Mucib İsminin Anlamı

Mucib İsmi

Mucib isminin anlamı iki farklı şekilde tanımı yapılır. Birincisi icab eden, uyan, gereken, icap eden. İkincisi  sebep olan,  vesile, teşkil etmiş olan. Türk Dil Kurumu’na göre DT olarak kullanımı vardır. Mucib isminin cinsiyeti erkek, kökeni Farsça ve Arapça Kur’an-ı Kerim’de geçmiyor.

Mucib isminin Türk Dil Kurumundaki anlamı, mucib ne demek genel Türkçe lügati olarak şaşkınlık veren, şaşırtan, hayrete düşüren, sebep olan gerektiren, sebep vesile icap gerek.

Mucib isminin analizi, ani bir şekilde sinirlenebilen. Sevmedikleri insanları hırpalamaktan onları yormaktan zevk alır. İş yaşamında başarıları yüksek olan kişilerdir. Kendisinden farklı bir görüş olanları herhangi bir şekilde durduramaz aksine daha da fazla hırslanmalarına sebep olur. Daha da ilerlerler. İlişkilerinde  sevmiş olduğu insanları karşı oldukça yakın davranır.

Mucib isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumlu yönleri, yapmış olduğu işe önem veren, tutumlu, zeki, esnek, mantıklı bir şekilde davranan. Gerçekçi olan, yetenekli, disiplinli, titiz, mükemmeliyetçi, düzenli, çevresinden her zaman takdir bekleyen, amacına düşkün olan, sabırlı, sağlığına önem veren kişilerdir. El becerileri yüksek olan, analitik düşünce yeteneğine sahip, prensipli, çalışan, çalışkan, ayrıntıları görebilen, yardımsever, pratik, zekalı, oldukça anlayışlı.

Mucib isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, eleştirilerden hiçbir şekilde hoşlanmayan, aşırı gururlu, aşırı hırslı, geri planda olmayı sevmeyen, hep ön planda olmak isteyendir.

Mucib isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri, büyük ve etkileyici olan gözlere sahip, kaşlar arası mesafesi geniş olan, aşağı kıvrımlı geniş burun yapısı, köşeli çene yapısı olan, pürüzsüz bir cilde sahip, kalın ve gür saçları, alın kısmı dar olan kişilerdir. Yuvarlak omuzlu, gövdesi kısa, düz kalçalı, çoğunlukla koyu renkli gözlere sahip, kısık bir ses tonu vardır.

Mucib isminin kişilik analizi, mucit ismini taşımış olan kişilerin güven ortamının bulunmadığı alanlarda uzun süre kalmaları beklenemez. Iş arkadaşlarına ve iş yerine sorunsuz bir şekilde bağlılığı vardır. Bu seneden de iş yaşamı adeta bir aile ortamına çevrilir. Duyguları ile hareket edebilen 6 hislerinin kuvvetli olduğu kişilerdir. Bazı zamanlarda çok duygusal ve hassas kırılgan bir tavır takınabilirler. Kriz ve gergin ortamlardan mümkün olduğunca kaçınır. Hoşgörülü hümanist ve yardımsever insanlardır. Sevdikleri insanlara ve ailesine çok değer verir. Kendi ailesine eşi aynı önemi vermez ise yaşamındaki değerleri konusunda değişiklik söz konusu olabilir.

Mucib ismi caiz mi, mucib ismi caiz olmayan isimler listesinde geçmez yine de bu ismi koymak isteyen kişiler mucib isminin anlamını gözden geçirdikten sonra koyabilirler. Mucib ismi kur’an-ı Kerim’de Allah’ın ismi olarak geçmiş olduğu yerler vardır. Mucib ismi Allah’ın isimlerinden bir tanesi olup anlamı olarak duaları kabul eden demektir.

Mucib ismine benzeyen isimler, Abdul mucit, mucip, mucit, mucid, Necip, vacip, Hacip, Muttalip Muhip Musap Mushap Mahbup, munip, müseyip, müstecep, müstecab,

Mucib isminin anlamı bu isim ile le uyumlu olan kız isimleri şu şekildedir. Mucize mucibe mucide,

Mucib isminin harf mucib ismi ile hitap edilmiş olan kişi harflerin titreşimleri ile hem toplumda hem de hitap edilmiş olan kişi de kişiliğine ait anlamlar yüklenir. m harfi ticarete yakın bir fikri uyandırır. U harfi bereketi ve bolluğu çağrışım yaptırır Bir taneden fazla olmaması kaydı ile. C harfi konuşma ve yazma yetenekleri ne çağrıştırır. Mucit isminin anlamı i harfi hassas ve duygusal anlamları çağrışım yaptırır i harfi olmasa da olabilir. B harfi ön sesleri çok kuvvetli olma anlamı yükler.

Mucit ismine sahip ünlü bu isimde bir ünlü ismine rastlanmamıştır.

mucib-isminin-anlami-3243
Mucib İsminin Anlamı

Mucib isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İcabet Eden, Uyan. İcap Eden, Gereken.
  • 2 – Sebeb Olan, Vesile Teşkil Eden. – Türk Dil Kuralına Göre “D/T” Olarak Kullanılır.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mucib ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mucib ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mucib ismini kullanan 3 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mucib ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mucib ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mucib isminin Türkiye sıralaması

Mucib en çok kullanılan 8768. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 4452. isimdir.

Mucib ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1 kişi artmıştır.

Mucib isminin Harf Analizi

Kişiye Mucib ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

Mucib İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mucib ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mucib isminin anlamını gözden geçirin!

Mucib İsminin Numerolojisi

Mucib isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
U: yirmi beş
C: üç
İ: on iki
B: iki
TOPLAM: 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap