Mirena İsminin Anlamı

Mirena İsmi

Mirena İsminin Anlamı Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Kişilik analizi ve ismin harf analizine bakılır.  Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Çünkü konulan ismin anlamı karakter yapısına etki eder. Mirena isminin anlamı nedir? Ve Mirena ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Mirena isminin anlamı; deniz ve derya anlamlarına gelir.

Mirena ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Mirena ismi Arapça kökenli olup,  Mirena  isminin TDK’deki anlamı da deniz olarak geçer.

Mirena İsminin Anlamı
Mirena İsminin Anlamı

Mirena ismi Türkiye’de hiçbir bebeğe konulmamıştır. Kız bebeklere konulan isimler arasında Mirena ismi Türkiye’de 33.703. sıradadır. Mirena isminin kız bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde artış göstermemiştir.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Mirena isminin kişilik analizi ise; iş hayatlarında başarılı olurlar ve iş düşkünüdürler. Zamanlarını boşa harcamayı sevmezler. Bu yüzden girdikleri ortamlarda hemen uyum sağlayamazlar. Soğukkanlı olurlar ve özel hayatlarında heyecanlı ve aceleci adımlar atmazlar. Emin adımlarla yürümeyi isterler. Renkleri kırmızıdır ve bu renk dikkat çekicidir. Etkisi ise çabuk karar aldırır, agresifliği ve samimiyeti temsil eder. Kader sayısı 4’tür. Kader sayısının 4 olmasının anlamı ise, sıkı çalışmayı, başarılı olma isteğini, güvenilir olmayı, sağlam adım atmayı, pratik olmayı ve eğilmezliği simgeler.  

Mirena isminin numerolojisi ise; M: on altı İ: on iki R: yirmi bir E: altı N: on yedi A: bir. Toplamda +73 yapar ve 7+3= 10 yapar. 1 sayısının numeroloji anlamı ise; geçmişi geride bırakmak ve yeni başlangıçlara adım atmak anlamına gelir. Enerjik olmayı, başarıyı, bağımsızlığı ve mutlu olma çabasını simgeler.

Mirena isminin olumlu yönleri; mükemmelci olurlar ve her zaman planlı ilerlerler. Fazla ilgi sevmezler, doğal ve samimi davranışları severler. Kuralcı olurlar ve yalnızlığı severler. Tutumlu, gelenekçi ve mantıklı olurlar. Sözüne güvenilir kişilerdir. Öncü olurlar ve sorumluluklarını bilirler. İnsanlara karşı mesafeli olurlar. 

Mirena isminin olumsuz yönleri ise; bağlanma problemi yaşarlar ve bağlanmaktan korkarlar. Risk almayı severler. Olayları abartırlar. Dağınık olurlar ve detaylarla uğraşmak istemezler.

Mirena isminin fiziksel özellikleri ise; uzun boy, köşeli yüz hattı, ince eller ve parmaklar, koyu renkli ve dalgalı saçlar, ince dudak şeklindedir.

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır. Mirena isminin harf analizi; M: ticari zekâları vardır, İ: hassas yapılı olurlar, R: tereddüt ederler, E: sıkıntılarıyla mücadele ederler, N: Sağduyulu olurlar, A: Enerjik yapılı şeklinde yapılabilir.  

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür. Mirena ismine benzer isimler; Mirel, Mirem, Mireya, Miran, Mirta, Miniona, Mina isimleri bulunur.   

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekir. Mirena ismi caiz mi? Sorusuna Mirena isminin bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulurken ünlü veya tanıdık kişilerin isimlerinden de referans alınır. Mirena ismine sahip olan ünlüler bulunmaz.

Mirena isminde dizi veya film karakteri de yer almamaktadır.

Mirena isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Deniz

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Mirena ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Mirena ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Mirena ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Mirena ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Mirena ismini kullanan bulunmamaktadır.

Mirena isminin Türkiye sıralaması

Mirena en çok kullanılan 33703. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 14221. isimdir.

Mirena isminin Harf Analizi

Kişiye Mirena ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Mirena İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Mirena ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Mirena isminin anlamını gözden geçirin!

Mirena İsminin Numerolojisi

Mirena isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

M: on altı
İ: on iki
R: yirmi bir
E: altı
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap