Morgül İsminin Anlamı

Morgül İsmi

Morgül İsminin Anlamı Çocuk sahibi olmak bazı aileler için uzun bir bekleyişin ardından gerçekleşen bir durum olabilir. Çocuk bekleyen anne ve baba adaylarının hayalleri gerçekleşip anne adayının hamilelik süreci başlamasıyla heyecanlı günler başlar. Özellikle hamilelik ilerleyip doğacak çocuğun cinsiyeti belli olduktan sonra ebeveynleri isim telaşı sarabilir. Eğer dünyaya gelecek bebek kız olacak ise Morgül isminin anlamı nedir şeklinde bu isme ilgi duyanların arayışları olabilir.

İsimler çocuklar ve çocukların anne ile babaları tarafından çok önemsenen ve anlamı güzel kelimelerden seçilen kavramlardır. Kız çocuğu olacak ailelerin isim alternatiflerinden olabilecek Morgül isminin anlamı da oldukça güzeldir. Bazı kaynaklarda bu ismin anlamına dair inançla ilgili olarak iman eden veya inanan olduğuna dair bilgiler mevcuttur.

Sevimli anlamı da bulunan Morgül isminin ayrıca sarıcı ve çekici olarak da anlamlarına rastlamak mümkündür. Ayrıca mor ve gül olarak iki kelimenin bir araya gelmesi ile oluşmuş Morgül isminin mor bir gül olarak da anlamlandırılması ihtimal dâhilindedir. Oldukça güzel manaları taşıyan bu ismin çocuklarınıza yakışacağını ve gül gibi çiçek gibi kızlar ile uyumlu olacağını söyleyebiliriz.

Morgül İsminin Anlamı
Morgül İsminin Anlamı

İlk bakışta mor ve gül sözcüklerinin Türkçe olduğu kanısı oluşsa da Morgül isminin kökeni olarak hem Türkçe hem de Farsça olarak kabul edilmektedir. Dilimizin komşu ülke ve bölgede konuşulan dillerden etkilenmesi ve isimlerin bu şekilde zenginleşmesi coğrafi ve kültürel olarak ne kadar zengin bir toplum olduğumuzu gösterir niteliktedir.

Anne ve babalar dünyaya gelecek çocuklarına isim arayışında belirledikleri isim alternatiflerinin dini olarak uygun olup olmadığına da özen göstermek isteyebilirler. Bu amaçla Morgül ismi Kuran’da geçiyor mumerakıyla bu konuyu açıklığa kavuşturmak için araştırma yapabilirler. Dinen çocuklarınıza Morgül isminin verilmesinde herhangi bir mahsur bulunmamasına rağmen bu isim Kuran’da yer almamaktadır.

Dünyaya yeni bir can ve kendileri için ise aileye neşe ve bereket getirecek bir çocuk sahibi olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşayan anne ve babaların doğacak çocuklarının isimlerinin yapısal ve karakter olarak analizini de bilmek isteyebilirler. Bu nedenle Morgül isminin analizi pek çok aile için önemli bir konu olabilir. İki ünlü ve dört ünsüz harf olmak üzere toplam altı harfli bir isim olan Morgül kelimesi iki ayrı sözcüğün bir araya gelmiş iki heceli bir addır.

Söylemesi rahat, hitap için uygun bir fonetik yapısı bulunan Morgül ismini çocuklarınıza rahatlıkla koyabilirsiniz. İçerdiği harf ve kelimelerin her dönem bu ismin kullanılmasına engel olacak bir eski veya demode durumu bulunmamaktadır. İsimlerin çocuklar üzerinde etkileri olduğunu düşünen bazı ebeveynler isimlerin karakter analizine de hâkim olmak isteyebilir.

Huyların ve davranışsal özelliklerin isimle ilişkili olduğuna dair bir beklentisi olan aileler için Morgül isminin kişilik analizi hakkında birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak isteriz. Morgül ismi karakter bakımından üretken ve sosyal karakter özellikleri taşıyan aynı zaman insancıl ve ekip çalışmasına uyumlu yönleri ile bilinmektedir.

Ülkemizde kullanılan kız çocuğu isimleri arasında çok yaygın olmayan Morgül ismin de Türkiye’de yalnızca yetmiş altı kişi bulunmaktadır. Doğacak çocuklarına çok fazla kimsede bulunmayan bir ismi vermek isteyen aileler için Morgül ismi çok doğru bir tercih olacaktır. 

Anne ve babalar eğer Morgül isminde bir çocukları olmasına karar verdilerse eğer ikinci bir çocuk düşünüyorlarsa Morgül ismine benzer isimler nedir öğrenmek isteyebilirler. Bu isimle uyumlu olabilecek isimle sonu gül kelimesi ile biten Nurgül, Ergül veya Songül isimleri bu listeye dâhil olabilir

Morgül isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İnanan, İman Eden
  • 2 – Sevimli, sarıcı, çekici
  • 3 – Mor renkli gül.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe+Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Morgül ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Morgül ismini kullanan 76 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Morgül ismini kullanan 32 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Morgül ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Morgül ismini kullanan 4 kişi bulunmaktadır.

Morgül isminin Türkiye sıralaması

Morgül en çok kullanılan 6586. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2806. isimdir.

Morgül ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Morgül isminin Harf Analizi

Kişiye Morgül ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

O : Gizliliği sever manasını kişide uyandırır,olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

Morgül İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Morgül ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Morgül isminin anlamını gözden geçirin!

Morgül İsminin Numerolojisi

Morgül isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
O: on sekiz
R: yirmi bir
G: sekiz
Ü: yirmi altı
L: on beş
TOPLAM: 104

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap