Mücella İsminin Anlamı

mucella-isminin-anlami-93042

Mücella İsminin Anlamı

Eski dönem isimleri son dönemde oldukça ilgi görüyor. Bunun nedeni eskileri anlatan dizi ve filmlerin çoğalması olabilir. Kız çocuklarına verilen Mücella ismi de bunlardan bir tanesi olarak biliniyor. Müzeyyen ismi ile benzeyen Mücella ismi için Mücella isminin anlamı nedir soruları sıklıkla soruluyor. Mücella ismi parlayan, parıldayan bir şeyi ifade etmek amacı ile kullanılan bir sıfat iken yıllar içerisinde kız çocuklarına verilen bir isim olarak kayıtlara geçiyor. Kültürler arası etkileşim sayesinde büyük bir dağılım oranı gösteren bu isim geçmişte de günümüzde de büyük bir ilgi ile karşılaşıyor. Bunun nedeni ismin söyleniş tarzı ve nostaljik etkisi olarak belirtiliyor.

Bu özel ve anlamlı ismi kız çocuklarına vermek için düşünen aileler ise bu isim ile ilgili derin bir araştırma yapmaya başlıyor. Bu araştırmalarda en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise Mücella ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu olarak biliniyor. Bu soruya cevap vermek gerekirse Mücella ismi köken olarak Kur’an-ı Kerim üzerindeki kelimeler ile benzerlik gösteriyor olsa bile Kur’an-ı Kerim’in hiçbir ayetinde ve suresinde Mücella ismi ya da kelimesi geçirilmiyor. Ancak ismin anlamı kötü çağrışımlar yapmadığı ve doğrudan kötü niyetli olmadığı için kız çocuklarına verilmesinde de hiçbir sakınca görülmüyor. 

Kutsal kitaplarda yeri olup olmamasının merak edilmesinin bir diğer nedeni de ismin son dönemde ortaya çıkmamış olması ve temelinin eskiye dayandığının bilinmesi ile alakalı. Mücella isminin anlamı konuşulurken bir yandan da kökeni merak ediliyor. Mücella isminin kökeni Arapça diline dayanıyor. Arapça ile zaman zaman içli dışlı olan toplumumuz ve dilimiz neticesinde bu kelime ve bu isim ülkemizde de yayılmaya başlıyor. Bunun sonucu olarak da Mücella ismine sahip olan bir sürü kişi bulunuyor. Bu isim Doğu Anadolu, İç Anadolu bölgelerinde yoğunlukla kullanılıyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de sıklıkla rastlanan bu isim Müzeyyen ismi ile benzediği gibi Mualla ismi ile de benzerlik gösteriyor.

Mücella ismi ile ilgili düşünülen her bir soru bu ismin bir çocuk için uygun olup olmadığını gösteriyor. Mücella ismine sahip olan ünlüler de yine aileler tarafından oldukça merak ediliyor. Bunun sebebi bu isme sahip olan insan sayısının yoğunluğunu ölçmek, bu isme sahip olan kişilerin genelde ne iş ile meşgul olduğunu öğrenmek ve fikir sahibi olmak… Bu isime sahip olan ünlüler; Mücella Ata, Mücella Öztekin, Mücella Pakdemir, Mücella Tusder, Mücella Vargın olarak sıralanabilir. Çok daha fazla Mücella ismini taşıyan müzisyen, sanatçı kişiliklerin varlığı da bulunuyor. Çünkü Mücella ismi geçmiş dönemde belirli bir zamana damgasını vuran önemli bir isim olarak hafızalarda yer ediyor. 

Mücella ismine sahip olan kişilerin ne iş ile uğraştığının merak edilmesi gibi, bu isme sahip olan kişilerin nasıl bir karakter yapısının olduğu da merak ediliyor. Bu anlamda çeşitli araştırmalar sürerken en kısa sürede tamamlanan kısım bu ismin bir analizini yapmaktır. Mücella isminin analizi yapılmadan önce analizlerin harflerin yapısal durumlarından kaynaklı enerjilerine bağlı bir şekilde gerçekleştirildiği bilinmelidir. Mücella isminde yer alan M harfi adaleti, Ü harfi birikimi ve paylaşımı, C harfi kapsayıcı ve koruyuculuğu, E harfi azmi ve başarıyı, L harfi güzelliği, A harfi ise öncülüğü ve liderliği temsil ediyor. İsim içerisinde iki kez ard arda geçen ve güzelliği temsil eden L harfi bu enerjinin artmasına da yol açıyor. 

Görüldüğü gibi Mücella ismi son derece güzel olan kız isimlerinden biri olup yeni doğan bebeklere de bu ismin verilmesi uygundur.

Mücella isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Varlık İçinde Yaşayan.
  • 2 – Uzun Kirpikli Göz
  • 3 – Cilalı, parlak, parlatılmış

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: mücellâ:
Kuran ‘da geçmiyor.

Mücella ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mücella ismini kullanan 4.900 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mücella ismini kullanan 955 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mücella ismini kullanan 382 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mücella ismini kullanan 454 kişi bulunmaktadır.

Mücella isminin Türkiye sıralaması

Mücella en çok kullanılan 1501. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 694. isimdir.

Mücella isminin Harf Analizi

Kişiye Mücella ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

C : Konuşma ve yazma yetenekleri olan çağrıştırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Mücella İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mücella ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mücella isminin anlamını gözden geçirin!

Mücella İsminin Numerolojisi

Mücella isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
Ü: yirmi altı
C: üç
E: altı
L: on beş
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 82

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap