet Veren.
  • 4 – Kaydolunmuş, Deftere Geçmiş.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mukayyet ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mukayyet ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mukayyet ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Mukayyet ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mukayyet ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mukayyet isminin Türkiye sıralaması

Mukayyet en çok kullanılan 12815. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 7267. isimdir.

Mukayyet ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Mukayyet isminin Harf Analizi

Kişiye Mukayyet ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Mukayyet İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mukayyet ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mukayyet isminin anlamını gözden geçirin!

Mukayyet İsminin Numerolojisi

Mukayyet isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
U: yirmi beş
K: on dört
A: bir
Y: yirmi sekiz
Y: yirmi sekiz
E: altı
T: yirmi dört
TOPLAM: 142

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap