Muallim İsminin Anlamı

Muallim İsminin Anlamı

Muallim isminin kökeni Arapça/Farsça, cinsiyeti erkek ve rengi siyah’tır. Türkiye’de Muallim ismini verenlerin sayısı 9’dur. Dolayısı pek de tercih edilen bir isim değildir. Ancak Muallim isminin anlamı nedir? sorusu en araştırılan bir konudur. Muallim, Türkçe’de “Öğretmen” anlamına gelmektedir. Aynı zamanda eğitici kimse, öğretici ve talim edici olarak da adlandırılmaktadır. Aynı zamanda Kuran-ı Kerim’de yer alan bir isim değildir.

Muallim ismi en çok kullanılan isimler arasında 10014 sırada yer alıyor. Erkek isimler arasında 5157 kişi Muallim ismini kullanıyor. Aynı zamanda son 1 sene içinde Muallim ismini kullanan kişilerin sayısı artış göstermemiştir. Kuran’da kullanılan bir isim olmadığı için Muallim ismi caiz mi? sorusu da merak ediliyor. Ancak Muallim ismi caiz olmayan ve sakıncalı isimler listesinde yer almayan bir isimdir. Dolayısı işe Muallim ismi kişinin isteğine göre tercih edebilir. Muallim isminin numerolojisi toplam da 100’dür. Bu hesaplama şu şekilde yapılmaktadır:

 • M: 16
 • U: 25
 • A: 1
 • L: 15
 • L: 15
 • İ: 12
 • M: 16

Bazı isimler birbiri ile benzerlik gösterebilir. Dolayısı ile Muallim ismine benzer isimler de aşağıda yer alıyor.

 • Mukim
 • Selim
 • Muammer
 • Muharrem
 • Mualla
 • Halim
 • Alim

Muallim isimli kişiler kader sayısını hesaplarken soyadına göre hesaplamalıdır. Bu hesaplamayı yaparken sayıların karşılığında bulunan harflere göre yapılması gerekmektedir. Muallim isimli kişilerin kader sayısı 1’dir. Genellikle pozitif düşünen ve güçlü iradeye sahip kişilerdir. İsmi Muallim olan kişiler rekabet etmeyi sever, özgüveni yüksek, açık sözlü, girişken, cesur, kararlı, risk almaktan korkmayan, macerayı seven, lider, samimi, güçlü, tecrübelerden ders çıkaran, hareketli ve yeniliği seven kişilerdir. Bunun yanı sıra araştırılan diğer konular arasında yer alan Muallim isminin harf analizi gibi benzeri sorular bulunuyor.

 • M- Ticareti yatkın bir kişiyi temsil eder.
 • U- Bolluk ve bereketi çağrıştırır.
 • Enerjik ve atılgan özelliklerine sahip kimseyi temsil eder.
 • L- Sanatsal açıdan yetenekli kimseyi temsil eder.
 • L- Sanatsal açıdan yetenekli kimseyi temsil eder.
 • İ- Duygusak ve hasas kişi anlamını taşır.
 • M- Ticareti yatkın bir kişiyi temsil eder.

Her ismin olumsuz yönleri bulunmaktadır. Muallim ismin olumsuz yönleri de kolayca etki altında kalan, karamsar, kırılgan, hızlı yön değiştiren, zor gelemeyen, disiplinli olmayı sevmeyen ve sürekli fikir değişen özellikleri bu ismin olumsuz yönleridir. Ayrıca Muallim isimli kişiler fiziksel özellik bakımından atletik yapıya sahip, ince, uzun, keskin ve güçlü yüz hatlarına sahip kişilerdir. Bunun yanı sıra saçları gür, etkileyici ses tonu ve ince dudaklı özelliklere sahiptir.

İsimlerin harf analizleri kişileri temsil eden özelliklerdir. Bir de isimlerin kişilik analizleri bulunuyor. Peki, Muallim isminin kişilik analizi nedir? ve ne anlama gelir? gibi sorular araştırılan konulardan biridir. Muallim isminin kişilik analizine göre Muallim ismini kullananlar aile hayatına oldukça fazla önem verir. Partnerlerini seçme konusunda oldukça titiz davranırlar. Aynı zamanda aşk hayatında doğru kişiyi bulduklarında tüm hayatını tereddütsüz sunarlar. Muallim isimli kişiler anlayışlı, sabırlı, hoşgörülü ve her zaman temkinli davranırlar. Ayrıca hayatlarında maddi açıdan sıkıntı çekmezler ve rahat bir yaşam sürerler.

Muallim Türkiye’de nadiren kullanılan bir isim olduğu için ünlüler arasında oldukça az sayıda kullanılmaktadır. Özellikle Muallim ismine sahip olan ünlüler arasında sadece Muallim Naci yer alıyor. Mualli Nacim, Türk yazar, şair, eleştirmen ve öğretmen olarak tanınmaktadır.

muallim-isminin-anlami-97797
Muallim İsminin Anlamı

Muallim isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Öğreten, öğretmen, hoca.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Muallim ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Muallim ismini kullanan 9 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Muallim ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Muallim ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Muallim ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.

Muallim isminin Türkiye sıralaması

Muallim en çok kullanılan 10014. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 5157. isimdir.

Muallim ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Muallim isminin Harf Analizi

Kişiye Muallim ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Muallim İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Muallim ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Muallim isminin anlamını gözden geçirin!

Muallim İsminin Numerolojisi

Muallim isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
U: yirmi beş
A: bir
L: on beş
L: on beş
İ: on iki
M: on altı
TOPLAM: 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap