Moli Balığı Bakımı

moli-baligi-bakimi-60190

Moli Balığı Bakımı Akvaryumlarda olan ilginiz bulunuyorsa Moli balıkları tam size göre olmaktadır. Canlı doğurgan sınıfındaki Moli bakımlarının kolay olması ve çok Çubukçu olmala

Moli Balığı

Moli Balığı Akvaryumlarda olan ilginiz bulunuyorsa Moli balıkları tam size göre olmaktadır. Canlı doğurgan sınıfındaki Moli bakımlarının kolay olması ve çok Çubukçu olmalarından dolayı sizlerin bu alandaki ilgi ve alakasını arttırabilir.

Moli balıklarının özellikleri

Moli balıkları sakin yapılı olan balıklardır ve diğer birçok canlı doğuran sınıfı ile birlikte yaşayabilirler.

Sıcak iklimlerde yaşamakta olan bu balık akvaryum sıcaklığının yüksek olmasının da daha rahat yaşayacaktır ve ani ısı değişimlerinden kesinlikle hoşlanmam almaktadır.. Bu tip balıkların beyaz benek ya da hastalıklara yakalanma gibi durumlarda karşılaşılan problemleri arasında yer alıyor.

Moli balıkları beslenme

Moli balıkları bitkisel yemlerle beslenebilir ler granül ve bulyonlar sıklıkla tercih edilen yerlerdir. Akvaryumda oluşturacağınız Bir Erkek 3 dişini bir kombinasyon Sürücü 2 günde yenilemeniz gerekmektedir. Yemleme de dikkat etmeniz gereken nokta miktardır kabaca balıkların 3 5 dakikası arasındaki kete bilecekti ne kadar yem vermeniz yeterlidir.

Periyodik içerisinde farklı yan kullanımı balıkların kabızlık problemine yaşamasına engelliler.

Moli Balıklarında Üreme

Moli balıkları, yeterli imkanları sağlamanız durumunda kolay üreyebilen balıklardır. Ortalama sıcaklığın 26 ile 28 derece arasında olması,yeterli canlı bitkinin akvaryumda bulunması ve su sertliğinin ayarlanması durumunda 45 gün ile 2 ay arasına sürekli yavru alabilirsiniz.

Akvaryumunuzda avcı balıkların bulunmaması halinde yavruları ana tank içerisinde beslemenizde bir sakınca yoktur.

Diğer canlı doğuranlara göre yavrular daha büyük olarak dünyaya geldiğinden yem olmayacaklardır. Tankınızda sadece moliler var ise yavruların yem olmasından korkmanıza gerek yok. Moliler kendi yavrularına zarar vermezler. Ayrıca tek bir çiftleşmede 2 ile 3 batımda yavru alabilirsiniz. Moliler tek batımda 15 ve üstü yavru verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap