Misli İsminin Anlamı

misli-isminin-anlami-58461

Misli İsminin Anlamı ve Özellikleri

Bebeklerini kucaklarına alma heyecanıyla gün sayan ebeveyn adaylarının en çok üzerinde durdukları konulardan biri isim bulma oluyor. Hem kulağa hoş gelmesi hem de bebeklerin büyüdüklerinde ismine has insanlar oldukları inancıyla, ebeveyn adayları heyecanlı bir araştırma sürecine girmektedir. Misli ismi kız çocukları için hem farklı hem de zarif seçeneklerden biri olarak dikkat çekici hale gelmektedir.

İsim arayışında bazı ailelerin en çok özen gösterdiği konular öncelikle, ismin Kur’an’da geçip geçmediği olabilmektedir. Bazıları Kur’an’da geçmesini oldukça fazla önemserken, bazıları da bilakis çocuğa bu kadar büyük yükler yüklememek adına, Kur’an’da geçmesini istemeyebilir ve Misli ismi Kur’an’da geçiyor mu? Şeklindeki sorular bundan dolayı gelirken, bu isme kutsal kitapta rastlanmadığı görülmektedir.

 Türkçe kökenli bir isim olarak Misli’nin, çocuklara konulmasında herhangi bir sorun olup olmadığı, internette araştırma konusudur.  Kız çocukları için beğeni toplamaya başlayan Misli isminin anlamı, “mis kokan, güzel kokulu”, diye ifade edilmektedir. Bu ismin popülerlik oranı, isim duyuldukça daha fazla artmaktadır. Türkiye’de Misli isminde 105 kişi olduğu bilinmektedir. Bu kişilerin 24’ü İstanbul’da yaşamaktadır. Türkiye’de en fazla kullanılan 6083. İsim olarak belirtilmektedir.

İsimlerin insan karakteri üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulduğunda Misli ismindekilerin karakter analizi, isim bulma sürecinde önemli rol oynayabilmektedir. Bu isimdekilerin sinirli bir yapıya sahip olduklarını gözlemlemek mümkündür. Bu durum özellikle sevmedikleri insanları hırpalayıcı olmaya kadar gidebilmektedir. Hırsları, iş yaşamında başarılı olmaları için etkendir. Onların önüne konulabilecek engeller, kesinlikle onları durduramaz. Tam aksine kamçılayıcı etki yaratmaktadır. Özel hayatlarındaysa sevdikleri kişilere ruhsal yakınlıkları vardır.

İsimlerin yarattığı etki nedeniyle olumlu ve olumsuz özellikleri, çocuğun hayatında önemli bir noktadadır. Misli isminin olumlu özellikleri yaptıkları işi gerçekten sahiplenen, zeki ve mantıklı yapılarıdır. Yetenekleri sayesinde her işte başarılı olma olasılıkları yüksektir. Mükemmeliyetçi yapıları, düzenli ve titiz davranışları onları ön plana çıkarmaktadır. Kendilerine çok iyi bakarlar ve sağlıklarını geri plana atmazlar.

Bir ismin olumlu özelliklerinin yanında, yaydığı olumsuz frekansın da etkili olacağı söylenmektedir. Bu ismin olumsuz özellikleri eleştiriden hoşlanmayan, geri planda kalmaya tahammül edemeyen, aşırı hırslı ve gururlu, ön planda olmak isteyen yapıları olumlu düşünülebilirken, olumsuz şekilde yansıyabilmektedir.

Bir ismi duyduğunuzda, o isimle ilgili aklınıza bir görsel gelmesi doğaldır. Bu durum isimle özdeşleşen algıyla alakalı olabilirken Misli ismindekilerin fiziksel özellikleri denildiğinde, farklı algılama biçimleri söz konusudur. Bu isimdeki kız çocuklarının etkileyici ve büyük gözlere sahip oldukları dikkate değerdir. Düzgün bir yüz yapısına sahip bu kişilerin kaşlarının arasının mesafeli, alın kısımlarının dar olduğu fark edilebilir. Pürüzsüz bir tene sahip olmaları, gür saçları oldukça çekici bir hava yaratır. Dar kalçalı ve kısa gövdeli olmaları muhtemeldir. Kısık ses tonu, özellikleri arasında yer alabilmektedir.

İsimlerin bütünsel olarak anlamı kişiler üzerinde önemli ölçüde belirleyici denirken, Misli isminin harf analizi yapıldığında, bütünsel anlamıyla örtüştüğü göz önünde bulundurulabilmektedir. M harfi, zeki ve bir o kadar başarılı olmaları konusunda aura oluşturmaktadır. İ harfiyse, kırılganlık ve duygusallık açısından yansıma yapabilmektedir. Hayalperest ve hayal kurarken eğlenen kişilerin harfidir. L harfi, bu kişilerin yetenekli olmalarında fark yaratabilir. Çift i harfiyle, hassas ruhları ve kırılganlıkları adeta perçinlenmektedir.

Misli ismiyle birlikte ikinci bir ismi çocuklarına koymak isteyen ya da ileride doğacak diğer kız çocuklarına, yeğenlerine uyumlu isim arayanlar Misli ismine benzer isimler tercih ederek, bu ismin anlamını ve söylenişini daha güzel hale getirebilirler. Türkiye’de ve yurt dışında araştırma yapıldığında, Misli isminde tanınmış kişi ya da film ya da dizi karakterine kayıtlarda yer verilmemiştir. 

Misli isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Mis kokulu, güzel kokan.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Misli ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Misli ismini kullanan 105 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Misli ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Misli ismini kullanan 8 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Misli ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Misli isminin Türkiye sıralaması

Misli en çok kullanılan 6083. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2608. isimdir.

Misli isminin Harf Analizi

Kişiye Misli ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Misli İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Misli ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Misli isminin anlamını gözden geçirin!

Misli İsminin Numerolojisi

Misli isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
İ: on iki
S: yirmi iki
L: on beş
İ: on iki
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap