Mizgin İsminin Anlamı

Mizgin İsminin Anlamı Nedir?

Mizgin ismi hem kız hem erkek çocukları için kullanılan bir isimdir. Unisex bir isim olarak bilinen bu isim Kürtçe bir isimdir. Kürt edebiyatında çok kullanılan bu isim Kuranı Kerim’de geçmemektedir. Bu durum Mizgin ismi caiz mi sorusunu akıllara getirmektedir. Ancak anlamı dinen caiz olmayan bir durum içermediğinden gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Mizgin ismi anlam olarak yardımı ve ikramı seven, müjde ve kirpik olarak kayıtlara geçmiştir. Mizgin isminin anlamı nedir sorusu bazı kaynaklarda müjdeli haber olarak da belirtilmiştir. Kürtçe kökenli olan bu isim yoğun şekilde kullanılmamaktadır. Bu nedenle anlam olarak güzel ve çok kullanılmayan bir isim arayışınız varsa bu ismi kullanabilirsiniz.

Bu ismi Türkiye’de kullanan 15421 kişi bulunmaktadır. Türkiye genelinde sıklıkla kullanılan isimler arasında ise 852. Sırada bulunmaktadır. İsmin popülerliği her geçen gün artmaktadır. Son bir sene içinde bu ismi kullanan kişi sayısı diğer yıllara göre 223 kişi artmıştır. Kürt edebiyatında, Kürt müzik kolu olan Dengbejlerde sıklıkla kullanılan Mizgin romanlarda da kullanılmıştır. Kürt Halk Edebiyatında da yer eden bu isim zamanla halk arasında kullanılmaya başlamıştır. Mizgin ismi zamanla öyle yayılmıştır ki Türkler’de kullanmaya başlamıştır. Hatta Mizgin isminin TDK anlamı Kürtçe anlamından farklı değildir.

Bu ismi kullananların kişilik analizinde dikkat çeken en önemli detay seçici olmalarıdır. Mizgin isminin kişilik analizi yapıldığında seçici olmaları sebebiyle arkadaş çevresinin az olduğu dikkat çekecektir. Duygularını çok yoğun yaşayan bu kişiler bağlandıkları insanlara aidiyet beslerler. Öfkeleri de en az sevgileri kadar yoğundur. Bu sebeple mücadeleci kişiliklerdir. Heyecan duygularına çok kere yenik düşen bu kişileri güdüleyen de budur. Bir işe başlamaları için mevcuttaki işin bu kişileri heyecanlandırması gerekmektedir.

Detaylar arasında kaybolan kişiler bu kişilerdir. Hatta öyle ki detaylar arasında büyük resmi göremezler. Bu sebeple büyük organizasyon işlerini bu kişiler yapamaz. Ancak organizasyon için gerekli saha araştırması tam da bu kişilerin yapacağı bir şeydir. Analiz yetenekleri çok gelişmiştir. Analiz yetenekleri sayesinde iki olay arasındaki bağlantıyı kolaylıkla kurarlar. Çok sevecen olan bu kişiler aynı zamanda nezaket sahibidir.

Fiziksel özellik olarak ise bu kişilerin ciltleri pürüzsüzdür. Gözleri kısık olan bu kişilerin kaşları da incedir. Nizami bir kaş kirpik yapısına sahip olan bu kişiler kumraldır. Çeneleri kısadır ve çenelerinin üzerinde ben çok sayıda bulunur. Ses tonları ise kalın ve toktur.

İsimlerde kullanılan her harfin karakter üzerinde bir izi bulunmaktadır. Buna göre Mizgin isminin harf analizi şu şekildedir,

M harfi tüccarlığa meyil,

İ harfi hassas ve duygular ile hareket etmeyi

Z harfi bilimsel çalışmalara ilgili olmayı, okumaya önem vermeyi

G harfi inatçı ve aynı zamanda gergin bir kişiilik yapısında olmayı

İ harfi hassas ve duygular ile hareket etmeyi

N harfi ise sağduyulu ve merhametli olmayı ihtiva etmektedir.

Mizgin ismindeki harflerin alfabedeki yerine göre numerolojisi de bellidir. Mizgin isminin numerolojik karşılığı 94’tür. Bazı kaynaklar iki basamaklı numerolojiyi kabul etmemektedir. Tek basamaklı numerolojik değeri ise 4’tür. Bu sayı aynı zamanda kader sayısına da işaret etmektedir. Mizgin isimine benzer isimler bu ismi doğrudan kullanmak istemeyenler için belirlenmiştir. Belirleme yapılırken harf ve hece sayısı dikkate alınmıştır. Mizan, Engin, Lezgin, Cengiz, Mihin, Belgin, Müjgan ismi Mizgin isminin yerine kullanılacak olan isimlerdendir. Hatta Müjgan ismi doğrudan Mizgin yerine kullanılabilir. Çünkü Mizgin tekil olarak kirpik anlamı taşırken Müjgan kirpikler anlamını taşımaktadır.

Başarılı bir opera sanatçısı olan Mizgin TAHİR ve ünlü atlet Mizgin AY Mizgin ismine sahip ünlüler arasında yer almaktadır. Ancak Kürt Halk Edebiyatında anonim olarak kayıtlara geçen ancak bir karakter olan Mizgin ismi mahlas olarak ünlüdür. Kürt Halk Edebiyatında kahramanlık yapan, kılıç kuşanan her karakter Mizgin olarak isimlendirilmiştir.

mizgin-isminin-anlami-93293
Mizgin İsminin Anlamı

Mizgin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yardımsever, İkram Sever
  • 2 – Müjde.
  • 3 – Kirpik, kirpikler. [Bakınız: Müjgan].

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Mizgin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mizgin ismini kullanan 15.421 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mizgin ismini kullanan 1.862 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mizgin ismini kullanan 154 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mizgin ismini kullanan 459 kişi bulunmaktadır.

Mizgin isminin Türkiye sıralaması

Mizgin en çok kullanılan 852. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 380. isimdir.

Mizgin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 223 kişi artmıştır.

Mizgin isminin Harf Analizi

Kişiye Mizgin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Mizgin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mizgin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mizgin isminin anlamını gözden geçirin!

Mizgin İsminin Numerolojisi

Mizgin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
G: sekiz
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 94

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap