Mısır Patlatma Makinesi Nasıl Kullanılır?

misir-patlatma-makinesi-nasil-kullanilir-56314

Mısır patlatma makinesini kullanmadan önce makinenizi mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Elinizde eğer var ise kullanım kılavuzunu okumanızı , mısır patlatma ..

Mısır patlatma makinesini kullanmadan önce makinenizi mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Elinizde eğer var ise kullanım kılavuzunu okumanızı , mısır patlatma işlemine başlamadan önce tavsiye ediyorum. Yok ise bu makale size yeterince yardımcı olacaktır.

Mısır Patlatma Makinesi Kullanımı

İlk olarak mısır patlatma makinesini düz ve kuru bir yüzeye yerleştirmeniz gerekmektedir. Mısır patlatma makinesinin tabanına sıvı yağ ve patlatılacak mısırı koymanız gerekmektedir.

3 kişilik porsiyon için 1 çay kaşığı kadar yağ, 1 kahve fincanı kadar da mısır koymanız idealdir, bu ölçülerdeki patlatılan mısır 2 litre ye ulaşacaktır. 6 kişilik porsiyon için ölçüyü ikiye katlamanız durumunda yarı yolda kalmazsınız. Yani 2 çay kaşığı kadar yağ, 2 kahve fincanı kadar mısır koymanız durumunda 4 litre kadar patlamış mısır elde edeceksiniz.

Ardından plastik kabı mısır patlatma makinesinin üzerine yerleştirmeniz gerekmektedir. Plastik kabın tutacakları ile makine tabanının tutacakları iyice birleşmiş mi kontrol edin. Emin olduktan sonra mısır patlama makinesinin fişini prize takabilir, mısır patlatma makinesini çalıştırabilirsiniz. Makinenin çalışma sırasında kesinlikle cihaza dokunmayınız.

Mısır patlatma süreniz, koyacağınız mısır ve yağ miktarlarına göre 4-7 dakika arasında değişmektedir. Mısır patlatma işlemi sırasında makinenin başından ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Mısırın yanmamasını kontrol etmeniz için , makinenin başında durmanız gerekmektedir. Patlatma işlemi sona erince makineyi kapatabilirsiniz. Hemen hemen her mısır patlatma makinesinde kapak mevcuttur.

Bu kapağı plastik kabın üzerine kapatınız. Tutacaklardan tutup makineyi ters çevirebilirsiniz. Tabi bu işlemleri kendinizden uzak tutun, sıcak buhar yanmanıza neden olabilir.

Servis yapmadan önce damak zevkinize göre istediğiniz ölçüde tuz ilave edebilirsiniz. Patlatmış olduğunuz mısır gözünüze az geldi ise, patlayan mısırları kaba aldıktan sonra, aynı şekilde tekrar mısır patlatabilirsiniz.

Mısır patlatma makinesinin çalışma süresine gelince 15 dakikadan fazla çalıştırmamanız tavsiye edilir. 15 dakikalık süre bitti ve hala mısır patlatma işlemine devam edecekseniz 20 dakika kadar makinenin dinlenmesi gerekmektedir.

Tüm mısır patlatma işlemleriniz bittikten sonra, mısır patlatma makinesinin soğumasını bekleyin ve nemli bir bez ile mısır patlatma makinenizi temizleyebilirsiniz.

Suyun altında yada bulaşık makinesinde yıkamamaya özen gösteriniz, motoruna su kaçtığı taktirde mısır patlatma makineniz çalışmayacaktır. Garantisi olsa dahi su ile temas ettiği için garanti belgeniz kapsam dışı kalır.

Daha fazlası ve ayrıntılar için http://nasilkolay. com/misir-patlatma-makines-nasil-kullanilir adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap