Mısır Nasıl Patlatılır?

Mısır Nasıl Patlatılır Her ailenin severek tükettiği mısır özellikle akşamları film izlerken vazgeçilmez bir yiyecektir Peki mısır nasıl patlatılır. Öncelikle satın alacağınız mısırı..

Mısır Nasıl Patlatılır Her ailenin severek tükettiği mısır özellikle akşamları film izlerken vazgeçilmez bir yiyecektir Peki mısır nasıl patlatılır. Öncelikle satın alacağınız mısırın kalitesine dikkat etmelisiniz iyi patlayan mısır almak istiyorsanız mısırın büyüklüğüne dikkat etmelisiniz büyük taneli mısır her zaman güzel patlar ve tane büyüklü mısırın tadı çok lezzetlidir.

En iyi Mısır Nasıl Patlatılır

Mısır kadar patlatma yöntemi de çok önemlidir mısırı yakmadan patlatmanın en güzel yolu az miktarda tencereye koymanız gereklidir bu sayede hem çabuk patlayacak hem de bazı mısır tanelerin yanmasını önleyeceksiniz. 

Mısır patlatmak istediğiniz yağda çok önemlidir örneğin zeytinyağı ile ya da tereyağı ile patlatılan mısırın lezzeti çok daha fazla olacaktır. Mısır patlatacağınız zaman ocağın ateşi çok yüksekte yanmaması lazım ya da çok kısıkta tam orta ateşte patlatmanız mısırların yanmasını engelleyecektir.

Bu yöntem dışında mısır patlatmanın en pratik bir diğer yolu mısırları mikro dalga fırında patlatmak mısırları bir folyo kağıdına dökerek üzerine bir yemek kaşığı yağ gezdirin sonrasında mikro dalga fırınınızı en yüksek seviyeye getirin mısırları içeresine koyun ve patlama sesi bitene kadar fırının içeresinden çıkarmayın aslında bu yöntem sayesinde mısırların yanma olasılığı sıfırdır ve kısa sürede mısır patlatma işiniz bitecektir.

Mısır Nasıl Patlatılır

Mısır en güzel nasıl patlar sorusuna bir diğer cevap ise çelik tencerede cevabı verilir. Çelik tencerede patlayan mısırlar hem çok hızlı patlayacaktır. Hem de yanma olasılığı en aza inecektir.

Mısırları çok daha lezzetli şekilde servis etmek istiyorsanız yağın içeresine bir miktar tuz serpmeniz faydalı olacaktır. Çünkü tuzsuz mısır patlağı yavan bir tat verir bu yavan tadı tamamen gidermek için değişik lezzetlerde mısır patlatabilirsiniz.

Örneğin baharatlı mısır yağın içeresine bir miktar pul biber ve tuz eklemeniz mısıra çok daha değişik bir lezzet katacaktır. Bu şekilde mikro dalga fırında da patlatabilirsiniz değişik lezzetle mısır patlatmak istiyorsanız bir de tereyağlı ve tarçınlı mısır patlatmayı denemelisiniz.  Tereyağı eridiğinde üzerine bir çay kaşığının yarısı kadar tarçın döküp sonrasında bir avuç mısırı atıp patlatmanız çok daha değişik bir lezzeti servis etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap