Mizan İsminin Anlamı

mizan-isminin-anlami-88193

Mizan

Mizan ismi Arapça kökenli bir isimdir ve Kur’an’da geçmektedir. Erkek çocuklar için tercih edilmesi Mizan isminin anlamı nedir sorusunu beraberinde getirmektedir. İsmin farklı anlamı olan 4 tanıtımı vardır. İlk anlamı kirpiktir. Terazi, ölçü ve tartı anlamları vardır. İsmin bir diğer anlamı ise ahirette sevap ve günahların tartılmış olduğu terazidir. Aynı zamanda bir hesap için ikinci işlemi yapma anlamını taşır.
 Ailelerin araştırması esnasında oluşabilecek olan bir diğer soru ise Mizan ismi Kur’an’da geçiyor mu şeklindedir. Kur’an’da Enam suresinin 152. ayetinde, Rahman suresinin ise 7,8 ve 9. ayetlerinde geçmektedir. TDK tarafından isim için yapılan tanıtımda terazi, sağlama ve ölçü kavramları öne çıkmaktadır. Mizan ismi oldukça nadirdir ve Türkiye’de 104 kişi tarafından kullanılmaktadır. 

Mizan ismi için yapılan karakter araştırmaları sonucunda ismin gri renk ile eşleştirilmesi sağlanmıştır. Kur’an’da geçen Mizan isminin karakter özellikleri oldukça geniştir ve kader sayısı incelemesinde 2 sayısı elde edilmiştir. İsmin sahiplerinin en belirgin özellikleri duygusal bir yapıya sahip olunması ve romantik olunmasıdır. Sıcakkanlı olan kişilerin arkadaş edinme konusunda oldukça başarılı olduğu bilinmektedir.

Maneviyat isim sahipleri için oldukça önemlidir ve maddiyat geri planda kalır. Dürüst yapıları eleştiriyi kaldırmamaktadır. Hayatta en önem verdikleri değerler arasında rahatlık bulunur. Çocuklarına bir isim vermeden önce Mizan isminin karakter özellikleri nelerdir sorusu ailelerin sorabilecekleri sorular arasında yer alır. İsmin hem olumlu olan hem de olumsuz olan özellikleri vardır. 

İsim sahiplerinin olumlu özellikleri arasında sakinlik, sessizlik ve merhamet bulunur. Yumuşak başlı olan kişiler yoğun bir duygu seline sahiptir. Biraz gizemli olan yapıları hassas olmalarını beraberinde getirmiştir. Hayal güçleri yüksektir ve romantik bir yapıları vardır. Fedakarlık ve empati yapabilme duyguları oldukça gelişmiştir. 

Mizan isminin sahip olduğu özellikler arasında beklenmedik şekilde alınan kararlar vardır. Sakinliği ile bilinen karakterin beklenmedik kararlar alması olumsuz bir özellik olarak öne çıkabilir. Marjinal yapıları ile öngörülemeyen bazı durumlar oluşabilir. Sabit fikirli olabilirler. Erkek çocuklar için kullanılan Mizan isminin fiziksel özellikleri hakkında da detaylı bir analiz yapılmıştır. 

Mizan ismine sahip olan kişilerin geniş omuzlu olduğu, gamzeli ve kalın dudaklara sahip olduğu analizler sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Yüz hatları orantı şekildedir, köşeli bir çene yapısı olduğu, kemerli burun yapısı analizlerin sonuçları arasında yer alır. İsmin sahip olduğu ses tonlarında kalınlık öne çıkar. 

Mizan isminin harf analizine göre incelenmesi de yapılır. 2 heceden oluşan isim toplam 5 harfi içerisinde barındırmaktadır. Harf titreşimleri ve kelimelerin ses olarak uyumlarının incelenmesi sonucunda Mizan isminin harf analizi şu şekilde yapılır:

İsmin ilk harfi ticarete yatkın olmayı çağrıştırmaktadır. Analizlere göre M harfinin ya sağında ya da solunda mutlaka A harfi olması gerekir. İ harfi assas ve duygusal olan bir çağrışımı ifade etmektedir.  Z harfi bilimsel olarak okumayı seven bir kişiye çağrışım yapılmaktadır. İsimlerin içerisinde bir tane bile olsa Z harfinin olması oldukça önemlidir. A harfi ise atılgan ve enerjik anlamlarını taşır. Bir isim içerisinde birden fazla A harfinin olmaması önerilir.
N  de ismin son harfidir ve sağduyulu bir özelliğe sahip olunmasına çağrışım yapılır. 

Oldukça nadir olması nedeniyle Mizan ismi caiz midir sorusu ailelerin araştırmış olduğu konular arasında bulunur. Mizan ismi Kur’an’da geçmesi ve anlamına göre kötü bir ifade içermemesi nedeniyle herhangi bir sakınca içermez. İsmin harf analizinin yanı sıra numerolojisi de 75 olarak bilinir. 

mizan-isminin-anlami-88193
Mizan İsminin Anlamı


 Mizan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kirpik
  • 2 – Terazi, ölçü, tartı
  • 3 – Hesapta işlemi ikinci kez yapma, sağlama.
  • 4 – Ahirette günah ve sevapların tartıldığı terazi.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Mizan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mizan ismini kullanan 104 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Mizan ismini kullanan 13 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Mizan ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Mizan ismini kullanan 5 kişi bulunmaktadır.

Mizan isminin Türkiye sıralaması

Mizan en çok kullanılan 6103. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 3050. isimdir.

Mizan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Mizan isminin Harf Analizi

Kişiye Mizan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Mizan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mizan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mizan isminin anlamını gözden geçirin!

Mizan İsminin Numerolojisi

Mizan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap